Damian1990dycha
Posty: 206 (po ~167 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
Damian1990dycha
  3 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam ,mam jedno pytanie.Dlaczego np. piłkę nożna lub rugby zawodnicy reprezentują Anglię ,a przykładowo lekkoatleci ,siatkarze Wielką Brytanie ?

ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  3 lipca 2009
Damian1990dycha
Damian1990dycha: Witam ,mam jedno pytanie.Dlaczego np. piłkę nożna lub rugby zawodnicy reprezentują Anglię ,a przykładowo lekkoatleci ,siatkarze Wielką Brytanie ?


bo współczesna piłka nożna powstała właśnie na Wyspach Brytyjskich, gdzie tradycyjnie konkurowały ze sobą najpierw Anglia ze Szkocją, potem i Irlandia PŁN, Walia czy Irlandia...
Nikt nawet nie pomyślał o tym by stworzyć jedną drużynę narodową, to uderzyłoby w kibiców...
Jedna drużyna Wielkiej Brytanii wystąpi za to jako gospodarz na IO w Londynie (na wcześniejszych IO właśnie z powodu braku takiej reprezentacji nie mogli występować brytyjscy piłkarze)

Ale żeby nie było, że Anglicy czy Szkoci są jakimiś wyjątkami to przypominam, że istnieje wiele federacji piłkarskich, które nie są suwerennymi państwami, np. Wyspy Owcze czy Palestyna.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  3 lipca 2009

wyczerpujaca odpowiedź znawcy;]

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

krzychu7818
krzychu7818
  3 lipca 2009
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch: Jedna drużyna Wielkiej Brytanii wystąpi za to jako gospodarz na IO w Londynie (na wcześniejszych IO właśnie z powodu braku takiej reprezentacji nie mogli występować brytyjscy piłkarze)


na początku XX wieku na IO startowała reprezentacja Wielkiej Brytanii w piłce nożnej i chyba nawet złoto zdobyła w którys igrzyskach

WueRZet
WueRZet
  3 lipca 2009
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch: Jedna drużyna Wielkiej Brytanii wystąpi za to jako gospodarz na IO w Londynie

Wielka Brytania tylko z nazwy, bo będzie się składać wyłącznie z angielskich piłkarzy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.