NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam słodkie pysie :*

Dzisiejszy temat będzie uczestniczył Ekstraklasy i zamieszania w okół jej panującego. Rozważmy wszystkie ewentualności i wybierzmy najbardziej racjonalne i prawidłowe.
Jak wiemy kilka klubów nie jest pewnych swojego bytu w Ekstraklasie. Zacznijmy od spadkowiczów:
ŁKS Łódź - Nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie. Zgodnie z prawem klub powinien rozpocząć rozgrywki w 1 lidze o ile dostanie licencje na grę w tych rozgrywkach. Łódzki KS nie spełnił wymagań licencyjnych. Główne powody to mizerny stadion stadionu oraz długi i syf w papierach. Wedle prawa klub powinien spaść z ligi, jednak przykłady Polonii Bytom oraz Ruchu Chorzów ukazują iż wcale tak być nie musi.
Klub może popaść w bankructwo i stracić milion z praw telewizyjnych. Strata będzie spowodowana przesunięciem z 7 na 16 pozycje. Klub popiera prezydent miasta Łodzi i wielu polityków.
Górnik Zabrze- Klub który sportowo nie utrzymał się w Ekstraklasie. Zasłużył na spadek, zajął ostatnie miejsce w lidze. Dzisiaj pojawiła się plotka o przejęciu licencji oraz piłkarzy Polonii Warszawa. Czy te doniesienia możemy traktować poważnie? W takiej ewentualności spadłaby by.. grająca w Pucharach Polonia Warszawa. A Górnik ze spadkowicza zamieniłby się w drużynę, która reprezentowałaby kraj na arenie europejskiej. Czy to nie paradoks?
Cracovia- Zespół spadł sportowo z Ekstraklasy. Jednak nadarzyła się szansa dla zespołu z Krakowa w chwili kiedy ŁKS nie dostał licencji. W takim wypadku spadkowicz zagrałby w barażach z trzecią drużyną 1 ligi. Koroną Kielce. Jednak, gdy ŁKS dostanie licencję na grę Craxa automatycznie spada do 1 ligi.
Arka Gdynia- Zespół który powinien zagrać w barażach z Koroną Kielce. Powinien, ale nie musi. Jedyną ewentualnością gry byłoby przyznanie licencji ŁKS.
Trzeba przyznać, ŁKS trzyma w niepewności dwa kluby. Z tego powodu piłkarze nie mogą rozjechać się na urlopy, ponieważ.. nie wiedzą czy zagrają baraże i kiedy je rozegrają. Postawmy się na miejscu rodzin piłkarzy. Smutne prawda?
Jagiellonia Białystok- Klub został ukarany grzywną wysokości 300 tyś złotych oraz karą -10 punktów. Klub się jednak odwołuje i istnieje ewentualność karnej degradacji klubu.
Drużyny z 1 Ligi.
Widzew Łódź - Zwycięzca 1 Ligi. Sprawa awansu wydawałaby się pewne, jak.. Każda instancja sądu inaczej interpretuje przepisy. Obecnie Widzew odwołuje się od decyzji SN, jednak nikt nie otrzymał z klubu uzasadnienia SN. Na dzień dzisiejszy wydaje się najbardziej prawdopodobna kara -10 punktów. Takie rozwiązanie zaproponował Widzew i chce je przyjąć PZPN. Wtedy Grzegorz Lato nie musiałby interweniować z ustawą abolicyjną a klub zostałby oczyszczony.
Ewentualna degradacja? Korona wchodzi na miejsce Widzewa, zaś Podbeskidzie gra w barażach.

Istnieje także możliwość powiększenia ligi z 16 do 18 zespołów. Wtedy w Ekstraklasie zagrałby zarówno Widzew, Arka, Cracovia, Zagłębie oraz Korona.
Jednak wtedy padnie pytanie. Dlaczego na grę w Ekstraklasie zasłużyła Cracovia a nie Podbeskidzie? Powiększenie ligi wiązałoby się z ostatecznym zakończeniem sprawy co wydaje się być wygodne. Ostateczne zdanie w tej sprawie ma.. Canal +

Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?
Który klub powinien spaść?
Ekstraklasa powinna liczyć 16, czy 18 drużyn?
Czy fuzję i kupowanie licencji jest zgodne z duchem sportu?
Czy konieczna w Ekstraklasie jest Komisja Licencyjna?
Kiedy dowiemy się o składzie drużyn Ekstraklasy?
Czy możliwe jest przesunięcie ligi? Tym bardziej dłuższe..

Kontrowersyjny temat niuńki. Wykażcie się.
Pozdrawiam. :piwo:

koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?

Moim zdaniem powinno byc tak jak bylo na zakonczenie ligowego sezonu
Gornik,Cracovia spada,Arka baraz...
Czy ta ewentualnosc jest najbardziej prawdopodobna hmm

Konto usunięte
Konto usunięte: Który klub powinien spaść?

Tak jak napisalem wczesniej Gornik,Cracovia

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekstraklasa powinna liczyć 16, czy 18 drużyn?

Polska Ekstraklasa powinna liczyc gora 12 druzyn
Na jaki uj nam 18 zespolow???
W chili obecnej 16

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy fuzję i kupowanie licencji jest zgodne z duchem sportu?

W sporcie zawodowym duch sportu nie istnieje...

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy konieczna w Ekstraklasie jest Komisja Licencyjna?

Te licencje to jedna wielka parodia.Niby troche kluby ,infrastruktura zostala postawiona do pionu ale i tak wiekszosc przepisow jest tylko zapisem ktory nie jest wykonywany...

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy dowiemy się o składzie drużyn Ekstraklasy?

Bo ja wiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy możliwe jest przesunięcie ligi? Tym bardziej dłuższe..

Jest przeciez to nie byloby jakies zaskoczenie wielkie.Podbne sytuacje mialy juz miejsce

Konto usunięte
Konto usunięte: Kontrowersyjny temat niuńki

Czy ja wiem ;D
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam słodkie pysie :*

to też do mnie ? :D

Konto usunięte

hmm...teraz to ciężko powiedzieć...ale Cracovia ? ;x

Konto usunięte

16 !!

Konto usunięte

no nie wydaje mi się, żeby takie coś było dopuszczalne ;|

Konto usunięte

Moim zdaniem jest ! Chociaż PZPN wiadomo co robi....:and:

Konto usunięte

Przed rozpoczęciem sezonu ? :wtf:...

Konto usunięte
Konto usunięte: Kontrowersyjny temat niuńki. Wykażcie się.

niuńki....hehe :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam.

pozdro 600 :piwo:
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm...teraz to ciężko powiedzieć...ale Cracovia ? ;x

Poprawiam swoją wypowiedź....Górnik i Cracovia...zapomniałam wcześniej poprawić...;/
Q29
Q29
  16 czerwca 2009

Ekstraklasa powinna liczyc 16 zespołów.
ŁKS licencję dostanie, chociaż nie powinnien, ponieważ już dwukrotnie dawano mu warunkową, więc ciągle tam jest coś źle, byłaby to z pewnością nauczka, dla działaczy, tylko że mogłoby to oznacząć smutny koniec ŁKSu, ale z drugiej strony, dlaczego tej licencji nie dostanie ŁKS, a nie Polonia , czy Ruch, przecież tam nie jest lepiej.
Cracovia i Górnik spadną, ze względu na licencję ŁKS.

Górnik i licencja - według mnie plotki, które nic nie przyniosą.

Jeśli chodzi o Widzew, kara -10 wydaję się być pewna, choć rozbierzność jest duża.
Korona,Zagłębie,Arka, były zdegradowane, dlaczego miałby nie być zdegradowany Widzew? Chociażby dlatego, że warto porównać liczbę ustawionych spotkań, tylko wtedy nasuwa się pytanie, dlaczego Zagłębie dostało bardzo podobną kare jak Gdyńska Arka?

Komisja licencyjna jest NIEZBĘDNA, ale musi być STANOWCZA i działać ZGODNIE z prawem.

Skład ligi poznamy z pewnością wtedy gdy wyjaśni się sprawa najpierw ŁKSu ( jeszcze tydzień ) i Widzewa (około 4 tygodnii).

Uważam również, że jest zbyt duża liczba odwołań przysługująca drużynom!

Wypowiedź obiektywna.
Pozdrawiam ;)

19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: według mnie plotki, które nic nie przyniosą.

nie zmienią....a że plotka? Nie wiem. Różnie to bywa ;)

Konto usunięte
Konto usunięte:

Siemanko Marcin ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: ŁKS licencję dostanie, chociaż nie powinnien, ponieważ już dwukrotnie dawano mu warunkową, więc ciągle tam jest coś źle, byłaby to z pewnością nauczka, dla działaczy, tylko że mogłoby to oznacząć smutny koniec ŁKSu, ale z drugiej strony, dlaczego tej licencji nie dostanie ŁKS, a nie Polonia , czy Ruch, przecież tam nie jest lepiej.

Polonia i Piast także nie powinny być w ekstraklasie ze wzgledu na stadion.
Q29
Q29
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Siemanko Marcin ;p

Siemanko, siemanko :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie zmienią....a że plotka? Nie wiem. Różnie to bywa ;)

nawet pewna osoba z Górnika mówiła, że nie chciała by psuć tradycji tak wspaniałego klubu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Polonia i Piast także nie powinny być w ekstraklasie ze wzgledu na stadion.

Tak jak napisałem, Komisja do Spraw Licencji , jest nie obiektywny, nie konsekwentna i nie działa zgodnie z prawem ;x
79AsonUnique79
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zamieszanie w Ekstraklasie

...nic nowego....

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nawet pewna osoba z Górnika mówiła, że nie chciała by psuć tradycji tak wspaniałego klubu.

Wiadomo, że ja też bym tego nie chciała, ale prawda jest bolesna. nie grali w tym sezonie najlepiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak napisałem, Komisja do Spraw Licencji , jest nie obiektywny, nie konsekwentna i nie działa zgodnie z prawem ;x

a co jest u nas robione z prawem? Zwłaszcza w PZPN-ie ? Nic...
NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to też do mnie ? :D

Ogólnie do wszystkich. Pokazuję swoje wspaniałe oblicze Kochającego świat Mateuszka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem jest ! Chociaż PZPN wiadomo co robi....

PZPN nie powinien mieć prawa komentowania ani odnoszenia się od tej decyzji. Prawo jest łamane, więc po co Komisja?
Wszyscy dobrze wiemy, że ŁKS licencję dostanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ja wiem ;D

Kontrowersyjny przez fakt, że kibice klubów zamieszanych w tą sytuację nigdy nie będą obiektywni.

Konto usunięte
Konto usunięte: Polska Ekstraklasa powinna liczyc gora 12 druzyn

Czyli 3x mecz? Myślę, że to nie byłaby dobra sytuacja. Czy może system Szkockiej Ligi? Ekstraklasa byłaby z pewnością mniej atrakcyjna.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed rozpoczęciem sezonu ? ...

Doszły mnie słuchy, że baraż może być rozegrany tydzień przed rozpoczęciem, o ile zostanie rozegrany.

Konto usunięte
Konto usunięte: niuńki....hehe

Ha i Wojtuś nie powie, że jestem nie miły..

Konto usunięte
Konto usunięte: Polonia , czy Ruch, przecież tam nie jest lepiej.

Pod względem stadionowym nie, lecz pod względem infrastruktury tak. Najgorsza sytuacja ze stadionem jest w Piaście.

Konto usunięte
Konto usunięte: Górnik i licencja - według mnie plotki, które nic nie przyniosą.

Swego czasu poszła plotka, że Widzew miał wykupić licencję Znicza Pruszków :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociażby dlatego, że warto porównać liczbę ustawionych spotkań, tylko wtedy nasuwa się pytanie, dlaczego Zagłębie dostało bardzo podobną kare jak Gdyńska Arka?

Poza tym, brak korzyści z kupowanych meczy. Powód? Inne kluby kupowały więcej. Brak oskarżenia dla Szymańskiego. Nowe władze, dobrowolne poddanie się karze. Sprawa byłaby wyjaśniona, gdyby Tomczak ukarał Widzew ujemnymi punktami na samym początku. Jednak on zażyczył sobie niesłusznej degradacji.

Konto usunięte
Konto usunięte: Komisja licencyjna jest NIEZBĘDNA, ale musi być STANOWCZA i działać ZGODNIE z prawem.

Byłoby ci szkoda ŁKS?

Konto usunięte
Konto usunięte: Polonia i Piast także nie powinny być w ekstraklasie ze wzgledu na stadion.

Piast prawdopodobnie będzie grac na Odrze.

79AsonUnique79
79AsonUnique79: ...nic nowego....

Aha.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?

ŁKS pozostaje w lidze, Widzew nie awansuje, Cracovia i Górnik spadają, Korona awansuje bezpośrednio, Podbeskidzie gra baraż z Arką.

Konto usunięte

Górnik i Cracovia.
Powinno też być respektowane orzeczenie Sądu Najwyższego względem klubu Widzew Łódź (chyba, że jednak odwołanie zostanie przyjęte pozytywnie). Nie dopuszczam do siebie myśli o abolicji, nie w tym momencie, jeśli już to od następnego sezonu.

Konto usunięte

Ten sezon pokazał, że liczba 16 drużyn jest optymalna, także dlatego, by w 1 lidze działy się ciekawe rzeczy, jeśli by było 18-20 drużyn to 1 liga znacznie obniżyłaby poziom. Kiedyś w przyszłości optowałbym za zwiększeniem liczby drużyn w ekstraklasie, bo im więcej drużyn w ekstraklasie, tym więcej miast i miasteczek z wielką piłką w tle. Przykłady Polonii Bytom czy Piasta Gliwice pokazują, że nie trzeba być megabogatym by stworzyć ciekawe zespoły.

Konto usunięte

Z duchem sportu nie jest zgodne wiele rzeczy we współczesnym futbolu. Czasem jednak fuzja jest jedynym rozsądnym wyjściem (oczywiście nie mówię tu o sprawie Polonia-Górnik). Równie dobrze można by się zastanawiać czy z duchem sportu zgodne jest przyznawanie licencji, w końcu jeśli ktoś awansował na boisku, dlaczego miałby nie grać w ekstraklasie.

Konto usunięte

Tak, a wszelkie jej działania powinny być jawne. Nie może być tak, że w stosunku do różnych klubów te same przepisy są w różny sposób interpretowane.

Konto usunięte

Góra na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek. Na pewno nie służy to klubom ani prestiżowi naszego futbolu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy możliwe jest przesunięcie ligi? Tym bardziej dłuższe..

O jedną, góra dwie kolejki tak, więcej nie wchodzi w rachubę, bo trudno byłoby znaleźć terminy przed MŚ, chyba, że gralibyśmy jak na Wyspach w środku zimy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Strata będzie spowodowana przesunięciem z 7 na 16 pozycje.

i tego właśnie pojąć nie mogę, zgoda klub nie dostaje licencji, ale dlaczego przesuwa się go na ostatnie miejsce w tabeli w sezonie w którym tą licencję posiadał. To właśnie paradoks, jeden z wielu w polskiej piłce. Przecież ŁKS mógłby zakończyć sezon na 7 miejscu i po prostu nie dostając licencji zostać zdegradowany.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dzisiaj pojawiła się plotka o przejęciu licencji oraz piłkarzy Polonii Warszawa. Czy te doniesienia możemy traktować poważnie?

no nie bądźmy śmieszni, nikomu w Zabrzu nawet to przez myśl nie przeszło. To nie w stylu śląskich drużyn, to nie w stylu największej drużyny w historii polskiej piłki nożnej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Cracovia

Działania tego klubu najbardziej grają mi na nerwach w ostatnim czasie, jaką oni mają czelność zabierania głosu w sprawie licencji ŁKS-u.

Konto usunięte
Konto usunięte: Grzegorz Lato nie musiałby interweniować z ustawą abolicyjną

szczerze to gdyby orzeczenie względem Widzewa zostało podtrzymane, a Lato zdecydowałby się na abolicję to byłby jeden z największych skandali w polskiej piłce od lat.

Konto usunięte
Konto usunięte: Polska Ekstraklasa powinna liczyc gora 12 druzyn

Ten sezon chyba najdobitniej pokazał, że polską piłkę stać na 16 w miarę równych drużyn. A jeśli dodać do tego czołówkę 1 ligi to jest ich jeszcze więcej.
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kontrowersyjny przez fakt, że kibice klubów zamieszanych w tą sytuację nigdy nie będą obiektywni.

Tylko ze na tym forum to sami kibice Widzewa no moze jeszcze jeden ŁKS-u lecz nigdy nic od siebie nie napisal :ssh::lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli 3x mecz? Myślę, że to nie byłaby dobra sytuacja. Czy może system Szkockiej Ligi? Ekstraklasa byłaby z pewnością mniej atrakcyjna.

Poszedlbym w strone SPL.Czy ja wiem czy bylaby mniej atrakcyjna.Na pewno stalaby na wyzszym poziomie.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszedlbym w strone SPL

Czyli grupa mistrzowska i spadkowa?
Kiedyś już ten wariant u nas przerabiano i jak się skończyło pamiętamy.
Pogoń doskonałej jesieni zawdzięczała brak spadku, a Śląsk który omal nie wszedł do grupy mistrzowskiej ostatecznie spadł z ligi.
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie do wszystkich. Pokazuję swoje wspaniałe oblicze Kochającego świat Mateuszka.

O ja cię kręce :PP Hehe :D ale wiesz żeby mi tak słodzić to trzeba zasłużyć :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: PZPN nie powinien mieć prawa komentowania ani odnoszenia się od tej decyzji. Prawo jest łamane, więc po co Komisja? Wszyscy dobrze wiemy, że ŁKS licencję dostanie.

owszem nie powinni ale mają władzę...

Konto usunięte
Konto usunięte: Doszły mnie słuchy, że baraż może być rozegrany tydzień przed rozpoczęciem, o ile zostanie rozegrany.

sam widzisz...czyli moje przeczucie się sprawdza...

Konto usunięte
Konto usunięte: Piast prawdopodobnie będzie grac na Odrze.

o ironio :lol2:
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch: Ten sezon chyba najdobitniej pokazał, że polską piłkę stać na 16 w miarę równych drużyn. A jeśli dodać do tego czołówkę 1 ligi to jest ich jeszcze więcej.

Tylko ze poziom z roku na rok jest coraz bardziej zenujacy.
Ja tam nie mam cisnienia na to zeby w lidze gralo 16 czy tez 18 zespolow.Rywalizacja roniez jest ciekawa gdy odbywa sie w mniejszym gronie co pokazuja inne ligi Europejskie.Po Euro Polska liga moze stac sie liga kontrastow.Nowoczesne stadiony plus stadiony typu Piast Gliwice,Odra Wodzislaw.Dobrze dobrze tam rowniez sa projekty super stadionow tylko taka sprawe latwiej zalatwic w Warszawie,Lodzi,Krakowie niz w Wodzislawiu.
Jestem za liga z 12 druzynami
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.