Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  28 marca 2013 (pierwszy post)

Cześć,
mam pytanie, odnośnie butów do biegania.
Głównie chce biegać po mieście (chodniki i ewentualnie park - tam również jest twarda droga, lub ewentualnie odrobina asfaltu). Nie mam płaskostopia, gdybym miała odcisnąć stopę wyglądała by normalnie.
Jednak jeśli chodzi o ścieralność, to tu niestety najbardziej zawsze zużywały mi sie buty przy piętach [wkładki w sportowych a w zwykłych podeszwa].
Mam też podatność na obtarcia pięty, nawet od butów sportowych (pierwsze miesiące w Reebokach miałam pokaleczone, chyba źle je dobrałam), dlatego muszą być wygodne.

Nie ma być to wyczynowe bieganie.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
wojtecky
wojtecky
  28 marca 2013
http://jak-biegac.pl/jak-dobrac-buty-biegowe

nie kupuj przez internet.
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  28 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: http://jak-biegac.pl/jak-dobrac-buty-biegowe nie kupuj przez internet.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę :)
Aczkolwiek zawsze mogę przymierzyć a zamówic taniej.
Jednak na razie potrzebuje punktu zaczepienia, bo nie bardzo wiem jakich butów z większym naciskiem na piętę.
Jakich firm unikać, na co zwracać uwagę, aby stopa dobrze sie czuła w bucie, itd.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
wojtecky
wojtecky
  28 marca 2013
Ela
Ela: Jednak na razie potrzebuje punktu zaczepienia, bo nie bardzo wiem jakich butów z większym naciskiem na piętę. Jakich firm unikać, na co zwracać uwagę, aby stopa dobrze sie czuła w bucie, itd.

przenosisz za pewne większość ciężaru ciała na piętę i ot co. z tego te większe zużycie obuwia w tamtejszych okolicach. nie chce cytować artykułu, ale może źle dobrałaś buty. miałem kiedyś problem podobnej natury, ale bardziej związany z dokuczającymi odciskami, z artykułu dowiedziałem się, że można kupować obuwie typowo pod rodzaj stopy, kupiłem i mimo, że problemy nie zniknęły do końca to i tak jest znacznie lepiej niż przedtem. z obuwia markowego polecam asics.
chamilllionaire
chamilllionaire
  28 marca 2013

BIEGANIE PO CHODNIKACH JEST NIEZDROWE DLA STAWÓW , RADZIŁBYM NA JAKIEŚ BOISKO SZKOLNE NA ŻWIRKU

Paulinessa
Paulinessa
  28 marca 2013

Mój kolega generalnie bardzo chwali sobie Pumę jeśli chodzi i tego typu obuwie

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  29 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: BIEGANIE PO CHODNIKACH JEST NIEZDROWE DLA STAWÓW

oczywiście, że tak.
Boiska szkolne są zamykane wieczorami :> A głównie w takich godzinach chce biegać.
Najbliżej mam do parku, ale tam nie ma za dużo ścieżek. Zdominowany jest przez asfaltówkę i beton.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
AsiorWRO
AsiorWRO
  7 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Na żwirku pięta będzie się dłużej wycierała. Znaczy się buty dłużej wytrzymają a jeśli chodzi o stawy to trzeba sobie skołować buby w których pod piętą jest mikroguma a podeszwa zrobiona z gumy w której jest duża zawartość kauczuku. Płotek po zmroku można potraktować jako rozgrzewkę i tak nikt nie zauważy (oprócz dwóch psów puszczonych w samopas)d83dde04

Z tymi otarciami na pięcie można sobie poradzić kupując za parę złotych silikonowe zapiętki. Babeczki je stosują do butów na obcasie. Boszzz żebym ja musiał tego uczyć 263a

marcin311982
marcin311982
  13 kwietnia 2013

Wypróbuj "Reebok zignano" polecam, może Twoja stopa w nich znajdzie komfort:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.