Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  19 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam.Zeby nie zasmiecac innych tematow tego rodzaju klotniami proponuje przypiac owy temat.Mysle ze temat bedzie sie ciagnal i ciagnal.Nie wywywajmy sie.Postawmy
na fakty,argumenty.

Ostanio sprzeczka nasza trwa na temacie transfery.

Otoz moim zdaniem liga Hiszpanska nie jest lepsza od Wloskiej procz Barcy.
Roma radzi sobie z Valencia.Juve z Realem.Sampa z Sevilla.Widzimy ze Primera Division przegrywa z Wloska.Natomiast Wlosi przegrywaja z Anglia.Zdecydowanie liga Angielska jest najsilniejsza.Manchester wygrywa w wiekszosci lige .Tak jak Inter we Wloszech.

Moimj zdaniem to wyglada tak:

Premiership
Serie A
Primera Division
Bundesliga
...

tibauld
tibauld
  20 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie porównuj naszej ekstraklasy z bundesligą , bo to mija się z celem. Z resztą gdzie ty widzisz postępy? :D

Lech nieźle grał w pucharze Uefa, znacznie lepiej niż inne drużyny, po tym co czyniła Biała Gwiazda

w temacie raczej porównujemy ligi, które wymienił autor i nie uważam, żeby była lepsza od angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej ;p
RafaUU19
RafaUU19
  20 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w temacie raczej porównujemy ligi, które wymienił autor i nie uważam, żeby była lepsza od angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej ;p

No nie, jednak napisałeś że bundesliga się nie rozwija, co imo jest nie prawdą.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  20 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: Angielska jest najsilniejsza

wystarczy spojrzeć ile corocznie drużyn angielskich awansuje do półfinału LM.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  20 lipca 2009

Moim zdaniem liga Hiszpanska jest patrzona pod pryzmat 2 klubow Realu i Barcy.
Reszta druzyn jest do ogrania.
Jeszcze chce dodac polfinal 2008 uefa Fiorentiny.Bo ktos wspomnail o Juve i Milanie.
Skoro idziemy tropem 10 lecia to zachacza jeszcze Lazio z 1999 i na pewno Inter 2002 polfinal.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  20 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: Moim zdaniem liga Hiszpanska jest patrzona pod pryzmat 2 klubow Realu i Barcy.

yhymm to sie jeszcze nasila przez te transfery, ale liga angielska też wyłania nowy zespół. Chodzi o Man City :)
coraz ciekawiej :) szkoda tylko, że przez kase.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NeverMind1910
NeverMind1910
  20 lipca 2009
NuTiiiiii
NuTiiiiii: yhymm to sie jeszcze nasila przez te transfery, ale liga angielska też wyłania nowy zespół. Chodzi o Man City :) coraz ciekawiej :) szkoda tylko, że przez kase.

Premier League jest ligą najbogatszą. Każdy właściciel chce inwestować w klub dostający po każdym sezonie kilkanaście milionów funtów za sprzedanie transmisji telewizyjnych. W Anglii ich cena jest kosmiczna i nie porównywalna do żadnych innych lig.

Radomatu11
Radomatu11: Moim zdaniem liga Hiszpanska jest patrzona pod pryzmat 2 klubow Realu i Barcy.

Nie koniecznie. Uszczypliwi powiedzieliby, że Sevilla dwa razy pod rząd zdobyła Puchar UEFA. Promując takich zawodników jak Batpista, Ramos, Reyes, Jesus Navas, Dani Alves czy Luis Fabiano.
Gdyby nie kłopoty finansowe nadal w ścisłym czubie znajdowałaby się Valencia. To zazwyczaj ta drużyna dawała kadrze Hiszpanii najwięcej zawodników do dyspozycji.
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  20 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie, jednak napisałeś że bundesliga się nie rozwija, co imo jest nie prawdą.

No nie wiem... W europejskich pucharach Niemcom idzie coraz gorzej.
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  20 lipca 2009

Dużo wody upłynie w rzekach niemieckich nim jakas druzyna niemiecka zagra w półfinale LM. Gdzies do czasów zwycięstww Bayernu czy Bayeru w Europie liga ta była mocna potem nastąpił głęboki regres i własnie tak gdzies od 2006/7roku idzie to powoli do góry ale nie jest to rewelacja.

Donald WHO YOU?

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  20 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: Skoro idziemy tropem 10 lecia to zachacza jeszcze Lazio z 1999 i na pewno Inter 2002 polfinal.


wow, szalenstwo :)

tylko mielismy debatowac o obecnym stanie ligi a nie z 1999 roku : > dlatego ja osobiscie skupilem na 21 wieku

wtedy (20wiek) SerieA byla zdecydowanie silniejsza jak nienajsilniejsza w Europie, przypomnij sobie final wloski LM, wtedy ekipy z Italii rzadzily

gdyby nie Milan ost latami to tylko Juve byloby w finale :ninja:
rok 1989 - Milan, 1990 - Milan, 1992 - Sampa, 1993 - Milan, 1994 - Milan, 1995 - Milan, 1996 - Juve, 1997 - Juve, 1998 - Juve :)
to tylko potwierdza ze koncowka 20wieku nalezala zdecydowanie do Wloch.
Cóż obecnie sily sie pozamienialy, teraz hiszpanskie ekipy wraz z angielskimi rządzą.

a wynik Lazio i polfinal Interu mozemy jedynie rozpatrywac w charakterze incydentu :mrgreen:

Podsumowujac jak ktos napisal Serie A moze jest bardziej wyrównana ale silniejsza jest Primiera Division :)
co widac po wynikach, kropka.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  20 lipca 2009
LeonGrande
LeonGrande: przypomnij sobie final wloski LM

tego tu nie powinno byc rzecz jasna:)
bo to juz byl 21wiek :mrgreen: a pisalem w tym zdaniu o 20

także errata drobna:ziober2:
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  20 lipca 2009
Radomatu11
Radomatu11: Jaką znów wymówkę usłyszę?

... poza wynikami ważna jest też widowiskowość ... a wszyscy tu wiemy jak we włoszech muruje sie bramke ... jak często widać anty-football (strzelenie bramki i "obrona Częstochowy") ...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

NeverMind1910
NeverMind1910
  20 lipca 2009
79AsonUnique79
79AsonUnique79: ... poza wynikami ważna jest też widowiskowość ... a wszyscy tu wiemy jak we włoszech muruje sie bramke ... jak często widać anty-football (strzelenie bramki i "obrona Częstochowy") ...


A ja myślę, że nie oglądałeś Serie A od kilku lat i wciąż twój umysł ma zakodowane catenaccio. Nie rozumiem po jakiego grzyba wypowiada się osoba która nie ogląda piłki nożnej. Jeżeli Inter, Juventus, Roma, Fiorentina, czy Milan murują bramkę i przeszkadzają zawodnikom to widocznie nie znasz się na sporcie. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę.

79AsonUnique79
79AsonUnique79: (strzelenie bramki i "obrona Częstochowy") ...

:and: . Ostatnio z taką taktyką spotkałem się w meczach Reprezentacyjnych Grecji i USA.
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  20 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja myślę, że nie oglądałeś Serie A od kilku lat i wciąż twój umysł ma zakodowane catenaccio. Nie rozumiem po jakiego grzyba wypowiada się osoba która nie ogląda piłki nożnej. Jeżeli Inter, Juventus, Roma, Fiorentina, czy Milan murują bramkę i przeszkadzają zawodnikom to widocznie nie znasz się na sporcie. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę
..w tym roku coś mnie natchnęło żeby zerknąć na mecz Juve i daj spokój zasypiałem na tym....
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem po jakiego grzyba wypowiada się osoba która nie ogląda piłki nożnej.
...mam C i oglądam na bieżąco...
Konto usunięte
Konto usunięte: widocznie nie znasz się na sporcie
...widocznie po tylu latach oglądania meczy piłkarskich mam swoje zdanie .... a że inne od Twojego ...
Konto usunięte
Konto usunięte: że nie oglądałeś Serie A
...w tym roku transmisje z Serie A były wyjątkowo nudne ...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

NeverMind1910
NeverMind1910
  20 lipca 2009
79AsonUnique79
79AsonUnique79: ...w tym roku transmisje z Serie A były wyjątkowo nudne ...

Ciekawe.. Ja mecze Juventusu oglądałem z pełnym zaciekawieniem. Szczególnie mecze z Milanem i Interem. W Serie A czołowe zespoły nie gromią tych słabszych. Przykładowo Atalanta, czy Calgliari potrafią rozgromić faworytów.
Pojęcie Catenaccio zostało zlikwidowane w Serie A jak i reprezentacji Azzurich dawno temu. Myślę, że masz coś wspólnego ze Szpakowskim. On też patrzy na świat stereotypowo i każda drużyna z Włoch gra piłkę defensywną.
Ciekaw jestem z jakiego powodu Juventus zakupił Diego i Felipe Melo, przecież mają bronic własnej bramki :and: . Nie wystarcza grac na faul w okolicach pola karnego i liczyć, że Del Piero strzeli z wolnego? :nie:

79AsonUnique79
79AsonUnique79: .w tym roku coś mnie natchnęło żeby zerknąć na mecz Juve i daj spokój zasypiałem na tym....

Słodkich snów.
Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  20 lipca 2009
79AsonUnique79
79AsonUnique79: ..w tym roku coś mnie natchnęło żeby zerknąć na mecz Juve i daj spokój zasypiałem na tym....


Tak samo mialem po meczu Barca Real gdzie bylo 2:0 i Puyol kiwal zawodnikow Realu.Smieszne.Po pierwszej polowie wylaczylem bo wynik byl wiadomy.We Wloszech wynik jest mniej przewidywalny.A mecze typu Genoa-Juve,Udine-Genoa,Juve-Milan itd byly kwintesencja futbolu.
Jesli czlowiek jest uprzedzony to nie zmieni zdania .I tak jest ze mna w stosunku do PD.

Rozumiem ze ogladneles 1 mecz i oceniasz pod tym kątem lige.
Widzisz .Sam tak ocenilem lige Hiszpanska po jednym meczu Barcy.
Nie wiem.Jesli w meczu np. Inter-Atalanta 4:3 czy np Juve Milan 4:2 mecze byly slabe to nie wiem na jakim Ty swiecie zyjesz?Niestety Polska zyje stereotypami i mysle ze nadal tak bedzie.Slaba znajomosc futbolu naszych "ekspertow" doprowadza do takiego stanu rzeczy
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.