brunetttaa
brunetttaa
  21 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii. I to bez większego wysiłku! Czy może być przyjemniejszy sposób na utrzymanie ładnej figury? Do tego dochodzą efekty zdrowotne, które daje nawet półgodzinne pedałowanie. Pobudzone do pracy mięśnie pobierają zapasy energii z komórek tłuszczowych, dzięki czemu nie tylko chudniemy, ale też normalizuje się poziom cukru we krwi. Jazda na rowerze to doskonała ochrona przed miażdżycą. Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobrego”. Równy, jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Dzięki temu poprawia się ogólna wydolność organizmu. Wzrasta wytrzymałość i siła mięśni (szczególnie łydek i ud). Dzięki rowerowym wycieczkom staniesz się bardziej odporna na zmęczenie, a do tego dużo lepiej zniesiesz sytuacje stresowe. W dodatku jazda na rowerze da ci możliwość obcowania z naturą, wyciszenia się i prawdziwego odprężenia. I co ważne – jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego, niemal bez ograniczeń. Jedynymi przeciwwskazaniami do jazdy na rowerze są poważne schorzenia układu krążenia oraz zaawansowana choroba stawów i kręgosłupa.


kuba92762
kuba92762
  21 kwietnia 2013

Dobrze, że są jakieś pytania, żeby chociaż podjąć jakąś dyskusję.
Chociaż fakt, rowerek jest dobry. Usuwam nadwagę i godzinka dziennie na rowerku, ale stacjonarnym i juz jestem 7 kg do przodu w miesiąc.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  21 kwietnia 2013

ja jeżdżę zawsze gdy tylko mogę :):):) jazda na rowerze jest dobra dla zdrowia, wzmacnia kondycje i pomaga utrzymać wagę :) same plusy :)

Paulinessa
Paulinessa
  22 kwietnia 2013

jeżdzę bardzo dużo, bo po prostu lubię :)

Gutek909
Gutek909
  22 kwietnia 2013

także lubię jeździć na rowerze, ale by tak zrobić parę kilometrów w lecie, to preferuję rolki ;D

MuyBueno
MuyBueno
  22 kwietnia 2013

I rolki i rower zawsze spoko.
Szczególnie na rolkach jak się umie bawić to czas leci mega szybko przy jednoczesnej mega stracie wagi. : )

Agiter
Agiter
  25 kwietnia 2013

Ja jezdze prawie codziennie bo startuje w maratonach mtb wiec trzeba trzymac kondycje. ;) w zime basen i bieganie zeby zwiekszyc wydolnosc. jest moze jakas dziewczyna z Kielc lub okolic co interesuje sie kolarstwem gorskim lub szosowym? Jak tak to prosze o priv. ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.