Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  19 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam.Zeby nie zasmiecac innych tematow tego rodzaju klotniami proponuje przypiac owy temat.Mysle ze temat bedzie sie ciagnal i ciagnal.Nie wywywajmy sie.Postawmy
na fakty,argumenty.

Ostanio sprzeczka nasza trwa na temacie transfery.

Otoz moim zdaniem liga Hiszpanska nie jest lepsza od Wloskiej procz Barcy.
Roma radzi sobie z Valencia.Juve z Realem.Sampa z Sevilla.Widzimy ze Primera Division przegrywa z Wloska.Natomiast Wlosi przegrywaja z Anglia.Zdecydowanie liga Angielska jest najsilniejsza.Manchester wygrywa w wiekszosci lige .Tak jak Inter we Wloszech.

Moimj zdaniem to wyglada tak:

Premiership
Serie A
Primera Division
Bundesliga
...

79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  20 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: Rozumiem ze ogladneles 1 mecz i oceniasz pod tym kątem lige
...to jest po prostu wyrobione zdanie od "x" lat ... no i każda moja próba oglądania Serie A kończy sie tym ,że natrafiam na nudny mecz ... od lat wole PD czy też Ligue 1 ,a i Premiership nie pogardzę ...
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekaw jestem z jakiego powodu Juventus zakupił Diego i Felipe Melo, przecież mają bronic własnej bramki . Nie wystarcza grac na faul w okolicach pola karnego i liczyć, że Del Piero strzeli z wolnego?
...wiesz może i masz racje ... ale naprawde zniechęciłem się do Serie A ... kilka lat temu transmisje na cała Europę "drukowanych" bezczelnie meczów ...
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe..
... oglądam różne ligi europejskie od kilkunastu lat i uwierz ,że już naprawdę mało jest wstanie mnie bardziej zaciekawić ...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

LumeLaLuna
LumeLaLuna
  20 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: Witam.Zeby nie zasmiecac innych tematow tego rodzaju klotniami proponuje przypiac owy temat.Mysle ze temat bedzie sie ciagnal i ciagnal.Nie wywywajmy sie.Postawmy na fakty,argumenty. Ostanio sprzeczka nasza trwa na temacie transfery. Otoz moim zdaniem liga Hiszpanska nie jest lepsza od Wloskiej procz Barcy. Roma radzi sobie z Valencia.Juve z Realem.Sampa z Sevilla.Widzimy ze Primera Division przegrywa z Wloska.Natomiast Wlosi przegrywaja z Anglia.Zdecydowanie liga Angielska jest najsilniejsza.Manchester wygrywa w wiekszosci lige .Tak jak Inter we Wloszech. Moimj zdaniem to wyglada tak: Premiership Serie A Primera Division Bundesliga


Powiem tak:"
Premiership jest najsilniejsza dlatego, że w Anglii kładziony jest nacisk na sport już od najmłodszych lat w związku z czym łatwiej jest im wyłapać "talenty", choć wiadomo, że nie tylko rodacy graja w tych klubach.
Seria A jest pasjonująca dlatego, że nigdy nie można mieć pewności co się wydarzy, bo czołówka gra na równym poziomie i wszystko zależy od 1-2 meczy w całym sezonie.
Primera Division jest obecnie przewidywalna, Real i Barsa od wielu lat zmieniają się na stanowisku lidera i praktycznie poza nimi nikt nie odnosi takich sukcesów. Zobaczymy jak będzie teraz, bo w końcu powstaje najdroższa drużyna na świecie(jeśli się mylę to mnie poprawcie).
Bundesliga - nie trawię niemieckiej piłki, częściowo ze względu na to, że nasi rodacy wolą grać tam niż u nas(ale coż tam dają lepszą kasę, więc co się dziwić).

Zgadzam się natomist z tym iż ciężko jest porównać jedną ligę do drugiej, bo co innego rozgrywki ligowe a co innego Liga Mistrzów. Tak naprawdę w każdej są drużyny wybitne(Manchester, Chelsea/AC Milan, Juventus/Real) i te gorsze, których nie wymienię bo nie znam się na tym, aż tak szczegółowo a nie chcę popełnić gafy:)
Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  21 lipca 2009

Milo jest poznac zdanie dziewczyny :)

NeverMind1910
NeverMind1910
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiem tak:" Premiership jest najsilniejsza dlatego, że w Anglii kładziony jest nacisk na sport już od najmłodszych lat w związku z czym łatwiej jest im wyłapać "talenty", choć wiadomo, że nie tylko rodacy graja w tych klubach.

Yyy Beezdura. W Anglii coraz więcej gra obcokrajowców. Dochodzi do tego, że w Arsenalu gra jeden Anglik - Walcott, w Liverpoolu dwóch - Carragher i Gerrard. To dwa kluby dla przykładu.
Poza tym w Anglii wcale nie szkoli się lepszych graczy od tych z Hiszpanii czy Włoch. Dla przedstawienia faktu w Juventusie w tej chwili gra kilku wychowanków - De Cegile, Molinaro, Marchisio, Giovinco i Ariaudo.. A w Barcelonie? Puyol, Xavi, Busquet, Pedro, Iniesta, Bojan, Messi ( tfu wychowanek ).

Reasumując. Nie masz racji.

Konto usunięte
Konto usunięte: Seria A jest pasjonująca dlatego, że nigdy nie można mieć pewności co się wydarzy, bo czołówka gra na równym poziomie i wszystko zależy od 1-2 meczy w całym sezonie.

Jak na moje oko, to poprzedni sezon należał do Interu. Juventus był najbliżej tego miejsca, jednak po odpadnięciu w LM z Chelsea drużyna przeszła kryzys. Doprowadziło to do tego, że Milan wyprzedził Starą Damę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bundesliga - nie trawię niemieckiej piłki, częściowo ze względu na to, że nasi rodacy wolą grać tam niż u nas(ale coż tam dają lepszą kasę, więc co się dziwić).

Boże, jeżeli istniejesz dlaczego nie grzmisz?

Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadzam się natomist z tym iż ciężko jest porównać jedną ligę do drugiej, bo co innego rozgrywki ligowe a co innego Liga Mistrzów. Tak naprawdę w każdej są drużyny wybitne -AC Milan,


Nie chce być nie uprzejmy dla kibiców Realu jednak w tym sezonie Milan niczego nie osiągnie.. Fajnie, że będzie reprezentował Italię w LM, ale kadrowo jest drużyną gorszą niż ta która przegrała w meczu z Werderem w Pucharze UEFA.

Przerwa od forum z powodu braku inteligentnych wpisów.
LumeLaLuna
LumeLaLuna
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Yyy Beezdura. W Anglii coraz więcej gra obcokrajowców. Dochodzi do tego, że w Arsenalu gra jeden Anglik - Walcott, w Liverpoolu dwóch - Carragher i Gerrard. To dwa kluby dla przykładu. Poza tym w Anglii wcale nie szkoli się lepszych graczy od tych z Hiszpanii czy Włoch. Dla przedstawienia faktu w Juventusie w tej chwili gra kilku wychowanków - De Cegile, Molinaro, Marchisio, Giovinco i Ariaudo.. A w Barcelonie? Puyol, Xavi, Busquet, Pedro, Iniesta, Bojan, Messi ( tfu wychowanek ).

wręcz odwrotnie, to co Ty napisałeś nie jest prawdą. Nie wiem jak jest w Hiszpanii z propagowaniem piłki noznej wśród młodzieży ale w Anglii jest na to kładziony ogromny nacisk!!! - Zauważ, że nie napisałam tam, że chodzi tylko o młodzież angielską! Bo widzisz mieszkałam trochę w Anglii, w 5 różnych miastach w tym w Londynie, tuż obok stadionu West Ham i miałam możliwość na własne oczy zobaczyć treningi drużyn i parę meczy. Od wielu lat właśnie angileskie kluby wysyłają swoich agentów do różnych państw by Ci wyszukiwali dla nich talenty. Przykładem może być chłopak z polski, który w wieku 8 lat podpisał już kontrakt z angielskim klubem i wraz z cała rodzina wyjechał tam by pod okiem tamtych trenerów rozwijać swój talent(dodam, że w mgnieniu oka państwo angielskie znalazło prace jego rodzinie i dostali mieszkanie, które opłaca klub). Co innego wychowanek klubu, który w nim się rozwija i w nim gra jak jest już sławny i dobry(czasem z sentymentu) a co innego propagowanie piłki na szeroką skale, nie sądzisz?
LumeLaLuna
LumeLaLuna
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie chce być nie uprzejmy dla kibiców Realu jednak w tym sezonie Milan niczego nie osiągnie.. Fajnie, że będzie reprezentował Italię w LM, ale kadrowo jest drużyną gorszą niż ta która przegrała w meczu z Werderem w Pucharze UEFA.

Ja mówię o poprzednim sezonie a ty o nowy składzie, więc nie da się obiektywnie rozstrzygnąć kto ma rację.
NeverMind1910
NeverMind1910
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wręcz odwrotnie, to co Ty napisałeś nie jest prawdą. Nie wiem jak jest w Hiszpanii z propagowaniem piłki noznej wśród młodzieży ale w Anglii jest na to kładziony ogromny nacisk!!! - Zauważ, że nie napisałam tam, że chodzi tylko o młodzież angielską! Bo widzisz mieszkałam trochę w Anglii, w 5 różnych miastach w tym w Londynie, tuż obok stadionu West Ham i miałam możliwość na własne oczy zobaczyć treningi drużyn i parę meczy. Od wielu lat właśnie angileskie kluby wysyłają swoich agentów do różnych państw by Ci wyszukiwali dla nich talenty. Przykładem może być chłopak z polski, który w wieku 8 lat podpisał już kontrakt z angielskim klubem i wraz z cała rodzina wyjechał tam by pod okiem tamtych trenerów rozwijać swój talent(dodam, że w mgnieniu oka państwo angielskie znalazło prace jego rodzinie i dostali mieszkanie, które opłaca klub). Co innego wychowanek klubu, który w nim się rozwija i w nim gra jak jest już sławny i dobry(czasem z sentymentu) a co innego propagowanie piłki na szeroką skale, nie sądzisz?


Sądzę, że nie masz pojęcia o tym o czym piszesz. W każdym kraju z silniejszych lig : Italia, Hiszpania, Francja, Niemcy są również rozwinięte szkółki piłkarskie do których kluby wyszukują zawodników po całym świecie. Kluby nawet po różnych kontynentach zakładają swoje akademię.
Dla przykładu Leo Messi został wypatrzony przez Barcelonę w wieku 13 lat w Newell's Old Boys.

A najlepsze szkółki trenerskie i obiekty są w Holandii, a nie w Anglii. Potęga tej ligi tkwi w pieniądzach z transmisji telewizyjnych. To przyciąga kolejne pieniądze zainwestowane przez inwestorów. Do tego dochodzą reklamy sprzedawane na koszulkach, również najdroższe z okazji wysokich cen transmisji i biletów.
Dla przykładu Manchester United w każdym roku sprzedaje pełną pulę karnetów. Dlatego łatwo jest im wyliczyć budżet transferowy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mówię o poprzednim sezonie a ty o nowy składzie, więc nie da się obiektywnie rozstrzygnąć kto ma rację.

W poprzednim sezonie Milan nie istniał w Europie.. Zresztą tak jak i Serie A.
Kalkulując 3 w tabeli Serie A Milan przegrywa z Werderem.. Którzy oni byli? Sam nie wiem, okolice 10 miejsca.

Nie cytujcie już moich wypowiedzi bez potrzeby. Nie dostępny do odwołania.
LumeLaLuna
LumeLaLuna
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sądzę, że nie masz pojęcia o tym o czym piszesz. W każdym kraju z silniejszych lig : Italia, Hiszpania, Francja, Niemcy są również rozwinięte szkółki piłkarskie do których kluby wyszukują zawodników po całym świecie. Kluby nawet po różnych kontynentach zakładają swoje akademię. Dla przykładu Leo Messi został wypatrzony przez Barcelonę w wieku 13 lat w Newell's Old Boys. A najlepsze szkółki trenerskie i obiekty są w Holandii, a nie w Anglii.

Coż może ghdybyś uważnie przeczytał to co napisałam to pisał byś na temat! Nie wypowiadałam się ani na temat szkółek w innych państwach, bo w swoim poście podałam przykład Anglii.
Co do Holandii to wogóle jest wyrwana z kontekstu, bo nie wspominałam o tym państwie wcale. Ale cóz trzeba najpierw czytać a potem pisać.
Ty masz swoje zdanie, a ja mam swoje. Mnie najbardziej interesuje Seria A, Premiership i Premiera Division i tyle.
A co do słabych włochów się nawet nie wypowiadam, bo bluźnisz i tyle.
WueRZet
WueRZet
  21 lipca 2009

Temat zupełnie pozbawiony sensu jak dla mnie. Dla jednych Serie A będzie kwintesencją współczesnego futbolu, dla innych, w tym dla mnie, jest to liga nudna, brzydka, nieciekawa, bardziej emocjonujące spotkania są w naszej I lidze.

A najśmieszniejsze jest jak ktoś uważa, że wydaje obiektywną ocenę :lol2:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A najśmieszniejsze jest jak ktoś uważa, że wydaje obiektywną ocenę

Ja wydaje bo ... lubie SerieA osobiscie, ale nie sadze ze jest najsilniejsza :ziober2:

o!
Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak na moje oko, to poprzedni sezon należał do Interu. Juventus był najbliżej tego miejsca, jednak po odpadnięciu w LM z Chelsea drużyna przeszła kryzys. Doprowadziło to do tego, że Milan wyprzedził Starą Damę


Na moje oko wydaje mi sie ze chodzi o poszczegolne mecze.Dajmy na to Reggina remisuje z Juve.Inter dostaje baty z Atalanta.Milan remisuje z Cagliari.W zadnej innej lidze nie ma az tylu niespodzianek.Dzieki temu Liga jest ciekawa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Temat zupełnie pozbawiony sensu jak dla mnie


A moim zdaniem jest to temat w ktorym mozemy podzielic sie naszymi postrzezeniami.Po co prowadzic konwersacje na ten temat w inych dzialach typu transfery itp jezeli mozna odzielic temat i tu troszke sie poklocic hihi
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  21 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: W zadnej innej lidze nie ma az tylu niespodzianek.Dzieki temu Liga jest ciekawa.


Heheh co Ty bredzisz :and:

wszedzie sie takie wyniki pojawiają :) nie tylko w SerieA sa niespodzianki. Widac malo sledziles inne ligi, az tak byles zapatrzony na wloską...

przyklady ? prosze bardzo ost sezon

CD Numancia1:0 (1:0)FC Barcelona
Racing Santander1:1 (0:0)Sevilla FC
FC Barcelona1:1 (0:0)Racing Santander
Real Valladolid2:1 (2:0)Atletico Madryt
Real Madryt4:3 (4:2)CD Numancia
UD Almeria2:2 (2:1)Valencia CF
FC Barcelona1:1 (0:1)Getafe CF
Villarreal CF0:3 (0:3)Real Valladolid
Betis Sewilla2:2 (2:1)FC Barcelona

moglbym jeszcze wiele wkleic podobnych wynikow :)
czyli ze druzyna z dolnej czesci tabeli walczyla jak rowna z rowna z gornej :)
i to z tą jak to piszesz niedoscigniona Barceloną

poszukaj innych argumentow :ninja:
WueRZet
WueRZet
  21 lipca 2009

Dla śmiechu polecam poczytać najnowsze zestawienie IFFHS nt. lig piłkarskich :D Mam nadzieję, że nikt tutaj w dyskusji nie powołał się na wypociny tej śmiesznej organizacji.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: najnowsze zestawienie IFFHS nt. lig piłkarskich

Pełne zestawienie IFFHS:

1. Anglia 616,0
2. Brazylia 602,0
3. Argentyna 515,0
4. Niemcy 493,0
5. Hiszpania 488,0
6. Włochy 408,0

to ? :ninja:

czy ktore :ziober2: mogles juz zapodac jak napomniales :ninja:
WueRZet
WueRZet
  21 lipca 2009
LeonGrande
LeonGrande: to ?

Właśnie to :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.