NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam słodkie pysie :*

Dzisiejszy temat będzie uczestniczył Ekstraklasy i zamieszania w okół jej panującego. Rozważmy wszystkie ewentualności i wybierzmy najbardziej racjonalne i prawidłowe.
Jak wiemy kilka klubów nie jest pewnych swojego bytu w Ekstraklasie. Zacznijmy od spadkowiczów:
ŁKS Łódź - Nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie. Zgodnie z prawem klub powinien rozpocząć rozgrywki w 1 lidze o ile dostanie licencje na grę w tych rozgrywkach. Łódzki KS nie spełnił wymagań licencyjnych. Główne powody to mizerny stadion stadionu oraz długi i syf w papierach. Wedle prawa klub powinien spaść z ligi, jednak przykłady Polonii Bytom oraz Ruchu Chorzów ukazują iż wcale tak być nie musi.
Klub może popaść w bankructwo i stracić milion z praw telewizyjnych. Strata będzie spowodowana przesunięciem z 7 na 16 pozycje. Klub popiera prezydent miasta Łodzi i wielu polityków.
Górnik Zabrze- Klub który sportowo nie utrzymał się w Ekstraklasie. Zasłużył na spadek, zajął ostatnie miejsce w lidze. Dzisiaj pojawiła się plotka o przejęciu licencji oraz piłkarzy Polonii Warszawa. Czy te doniesienia możemy traktować poważnie? W takiej ewentualności spadłaby by.. grająca w Pucharach Polonia Warszawa. A Górnik ze spadkowicza zamieniłby się w drużynę, która reprezentowałaby kraj na arenie europejskiej. Czy to nie paradoks?
Cracovia- Zespół spadł sportowo z Ekstraklasy. Jednak nadarzyła się szansa dla zespołu z Krakowa w chwili kiedy ŁKS nie dostał licencji. W takim wypadku spadkowicz zagrałby w barażach z trzecią drużyną 1 ligi. Koroną Kielce. Jednak, gdy ŁKS dostanie licencję na grę Craxa automatycznie spada do 1 ligi.
Arka Gdynia- Zespół który powinien zagrać w barażach z Koroną Kielce. Powinien, ale nie musi. Jedyną ewentualnością gry byłoby przyznanie licencji ŁKS.
Trzeba przyznać, ŁKS trzyma w niepewności dwa kluby. Z tego powodu piłkarze nie mogą rozjechać się na urlopy, ponieważ.. nie wiedzą czy zagrają baraże i kiedy je rozegrają. Postawmy się na miejscu rodzin piłkarzy. Smutne prawda?
Jagiellonia Białystok- Klub został ukarany grzywną wysokości 300 tyś złotych oraz karą -10 punktów. Klub się jednak odwołuje i istnieje ewentualność karnej degradacji klubu.
Drużyny z 1 Ligi.
Widzew Łódź - Zwycięzca 1 Ligi. Sprawa awansu wydawałaby się pewne, jak.. Każda instancja sądu inaczej interpretuje przepisy. Obecnie Widzew odwołuje się od decyzji SN, jednak nikt nie otrzymał z klubu uzasadnienia SN. Na dzień dzisiejszy wydaje się najbardziej prawdopodobna kara -10 punktów. Takie rozwiązanie zaproponował Widzew i chce je przyjąć PZPN. Wtedy Grzegorz Lato nie musiałby interweniować z ustawą abolicyjną a klub zostałby oczyszczony.
Ewentualna degradacja? Korona wchodzi na miejsce Widzewa, zaś Podbeskidzie gra w barażach.

Istnieje także możliwość powiększenia ligi z 16 do 18 zespołów. Wtedy w Ekstraklasie zagrałby zarówno Widzew, Arka, Cracovia, Zagłębie oraz Korona.
Jednak wtedy padnie pytanie. Dlaczego na grę w Ekstraklasie zasłużyła Cracovia a nie Podbeskidzie? Powiększenie ligi wiązałoby się z ostatecznym zakończeniem sprawy co wydaje się być wygodne. Ostateczne zdanie w tej sprawie ma.. Canal +


Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?
Który klub powinien spaść?
Ekstraklasa powinna liczyć 16, czy 18 drużyn?
Czy fuzję i kupowanie licencji jest zgodne z duchem sportu?
Czy konieczna w Ekstraklasie jest Komisja Licencyjna?
Kiedy dowiemy się o składzie drużyn Ekstraklasy?
Czy możliwe jest przesunięcie ligi? Tym bardziej dłuższe..


Kontrowersyjny temat niuńki. Wykażcie się.
Pozdrawiam. :piwo:

ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że obecnie Podbeskidzie nie ma żadnych szans na awans.


bo nie mają wokół siebie mnóstwa "krzykaczy" jak inne kluby, poza tym wiedzą, że sportowo jeszcze na ten awans nie zasłużyli.

Konto usunięte
Konto usunięte: Obiektywnie patrząc każdy chce zdegradować Widzew. A patrząc na realia ma słabsze postawione zarzuty od Jagiellonii. Prawdą jest, że połowa Polski nas kocha a reszta nienawidzi.


Sprawa Jagiellonii to oddzielny temat, też powinna być swego czasu zdegradowana, ale teraz już chyba za późno.

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro powinna być. Dlaczego wszelkie odwołania od orzeczenia ostatecznego są rozpatrywane? Przecież to nie zgodne z prawem.


Bo komisji i samym klubom przytrafia się pełno błędów, które nie zawsze są tak poważne jak w przypadku ŁKS-u. Same kluby do końca chyba nie potrafią sobie radzić z tymi wnioskami licencyjnymi, do tego w wielu klubach różnie interpretuje się różne przepisy. Do tego te wszystkie warunkowe licencje przyznawane na nie wiadomo jakich warunkach. To wszystko powinno być dokładnie ustalone.

Konto usunięte
Konto usunięte: dyby skończył sezon na 7 miejscu i został zdegradowany, to spadłaby również Cracovia. A tak spadają dwa kluby a trzeci gra baraż.


A dlaczego Cracovia miałaby nie spaść, w końcu przegrała sportową walkę, była gorsza od ŁKS-u, który zgodnie z przepisami grał w ekstraklasie, więc pretensje by mogli mieć tylko do siebie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nienawidzę Krakusów . Życzę im porażki w barażu. A najlepiej, aby w nim nie zagrali.


Byli zbyt pewni swego i to się na nich zemściło.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio dyskutowano nad grą systemem identycznym w jakim gra Rosja.


może jeszcze wiosna-jesień? to by było dobre, bo kluby miałyby więcej czasu na przygotowanie się do europejskich pucharów.

Konto usunięte
Konto usunięte: Największym skandalem ostatnich lat były wypowiedzi i decyzje Michała Tomczaka w sprawie Widzewa. Swoją drogą wytrawny Legionista. Klubowi, który przyznał się do winy, poddał się karze, gdzie zamieszana była jedna osoba a klub nie miał korzyści z kupowania meczy zaproponował degradację i punkty ujemne ! Notabene taką samą karę jak Arka Gdynia, gdzie klub powinien zostać wykluczony ze struktur PZPN.


największym problemem jest to, że nie ma odpowiedniego wykładnika, który wskazywałbym w jaki sposób karać kluby za konkretne przewinienia. Prowadzi to do tego, że sądy w różnych instancjach wydają sprzeczne decyzje, ekstraklasa S.A i PZPN same nie wiedzą czego chcą, a kibice dostają białej gorączki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Odra nigdy nie spadnie !


Przetrwa wszystko, a to dlatego, że jest mądrze prowadzona. Niby nie mają kibiców, niby nie mają fantastycznego zaplecza, a jakoś nigdy nie mają problemów z utrzymaniem się w lidze czy dostaniem licencji. Ilu słabych piłkarzy u nich nagle stało się wyróżniającymi się zawodnikami ligi. Pamiętam też czasy, że jak żadna polska drużyna nie chciała grać w Intertoto to Odra zawsze się na to pisała.
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Byłem w Łęcznej na meczu. Bardzo elegancki stadion, podoba mi się. Taka prowincja Lublina. Kibice oczywiście pikniki. Oby więcej takich stadionów jak ten w Łęcznej. Tylko większych, bo ten w Łęcznej jest bardzo kameralny.

Stadion niedaleko pola ziemniaków ? :D Tak ja słyszałam :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: JoŁ JaM JesT pOkEmOn ! CaLL Me PiKaChu

O matko z córką :crylol:
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wodzisław to wiocha

Gdzie tam miasto ma ponad 100 tys :P
Debica to wiocha :kv3:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak wypowiedzieć w temacie może się każdy.

Oczywiscie

Konto usunięte
Konto usunięte: A dlaczego uważasz, że kolega za miedzy nie piszę postów ze zdaniem od siebie?

heh to chyba widac ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Napisałem to nieco humorystycznie :)

Wiem dlatego humorystycznie odpisalem ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Hehe a wszyscy eksperci i piłkarze uważają, że idzie do góry. Co człowiek to inna opinia. Jedno jest pewne, liga jest bardziej interesująca.

Moim zdaniem jest lipa ;/
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo Odra gra anty futbol.


Nie zgodzę się z tym, pamiętam jak Odra zajmowała spokojnie miejsce w górnej części tabeli. Co ugraliby w lidze Chałbiński, Chmiest czy Ziarkowski gdyby nie Odra... Nowacki swoje najlepsze czasy też tam właśnie przeżywał, Radzewicz wypromował się do reprezentacji, Sibik pojechał na MŚ (oczywiście nad sensem jego powoływania można się zastanawiać), a obecnie tez nie jest to najsłabsza drużyna w lidze.
Jak dla mnie to jedna z ciekawszych ekip ostatnich lat w Polsce, czego dowodem jest to jak długo się w ekstraklasie utrzymuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekstraklasa dla klubów ze stadionami i z wielkich miast.


no więc właśnie fuzjom mówisz nie, bo to nie ma nic wspólnego z rywalizacją, a mniejszym klubom odbierasz prawa rywalizacji.
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie tam miasto ma ponad 100 tys :P

Cofam to zdanie myslalem ze tam jest ponad 100 :woot:
NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo nie mają wokół siebie mnóstwa "krzykaczy" jak inne kluby, poza tym wiedzą, że sportowo jeszcze na ten awans nie zasłużyli.

Ile klub ma krzykaczy, tyle też ma przeciwników

Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawa Jagiellonii to oddzielny temat, też powinna być swego czasu zdegradowana, ale teraz już chyba za późno.

Myślę, że -10 punktów to adekwatna kara do czynów. Widzew dostanie podobną karę.
Patrząc na to, jakie kary dostała Arka, Korona to sprawiedliwa kara. Najbardziej zabawna była ta Podbeskidzia. Minus 6 punktów?

Konto usunięte
Konto usunięte: Do tego te wszystkie warunkowe licencje przyznawane na nie wiadomo jakich warunkach. To wszystko powinno być dokładnie ustalone.

Licencja warunkowa była przyznawana zawsze, gdy klub nie spełniał wymagań licencyjnych. Jednak jak to zwykle bywa, klub z problemami nic nie robił i historia zawsze zatacza koło.

Konto usunięte
Konto usunięte: A dlaczego Cracovia miałaby nie spaść, w końcu przegrała sportową walkę, była gorsza od ŁKS-u, który zgodnie z przepisami grał w ekstraklasie, więc pretensje by mogli mieć tylko do siebie.

Możemy mieć zażalenia. Ja również życzę spadku Cracovii. Jednak takie są przepisy..

Konto usunięte
Konto usunięte: może jeszcze wiosna-jesień? to by było dobre, bo kluby miałyby więcej czasu na przygotowanie się do europejskich pucharów.

Jestem na nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: największym problemem jest to, że nie ma odpowiedniego wykładnika, który wskazywałbym w jaki sposób karać kluby za konkretne przewinienia. Prowadzi to do tego, że sądy w różnych instancjach wydają sprzeczne decyzje, ekstraklasa S.A i PZPN same nie wiedzą czego chcą, a kibice dostają białej gorączki.

Juventus zdegradowano na podstawie rozmów telefonicznych Moggiego, przy których było wiele wątpliwości. Materiał był nie jasny, ale najbardziej utytułowany klub w Italii został zdegradowany. U nas identyczną kare dostała Arka Gdynia, najbardziej umoczony klub w Polsce. Od sekretarki, do prezesa wszyscy umoczeni. Razem z piłkarzami.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przetrwa wszystko, a to dlatego, że jest mądrze prowadzona. Niby nie mają kibiców, niby nie mają fantastycznego zaplecza, a jakoś nigdy nie mają problemów z utrzymaniem się w lidze czy dostaniem licencji. Ilu słabych piłkarzy u nich nagle stało się wyróżniającymi się zawodnikami ligi. Pamiętam też czasy, że jak żadna polska drużyna nie chciała grać w Intertoto to Odra zawsze się na to pisała.

Nigdy nie przepadałem za Odrą i nigdy nie będę temu zaprzeczał. W następnym sezonie życzę im spadku.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cofam to zdanie myslalem ze tam jest ponad 100


samo miasto ma niecałe 50.000, ale kiedy dodamy do tego otaczającą je aglomerację to ta liczba jest jednak większa. Mimo wszystko to tylko cyferki. Co ma ludność miasta do poziomu sportowego klubu? Piłka nożna to rywalizacja drużyn, a nie kibiców.
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co ma ludność miasta do poziomu sportowego klubu?

Czy ja napisalem ze cos ma???

Konto usunięte
Konto usunięte: Piłka nożna to rywalizacja drużyn, a nie kibiców.

Hmm czasem rywalizacja kibicow jest ciekawsza niz druzyn :ziew:
NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Stadion niedaleko pola ziemniaków ? :D Tak ja słyszałam

Zaufaj mi. Górnik ma piękny stadion ze wspaniałym zapleczem. Tylko te muszki..

Konto usunięte
Konto usunięte: O matko z córką

Grozisz mi? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: heh to chyba widac ;D

Dyskryminujesz ŁKS? O kurczątko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co ugraliby w lidze Chałbiński, Chmiest czy Ziarkowski gdyby nie Odra... Nowacki swoje najlepsze czasy też tam właśnie przeżywał

Ja bym dodał jeszcze Rasiaka i Saganowskiego. Co nie zmienia faktu, że w Odrze piłkarze się wyłącznie promowali. Albo zawodnicy niechciani, albo wypożyczeni.

Konto usunięte
Konto usunięte: no więc właśnie fuzjom mówisz nie, bo to nie ma nic wspólnego z rywalizacją, a mniejszym klubom odbierasz prawa rywalizacji.

To moje pobożne życzenia. Jako kibic wolałbym jeździć do Katowic czy Szczecina niż Wodzisławia czy Gliwic.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy nie przepadałem za Odrą i nigdy nie będę temu zaprzeczał. W następnym sezonie życzę im spadku.


już prędzej uwierzę w awans polskiej drużyny do fazy grupowej Ligi Mistrzów :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Juventus zdegradowano na podstawie rozmów telefonicznych Moggiego, przy których było wiele wątpliwości. Materiał był nie jasny, ale najbardziej utytułowany klub w Italii został zdegradowany. U nas identyczną kare dostała Arka Gdynia, najbardziej umoczony klub w Polsce. Od sekretarki, do prezesa wszyscy umoczeni. Razem z piłkarzami.


no i to właśnie świadczy o nieporadności tego systemu. Teraz jest już za późno, ale na przyszłość powinno się coś z tym zrobić. Nikt nie ma pewności, czy za 10 lat nie będzie podobnej sytuacji.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem na nie.


dla mnie to wszystko jedno, wiadomo, że w Rosji spowodowane jest to ostrą zimą w niektórych regionach kraju, ale jak widać, również w takich warunkach można Europę zawojować.

Konto usunięte
Konto usunięte: Możemy mieć zażalenia. Ja również życzę spadku Cracovii. Jednak takie są przepisy..


Ten przepis powinien zostać zmieniony jak najszybciej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Licencja warunkowa była przyznawana zawsze, gdy klub nie spełniał wymagań licencyjnych. Jednak jak to zwykle bywa, klub z problemami nic nie robił i historia zawsze zatacza koło.


powinny być jawne terminy w jakich klub musi spełnić konkretne punkty licencji i w razie opóźnień licencja powinna zostać wstrzymana.

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że -10 punktów to adekwatna kara do czynów. Widzew dostanie podobną karę. Patrząc na to, jakie kary dostała Arka, Korona to sprawiedliwa kara. Najbardziej zabawna była ta Podbeskidzia. Minus 6 punktów?


Te wszystkie kary są tak różne i przyznawane w tak różnych momentach, że trudno je obiektywnie ocenić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ile klub ma krzykaczy, tyle też ma przeciwników


też prawda.
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Grozisz mi? :)

Dobra Dobra koniec udawania z Twojej strony pokemona ;P Nie nadajesz się ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaufaj mi. Górnik ma piękny stadion ze wspaniałym zapleczem. Tylko te muszki..

Hm....ale jednak mam rację z tym polem ziemniaków ? :lol2:
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ja napisalem ze cos ma???


no więc po co wypominanie jednemu miastu, że ma tyle, a drugie tyle, wszystko jedno... Zabrze czy Chorzów nigdy nie będą miały tylu mieszkańców co Zielona Góra, ale czy to oznacza, że tam mają większe prawo do budowania wielkiego klubu?

Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm czasem rywalizacja kibicow jest ciekawsza niz druzyn


to tylko świadczy o tym jak rozwiniętym piłkarsko jesteśmy klubem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym dodał jeszcze Rasiaka i Saganowskiego. Co nie zmienia faktu, że w Odrze piłkarze się wyłącznie promowali. Albo zawodnicy niechciani, albo wypożyczeni.


I moim zdaniem dobrze, że taki klub jest, dzięki niemu niektórzy mogą pokazać na co naprawdę ich stać, przecież to nie przypadek, że tam grają tak dobrze. Trzeba im tylko zaufać i dać święty spokój, a nigdzie nie będą mieli takiego spokoju jak w Wodzisławiu.
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dyskryminujesz ŁKS? O kurczątko.

Kocham ŁKS:D mam dziare Rodowici... na klacie :kv3:
Tak powaznie to nie mam nic do eŁKSy
WueRZet
WueRZet
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?

Derbów Łodzi w I lidze nie będzie :nie: A szkoda. Widzew zagra w Ekstraklasie, Łódzki KS szczebel niżej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Który klub powinien spaść?

Te które przegrały rywalizację sportową :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekstraklasa powinna liczyć 16, czy 18 drużyn?

14. A może nawet mniej. Jaja z licencjami pokazują, że nie stać nas na szeroką ligę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy fuzję i kupowanie licencji jest zgodne z duchem sportu?

Fuzje tak, o ile są przeprowadzane z jakimś zdrowym rozsądkiem. Btw. Nie wierzę w fuzję Polonii i Górnika :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy konieczna w Ekstraklasie jest Komisja Licencyjna?

Mimo wszystko tak. Czy w takiej postaci jak teraz ? Kwestia dyskusyjna. I byłaby to dyskusja akademicka. Ktoś powinien sprawować pieczę nad tym jak wyglądają boiska na poszczególnych strzeblach rozgrywek.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy dowiemy się o składzie drużyn Ekstraklasy?

Byle szybciej niż to miało miejsce w zeszłym roku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy możliwe jest przesunięcie ligi? Tym bardziej dłuższe..

Jest możliwe. I prawdopodobne. Znowu będzie wstyd na Europe :and: Ale Lato wszystko naprawi i walnie sobie jeszcze podwyżkę, o ! :rock:
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no więc po co wypominanie jednemu miastu, że ma tyle, a drugie tyle, wszystko jedno... Zabrze czy Chorzów nigdy nie będą miały tylu mieszkańców co Zielona Góra, ale czy to oznacza, że tam mają większe prawo do budowania wielkiego klubu?

Wielkiego klubu nigdy nie zbuduje sie na prowincji.Prawo jest ale powodzenie takiej inwestycji to juz druga sprawa...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.