Freddie2007
Freddie2007
  10 sierpnia 2009 (pierwszy post)
Już w środę w Bydgoszczy odbędzie się towarzyskie spotkanie Polski z Grecją:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Łukasz Załuska (Celtic Glasgow)

Obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Marcin Komorowski (Legia Warszawa)

Pomocnicy: Dariusz Dudka (Auxerre), Mariusz Lewandowski (Shakhtar Donetsk), Jacek Krzynówek (Hannover ?96), Rafał Murawski (Rubin Kazan), Roger Guerreiro (Legia Warszawa), Ludovic Obraniak (OSC Lille)

Napastnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Euzebiusz Smolarek (bez klubu), Jakub Wilk (Lech Poznań), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Marek Saganowski (Southampton FC), Pawel Brożek (Wisła Kraków)

Q1: Jaki wynik obstawiacie?
Q2: Czy "Ludwik" Obraniak odnajdzie się w kadrze, czy będzie jej gwiazdą?
Q3: Czy powoływanie będących bez formy takich piłkarzy jak Smolarek czy Łobodziński ma jakikolwiek sens?
Q4: Kto powinien być podstawowym bramkarzem i napastnikiem na mecz z Grecją Waszym zdaniem?
ookashz
ookashz
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Smolarek jest zdecydowanie najlepszym polskim strzelcem w ostatnich latach, ale jakoś nikt o tym za bardzo nie pamięta.

napastnik jest od tego zeby strzelac gole :tak:
fakt .. kiedys byl w niezlej formie i gral calkiem dobrze :tak: ale teraz widac ze sporo mu brakuje do tamtej dyspozycji i wystawianie go w pierwszym skladzie mija sie z celem zwlaszcza ze mozna by znalezc kogos na zastepstwo :ninja:
z krzynowkiem jest podobnie ... nie zaprzecze ze wiele zrobil dla nasszej druzyny ale nie mozna wystawiac zawodnikow za ich zaslugi ... powinni grac najlepsi :tak:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: napastnik jest od tego zeby strzelac gole fakt .. kiedys byl w niezlej formie i gral calkiem dobrze ale teraz widac ze sporo mu brakuje do tamtej dyspozycji i wystawianie go w pierwszym skladzie mija sie z celem zwlaszcza ze mozna by znalezc kogos na zastepstwo z krzynowkiem jest podobnie ... nie zaprzecze ze wiele zrobil dla nasszej druzyny ale nie mozna wystawiac zawodnikow za ich zaslugi ... powinni grac najlepsi


6 bramek w tych eliminacjach to mało?
i trzeba do tego dodać fakt, że Smolarek nie zawsze dostawał szansę gry.
A Krzynówka bym tak szybko się nie pozbywał, póki co może poza Rafałem Grzelakiem nie widać godnego następcy, no chyba, żeby na jego miejsce przesunąć Obraniaka, ale on raczej powinien grać na pozycji Rogera.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 6 bramek w tych eliminacjach to mało?

z czego 5 z San Marino :lol:

naprawde jest z czego byc dumnym :ziober2:

obecnie Smolarek to sie nadaje, ale na siedzenie na trybunach tak samo Krzyniu.
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 sierpnia 2009

Co do meczu. Polska bardzo konsekwentnie taktycznie, bez błysku. Bardzo solidnie zagrała obrona. W pomocy bardzo aktywny Błaszczykowski, Lewandowski bardzo dobrze. Nieco gorzej Roger Guerreiro chociaż porównujac do gry w Legii gra z większym zaangażowaniem i walczy o piłkę. Zupełnie bezbarwny i zagubiony Ebi Smolarek. Na ten moment nie ma formy na kadrę, zobaczymy w jakim klubie zagra.
W ataku zarówno Lewandowski i Brożek bardzo dobrze. Świetnie zgrywali piłki ciałem napastnikom. Robert fantastycznie wymuszał faulę i grał ze sprytem.

Świetny debiut Obraniaka i dwie bramki. Pierwsza bramka nieco przyopadkowa, ale już druga akcja to cud, miód i malinka.. Niekonwencjonalne zagranie Błaszczykowskiego, zgranie pilki przez Brożka do Obraniaka i gol.

Przydatności Łobodzińskiego w kadrze nie zamierzam komentować, bo szkoda mi nerwów.

Reasumując. Bardzo przyzwoity mecz w wykonaniu Reprezentacji Polski i fantastyczny debiut Obraniaka.

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  13 sierpnia 2009
LeonGrande
LeonGrande: z czego 5 z San Marino naprawde jest z czego byc dumnym obecnie Smolarek to sie nadaje, ale na siedzenie na trybunach tak samo Krzyniu.


a co to za różnica z kim je strzelał, z Irlandią Płn. nie wybiegł w ogóle i przegraliśmy, ze Słowacją też strzelił gola, pomimo porażki.

W Polsce bardzo łatwo przekreśla się zawodników, szczególnie jeśli nie grają w klubie. Ale przecież Smolarek w reprezentacji jeszcze nie zawiódł, w przeciwieństwie do kilku piłkarzy, którzy w klubach grają regularnie.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a co to za różnica z kim je strzelał,

Zasadnicza, strzelac gole kucharzom i restauratorom a strzelac druzynie w ktorej graja gracze pokroju premierszip czy serie A :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież Smolarek w reprezentacji jeszcze nie zawiódł

Wczoraj kompletnie nic nie gral, toczyl sie po boisku
zreszta ost dobry jego mecz to.. z San Marino

Konto usunięte
Konto usunięte: w przeciwieństwie do kilku piłkarzy, którzy w klubach grają regularnie.

W sumie w kadrze takich juz malo :ziober2:
99DjWIERTLO99
99DjWIERTLO99
  13 sierpnia 2009

Dobry mecz w wykonaniu polskiej reprezentacji. Udany powrót do bramki Artura Boruca, który wyłapał kilka trudnych strzałów i pomijając jeden mały błąd grał bardzo pewnie. Miejmy nadzieję, że takiego Boruca zobaczymy w wrześniu i październiku.
Udany debiut zanotował Ludovic Obraniak. Na boisku czuł się bardzo pewnie, widać było świetne wyszkolenie techniczne. Pierwsza bramka przypadkowa, ale druga już to palce lizać:D :mrgreen:
Dobrze zagrali również Błaszczykowski, Lewandowski czy Murawski. Słabo natomiast zagrał Roger który w takiej formie nie zasługuje na powołania. :nie:

Dzięki tej wygranej poprawi się atmosfera w polskiej reprezentacji. Mam nadzieję, że teraz nasi najważniejsi zawodnicy będą zdrowi i będą grać w swoich klubach. Jeśli tak będzie to można być optymistą przed eliminacjami. :tak:

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  13 sierpnia 2009
LeonGrande
LeonGrande: Zasadnicza, strzelac gole kucharzom i restauratorom a strzelac druzynie w ktorej graja gracze pokroju premierszip czy serie A


ktoś bramki tym słabszym strzelać też musi, skoro nikt nie potrafi strzelać tym mocniejszym.

LeonGrande
LeonGrande: Wczoraj kompletnie nic nie gral, toczyl sie po boisku zreszta ost dobry jego mecz to.. z San Marino


parę zrywów Smolarka było bardzo, bardzo przyzwoitych, biorąc pod uwagę, że mógł mieć problemy z przepracowaniem okresu przygotowawczego to zagrał dobrze.
Inna sprawa, że grał na lewej stronie, gdzie gra mu się gorzej niż na prawej.

LeonGrande
LeonGrande: W sumie w kadrze takich juz malo


Boruc, Wasilewski, Dudka, Krzynówek, Żewłakow, Lewandowski, Błaszczykowski, Jeleń, Obraniak, nie wiem czy jest ich aż tak mało...
plus cała rzesza tych grających w polskiej lidze.
WueRZet
WueRZet
  13 sierpnia 2009

Mecz się mógł podobać, ale nie musiał :P
Krzynówek na lewej stronie obrony jakoś mnie nie przekonywuje. Czekam jak się rozwinie w Polsce Gancarczyk, który już pukał do kadry.

Co do obecności Smolarka w kadrze. Kiedyś Piekarski napisał, że trudniej zagrać 50 spotkań w Ekstraklasie niż dostać się do kadry, gdzie biorą każdego jak do woja nieważne w jakiej jest się formie. Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, aby Smolarek grał tylko z uwagi na znajomość z trenerem.

tibauld
tibauld
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2 - 0 dla naszych

jak ja się cieszę :lol:

nie z wyniku, ze swego wizjonerstwa ;p

a tak w ogóle to dosyć fajny mecz im wyszedł ;)
wielkie brawa dla Obraniaka
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ktoś bramki tym słabszym strzelać też musi,

Nom jest to gwiazda Ebi :Ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Inna sprawa, że grał na lewej stronie,

A swoja droga co to byla za pozycja Krzynowka ?

na lewej obronie :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: Boruc, Wasilewski, Dudka, Krzynówek, Żewłakow, Lewandowski, Błaszczykowski, Jeleń, Obraniak, nie wiem czy jest ich aż tak mało... plus cała rzesza tych grających w polskiej lidze.

Ligi sie jeszcze nie rozkrecily :ziober2:
jak bedzie polmetek to i ta liczba spadnie :ninja: nie zebym byl zlym prorokiem

Konto usunięte
Konto usunięte: nie z wyniku, ze swego wizjonerstwa ;p

W typerze mozesz byc groznym przeciwnikiem :ninja:
tibauld
tibauld
  13 sierpnia 2009
LeonGrande
LeonGrande: W typerze mozesz byc groznym przeciwnikiem

"czasem nawet ślepej kurze udaje się skubnąć ziarnko" :ziober2:

jak ja lubię te ludowe szczere powiedzenia :rotfl:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  13 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak ja się cieszę nie z wyniku, ze swego wizjonerstwa ;p


mam tak samo jak Ty :nutki:
folkemon
folkemon
  13 sierpnia 2009

a dlaczego ta Grecja tak wysoko w rankingu FIFA jest? Oni oprócz mistrzostwa Europy coś zwojowali w ostatnich 10 latach?

(pytanie laika :bezradny:)

tak sobie myślę, ze na EURO częściej są takie niespodzianki niż na MŚ, no nie? :woot:

Freddie2007
Freddie2007
  13 sierpnia 2009
LeonGrande
LeonGrande: Euzebiusz Smolarek 85 - 0%

Te 85 osób chyba oglądało mecz z San Marino:lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale po ruchu ust nie byłem w stanie odczytać jakiego kraju był to hymn

Jakbym był Kurowskim czy Patyrą to wziąłbym do wywiadu któregoś z naszych który stał obok Perreiro i bym się spytał co Roger tam tak śpiewa:lol2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.