NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam słodkie pysie :*

Dzisiejszy temat będzie uczestniczył Ekstraklasy i zamieszania w okół jej panującego. Rozważmy wszystkie ewentualności i wybierzmy najbardziej racjonalne i prawidłowe.
Jak wiemy kilka klubów nie jest pewnych swojego bytu w Ekstraklasie. Zacznijmy od spadkowiczów:
ŁKS Łódź - Nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie. Zgodnie z prawem klub powinien rozpocząć rozgrywki w 1 lidze o ile dostanie licencje na grę w tych rozgrywkach. Łódzki KS nie spełnił wymagań licencyjnych. Główne powody to mizerny stadion stadionu oraz długi i syf w papierach. Wedle prawa klub powinien spaść z ligi, jednak przykłady Polonii Bytom oraz Ruchu Chorzów ukazują iż wcale tak być nie musi.
Klub może popaść w bankructwo i stracić milion z praw telewizyjnych. Strata będzie spowodowana przesunięciem z 7 na 16 pozycje. Klub popiera prezydent miasta Łodzi i wielu polityków.
Górnik Zabrze- Klub który sportowo nie utrzymał się w Ekstraklasie. Zasłużył na spadek, zajął ostatnie miejsce w lidze. Dzisiaj pojawiła się plotka o przejęciu licencji oraz piłkarzy Polonii Warszawa. Czy te doniesienia możemy traktować poważnie? W takiej ewentualności spadłaby by.. grająca w Pucharach Polonia Warszawa. A Górnik ze spadkowicza zamieniłby się w drużynę, która reprezentowałaby kraj na arenie europejskiej. Czy to nie paradoks?
Cracovia- Zespół spadł sportowo z Ekstraklasy. Jednak nadarzyła się szansa dla zespołu z Krakowa w chwili kiedy ŁKS nie dostał licencji. W takim wypadku spadkowicz zagrałby w barażach z trzecią drużyną 1 ligi. Koroną Kielce. Jednak, gdy ŁKS dostanie licencję na grę Craxa automatycznie spada do 1 ligi.
Arka Gdynia- Zespół który powinien zagrać w barażach z Koroną Kielce. Powinien, ale nie musi. Jedyną ewentualnością gry byłoby przyznanie licencji ŁKS.
Trzeba przyznać, ŁKS trzyma w niepewności dwa kluby. Z tego powodu piłkarze nie mogą rozjechać się na urlopy, ponieważ.. nie wiedzą czy zagrają baraże i kiedy je rozegrają. Postawmy się na miejscu rodzin piłkarzy. Smutne prawda?
Jagiellonia Białystok- Klub został ukarany grzywną wysokości 300 tyś złotych oraz karą -10 punktów. Klub się jednak odwołuje i istnieje ewentualność karnej degradacji klubu.
Drużyny z 1 Ligi.
Widzew Łódź - Zwycięzca 1 Ligi. Sprawa awansu wydawałaby się pewne, jak.. Każda instancja sądu inaczej interpretuje przepisy. Obecnie Widzew odwołuje się od decyzji SN, jednak nikt nie otrzymał z klubu uzasadnienia SN. Na dzień dzisiejszy wydaje się najbardziej prawdopodobna kara -10 punktów. Takie rozwiązanie zaproponował Widzew i chce je przyjąć PZPN. Wtedy Grzegorz Lato nie musiałby interweniować z ustawą abolicyjną a klub zostałby oczyszczony.
Ewentualna degradacja? Korona wchodzi na miejsce Widzewa, zaś Podbeskidzie gra w barażach.

Istnieje także możliwość powiększenia ligi z 16 do 18 zespołów. Wtedy w Ekstraklasie zagrałby zarówno Widzew, Arka, Cracovia, Zagłębie oraz Korona.
Jednak wtedy padnie pytanie. Dlaczego na grę w Ekstraklasie zasłużyła Cracovia a nie Podbeskidzie? Powiększenie ligi wiązałoby się z ostatecznym zakończeniem sprawy co wydaje się być wygodne. Ostateczne zdanie w tej sprawie ma.. Canal +


Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?
Który klub powinien spaść?
Ekstraklasa powinna liczyć 16, czy 18 drużyn?
Czy fuzję i kupowanie licencji jest zgodne z duchem sportu?
Czy konieczna w Ekstraklasie jest Komisja Licencyjna?
Kiedy dowiemy się o składzie drużyn Ekstraklasy?
Czy możliwe jest przesunięcie ligi? Tym bardziej dłuższe..


Kontrowersyjny temat niuńki. Wykażcie się.
Pozdrawiam. :piwo:

koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pogoń doskonałej jesieni zawdzięczała brak spadku, a Śląsk który omal nie wszedł do grupy mistrzowskiej ostatecznie spadł z ligi.

Wlasnie i to obala teze ze taka liga bylaby mniej ciekawa.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko ze poziom z roku na rok jest coraz bardziej zenujacy. Ja tam nie mam cisnienia na to zeby w lidze gralo 16 czy tez 18 zespolow.Rywalizacja roniez jest ciekawa gdy odbywa sie w mniejszym gronie co pokazuja inne ligi Europejskie.Po Euro Polska liga moze stac sie liga kontrastow.Nowoczesne stadiony plus stadiony typu Piast Gliwice,Odra Wodzislaw.Dobrze dobrze tam rowniez sa projekty super stadionow tylko taka sprawe latwiej zalatwic w Warszawie,Lodzi,Krakowie niz w Wodzislawiu. Jestem za liga z 12 druzynami


A myślisz, że w lidze dwunastozespołowej takich kontrastów nie będzie?
Tyle tylko, że jak jakiś klub awansuje to trudno będzie z ligi spaść.
W dwunastozespołowej lidze Odra Wodzisław nigdy by z ligi nie spadła, a Piast czy Polonia Bytom nie byłyby bez szans. Za to w Zabrzu, Krakowie, Gdyni, Łodzi czy Gdańsku mógłby powstać duży problem.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wlasnie i to obala teze ze taka liga bylaby mniej ciekawa.


A co było ciekawego w tym, że Pogoń przegrywała mecz za meczem i zajęła miejsce w środku tabeli, a inne kluby wygrały dużo spotkań i spadły. W polskich realiach taki projekt byłby trudny do realizacji. Mielibyśmy też jeszcze większe zamieszanie.
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A myślisz, że w lidze dwunastozespołowej takich kontrastów nie będzie?

Byloby ich mniej niz w 18 np

Konto usunięte
Konto usunięte: W dwunastozespołowej lidze Odra Wodzisław nigdy by z ligi nie spadła

Wszystko zalezaloby od zasad spadku i awansu...

Konto usunięte
Konto usunięte: A co było ciekawego w tym, że Pogoń przegrywała mecz za meczem i zajęła miejsce w środku tabeli, a inne kluby wygrały dużo spotkań i spadły. W polskich realiach taki projekt byłby trudny do realizacji. Mielibyśmy też jeszcze większe zamieszanie.

Moim zdaniem takie rozwiaznie jest bardziej ciekawe niz obecna jalowa liga.
Sa plusy takiej ligi.
Takie spotkania jak LEgia-Wisla czy tez LEch-Legia moglyby odbywac sie 4 razy w sezonie a nie 2 jak ma to miejsce obecnie.Co za tym idzie kluby moglyby liczyc na wieksze zyski...
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Byloby ich mniej niz w 18 np


obawiam się, że nie, byłyby jeszcze większe, stworzyłaby się elita i te mniejsze kluby. Za to rotacja pomiędzy ligami byłaby mniejsza, co owocowałoby tym, że lepsze drużyny przez kilka lat miałyby problem z awansem, a słabsze grałyby w nieskończoność w ekstraklasie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko zalezaloby od zasad spadku i awansu...


w dwunastozespołowej lidze zazwyczaj spada jedna drużyna, a jedna gra w barażu... nawet gdyby dwie spadały to miejsc w lidze zabrakłoby dla wielu dobrych drużyn.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem takie rozwiaznie jest bardziej ciekawe niz obecna jalowa liga. Sa plusy takiej ligi. Takie spotkania jak LEgia-Wisla czy tez LEch-Legia moglyby odbywac sie 4 razy w sezonie a nie 2 jak ma to miejsce obecnie.Co za tym idzie kluby moglyby liczyc na wieksze zyski...


ale też 4 razy w roku grałyby ze sobą Piast Gliwice z Polonią Bytom. Piszesz o tym by nie było wielkich kontrastów, a właśnie w takiej lidze by się one tworzyły.
Spójrz na przykład Szkocji, tam są dwa wielkie kluby i spora przepaść, od czasu do czasu Hearts czy Dundee coś ugrają, ale to zmienia faktu, że resztę stawki od liderów dzieli kolosalna róznica.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Która ewentualność wydaje się najbardziej prawdopodobna?

Moim zdaniem liga 16zespolowa i spadna jednak ŁKS oraz Gornik a Craxa wystapi w barazach, Widzew dostanie prawo gry z minus 10 pkt...

co do tej fuzji Polonii z Gornikiem, jakos w to nie wierze:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Który klub powinien spaść?

Ja jestem jednak zdania ze powinny spasc kluby ktore sportowo na to zasluzyly a nie licencyjnie...
czyli Craxa i Gornik out a Arka baraze, LKS warunkowa licencja lub tez degradacja a w jego miejsce Korona, Podbeskidzie w barazach ?

kurde pokrecona ta liga sie zrobila, jest 1000 kombinacji roznych:)
nie wiem jak oni sie z tym uporaja, zwlaszcza ze nie maja jakos wielce duzo czasu na to...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekstraklasa powinna liczyć 16, czy 18 drużyn?

Nie liczy sie ilosc a jakosc, stawiam na 16 jednak

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy fuzję i kupowanie licencji jest zgodne z duchem sportu?

Nie, nie podoba mi sie to kompletnie:)
i dla kibicow to tez jest trudna sytuacja
juz przeciez nie jedna fuzja byla, tracili na tym na pewno kibicie klubow ktore nagle znikaly z wyszej polki rozgrykowej....

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy dowiemy się o składzie drużyn Ekstraklasy?

Nie mam zielonego pojecia....jeden wielki burdel jest obecnie
Mnie tez ciekawi kiedy oni dojda do ostatecznych rozstrzgniec:)
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale też 4 razy w roku grałyby ze sobą Piast Gliwice z Polonią Bytom

To juz druga strona medalu
Kazde rozwiazanie ma swoje wady i zalety to jest oczywiste.

Konto usunięte
Konto usunięte: Piszesz o tym by nie było wielkich kontrastów, a właśnie w takiej lidze by się one tworzyły.

Wszystko wyszloby w praniu.Nikt raczej nie przejmnowalby sie tym ze Odra gra 4 razy Piastem ale raczej kazdy zajmowalby sie pojedynkami np LEcha z Legia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Spójrz na przykład Szkocji, tam są dwa wielkie kluby i spora przepaść, od czasu do czasu Hearts czy Dundee coś ugrają, ale to zmienia faktu, że resztę stawki od liderów dzieli kolosalna róznica.

Przeciez tam wlasnie liga jest tak ulozona aby te przepasci miedzy Celtami i protestantami a innymi zespolami byly jak najmniejsze.Gdyby grali caly sezon miedzy soba to przepasc bylaby jeszcze wieksza.

Konto usunięte
Konto usunięte: w dwunastozespołowej lidze zazwyczaj spada jedna drużyna, a jedna gra w barażu... nawet gdyby dwie spadały to miejsc w lidze zabrakłoby dla wielu dobrych drużyn.

Rownie dobrze moga spasc 3 druzyny.
To ze napisalem ze poszedlbym w strone SPL nie znaczy ze wszystkie zasady bylyby wzorowane z tej ligi.
Chodzilo mi tylko o to ze chcialbym lige z 12 druzynami nawet nie chodzilo mi w pierwszej chwili o grupy ale dlaczego nie...
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To juz druga strona medalu Kazde rozwiazanie ma swoje wady i zalety to jest oczywiste.


jak dla mnie takie odseparowywanie drużyn od siebie byłoby niekorzystne dla ligi, nie przypadkiem bowiem Wisła zawsze męczy się w Wodzisławiu. Wbrew pozorom takie mecze często decydują o końcowych rozstrzygnięciach.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko wyszloby w praniu.Nikt raczej nie przejmnowalby sie tym ze Odra gra 4 razy Piastem ale raczej kazdy zajmowalby sie pojedynkami np LEcha z Legia.


nikt czyli kto? bo znam wiele osób dla których takie mecze sprawiały więcej emocji niż spotkania na szczycie... poza tym towar wyeksploatowany to towar słaby. W pewnym momencie wszystkim znudziłoby się oglądać co kolejka tych samych spotkań.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przeciez tam wlasnie liga jest tak ulozona aby te przepasci miedzy Celtami i protestantami a innymi zespolami byly jak najmniejsze.Gdyby grali caly sezon miedzy soba to przepasc bylaby jeszcze wieksza.


a ja jestem zdania, że właśnie nie, że właśnie te mniejsze drużyny grając z potentatami zbierałyby doświadczenie tak bardzo przydatne w walce o utrzymanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Rownie dobrze moga spasc 3 druzyny. To ze napisalem ze poszedlbym w strone SPL nie znaczy ze wszystkie zasady bylyby wzorowane z tej ligi. Chodzilo mi tylko o to ze chcialbym lige z 12 druzynami nawet nie chodzilo mi w pierwszej chwili o grupy ale dlaczego nie...


nawet w 16drużynowej lidze nie spadają bezpośrednio 3 zespoły, mniej miejsc w lidze to większa walka o licencje, handel nimi stałby się zapewne w naszych warunkach normą, skoro nawet teraz gdy tych miejsc jest więcej dochodzi do tak kuriozalnych propozycji.
NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ŁKS pozostaje w lidze, Widzew nie awansuje, Cracovia i Górnik spadają, Korona awansuje bezpośrednio, Podbeskidzie gra baraż z Arką.

Myślę, że obecnie Podbeskidzie nie ma żadnych szans na awans.

Konto usunięte
Konto usunięte: Powinno też być respektowane orzeczenie Sądu Najwyższego względem klubu Widzew Łódź

Obiektywnie patrząc każdy chce zdegradować Widzew. A patrząc na realia ma słabsze postawione zarzuty od Jagiellonii. Prawdą jest, że połowa Polski nas kocha a reszta nienawidzi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, a wszelkie jej działania powinny być jawne. Nie może być tak, że w stosunku do różnych klubów te same przepisy są w różny sposób interpretowane.

Skoro powinna być. Dlaczego wszelkie odwołania od orzeczenia ostatecznego są rozpatrywane? Przecież to nie zgodne z prawem.

Konto usunięte
Konto usunięte: i tego właśnie pojąć nie mogę, zgoda klub nie dostaje licencji, ale dlaczego przesuwa się go na ostatnie miejsce w tabeli w sezonie w którym tą licencję posiadał. To właśnie paradoks, jeden z wielu w polskiej piłce. Przecież ŁKS mógłby zakończyć sezon na 7 miejscu i po prostu nie dostając licencji zostać zdegradowany.

Gdyby skończył sezon na 7 miejscu i został zdegradowany, to spadłaby również Cracovia. A tak spadają dwa kluby a trzeci gra baraż.

Konto usunięte
Konto usunięte: Działania tego klubu najbardziej grają mi na nerwach w ostatnim czasie, jaką oni mają czelność zabierania głosu w sprawie licencji ŁKS-u.

Nienawidzę Krakusów :nie:. Życzę im porażki w barażu. A najlepiej, aby w nim nie zagrali.

Konto usunięte
Konto usunięte: szczerze to gdyby orzeczenie względem Widzewa zostało podtrzymane, a Lato zdecydowałby się na abolicję to byłby jeden z największych skandali w polskiej piłce od lat.

Największym skandalem ostatnich lat były wypowiedzi i decyzje Michała Tomczaka w sprawie Widzewa. Swoją drogą wytrawny Legionista. Klubowi, który przyznał się do winy, poddał się karze, gdzie zamieszana była jedna osoba a klub nie miał korzyści z kupowania meczy zaproponował degradację i punkty ujemne ! Notabene taką samą karę jak Arka Gdynia, gdzie klub powinien zostać wykluczony ze struktur PZPN.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko ze na tym forum to sami kibice Widzewa no moze jeszcze jeden ŁKS-u lecz nigdy nic od siebie nie napisal

Są kibice Lecha, Legii, Polonii czasami Wisły. Ty mi się też zawsze kojarzysz z Legią. Ze względu na zieloną czcionkę :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli grupa mistrzowska i spadkowa? Kiedyś już ten wariant u nas przerabiano i jak się skończyło pamiętamy.

Ostatnio dyskutowano nad grą systemem identycznym w jakim gra Rosja.

Konto usunięte
Konto usunięte: O ja cię kręce :PP Hehe :D ale wiesz żeby mi tak słodzić to trzeba zasłużyć

Wybacz, zapędziłem się :(

Konto usunięte
Konto usunięte: o ironio

Budują im nowy stadion. :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko ze poziom z roku na rok jest coraz bardziej zenujacy.

Powiedziałbym, że bardziej wyrównany. Lekko przesadzasz.

Konto usunięte
Konto usunięte: W dwunastozespołowej lidze Odra Wodzisław nigdy by z ligi nie spadła

Odra nigdy nie spadnie ! :rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: Takie spotkania jak LEgia-Wisla czy tez LEch-Legia moglyby odbywac sie 4 razy w sezonie a nie 2 jak ma to miejsce obecnie.Co za tym idzie kluby moglyby liczyc na wieksze zyski...

Jednak sytuacja byłaby żenująco nudna, jak LM. Ciągle te same kluby. O pomyśl o innych klubach i miastach. W takich miastach jak Szczecin, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Katowice też chcą oglądać piłkę na najwyższym szczeblu. Jeżeli nie teraz, to za kilka lat. W tej formule byłoby o to niesłychanie ciężko.
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz, zapędziłem się :(

Nie szkodzi. Ale dobrze, że się poprawiłeś ;)


Konto usunięte
Konto usunięte: Budują im nowy stadion. :P

A niech mnie....:and:....Ciekawa jestem, kiedy rozpoczną budowę. :lol2:
NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A niech mnie........Ciekawa jestem, kiedy rozpoczną budowę.

Niedługo. Dlatego prawdopodobnie Piast ponownie zagra na Odrze. Nie fajnie, kolejny wyjazd odpada. Wodzisław dla takiego laika jak ja to mało przyjazny wyjazd. Ekstraklasa dla klubów ze stadionami i z wielkich miast.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla mnie takie odseparowywanie drużyn od siebie byłoby niekorzystne dla ligi, nie przypadkiem bowiem Wisła zawsze męczy się w Wodzisławiu

Bo Odra gra anty futbol.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie szkodzi. Ale dobrze, że się poprawiłeś ;)

Wbrew pozorom dobry ze mnie obywatel. Czasem potrafię być słit :and:
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Są kibice Lecha, Legii, Polonii czasami Wisły. Ty mi się też zawsze kojarzysz z Legią. Ze względu na zieloną czcionkę :)

Tak tak ale chodzilo mi o kluby zaintersowane spadkiem i awansem czyli Widzew,Cracovia,Arka,ŁKS,Korona... miazdzaca przewage maja fani Widzewa na tym forum...
Taa przeciez ja stary Legionista heh pisze zielona czcionka to juz robi ze mnie niezlego kozaka z Zylety :mrgreen::lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedziałbym, że bardziej wyrównany. Lekko przesadzasz.

Mam pzynajmnije takie odczucia ze poziom idze w dol

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak sytuacja byłaby żenująco nudna, jak LM. Ciągle te same kluby. O pomyśl o innych klubach i miastach. W takich miastach jak Szczecin, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Katowice też chcą oglądać piłkę na najwyższym szczeblu. Jeżeli nie teraz, to za kilka lat. W tej formule byłoby o to niesłychanie ciężko.

Marzy mi sie zeby w takiej lidze graly duzyny z takich miast...
19MiSka08
19MiSka08
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wodzisław dla takiego laika jak ja to mało przyjazny wyjazd. Ekstraklasa dla klubów ze stadionami i z wielkich miast.

Ja bym mogła coś zaśpiewać. Jak to robili kibice Górnika, gdy wbijali prawie za każdym razem na ich stadion zachowam dla Siebie :D

Wodzisław to wiocha. ;x a Górnik Łęczna ? Też przecież był chwilowo, ale to w dawnej 1 lidze :lol2: To dopiero wioska.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wbrew pozorom dobry ze mnie obywatel. Czasem potrafię być słit

Jo Cie prosza. Nie pisz to "SŁIT" nie moga scierpnac. ;p
koraspl
koraspl
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nikt czyli kto? bo znam wiele osób dla których takie mecze sprawiały więcej emocji niż spotkania na szczycie...

Wczesniej dales do zrozumienia ze takie mecze bylyby zlem ligi

Konto usunięte
Konto usunięte: a ja jestem zdania, że właśnie nie, że właśnie te mniejsze drużyny grając z potentatami zbierałyby doświadczenie tak bardzo przydatne w walce o utrzymanie.

Moim zdaniem nonsens.Gdyby SPL zostala powiekszona do 16 druzyn i graliby takim standardowym sysytemem to ostatni zespol w tabeli mialby pewnie z 10 pkt i spadkowicze byliby znani miesiac,dwa przed koncem ligi...

Konto usunięte
Konto usunięte: nawet w 16drużynowej lidze nie spadają bezpośrednio 3 zespoły, mniej miejsc w lidze to większa walka o licencje, handel nimi stałby się zapewne w naszych warunkach normą, skoro nawet teraz gdy tych miejsc jest więcej dochodzi do tak kuriozalnych propozycji.

Nic nie stoi na przeszkodzie by spadaly

Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla mnie takie odseparowywanie drużyn od siebie byłoby niekorzystne dla ligi, nie przypadkiem bowiem Wisła zawsze męczy się w Wodzisławiu. Wbrew pozorom takie mecze często decydują o końcowych rozstrzygnięciach.

Tu sie akurat zgodze .Fakt jak to sie mowi mistrzostwo zdobywa sie czy tez traci na ligowych szarakach..
NeverMind1910
NeverMind1910
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak tak ale chodzilo mi o kluby zaintersowane spadkiem i awansem czyli Widzew,Cracovia,Arka,ŁKS,Korona... miazdzaca przewage maja fani Widzewa na tym forum...

Jednak wypowiedzieć w temacie może się każdy.
A dlaczego uważasz, że kolega za miedzy nie piszę postów ze zdaniem od siebie?

Konto usunięte
Konto usunięte: Taa przeciez ja stary Legionista heh pisze zielona czcionka to juz robi ze mnie niezlego kozaka z Zylety

Napisałem to nieco humorystycznie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pzynajmnije takie odczucia ze poziom idze w dol

Hehe a wszyscy eksperci i piłkarze uważają, że idzie do góry. Co człowiek to inna opinia. Jedno jest pewne, liga jest bardziej interesująca.

Konto usunięte
Konto usunięte: Górnik Łęczna ? Też przecież był chwilowo, ale to w dawnej 1 lidze To dopiero wioska.

Byłem w Łęcznej na meczu. Bardzo elegancki stadion, podoba mi się. Taka prowincja Lublina. Kibice oczywiście pikniki. Oby więcej takich stadionów jak ten w Łęcznej. Tylko większych, bo ten w Łęcznej jest bardzo kameralny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jo Cie prosza. Nie pisz to "SŁIT" nie moga scierpnac. ;p

JoŁ JaM JesT pOkEmOn ! CaLL Me PiKaChu
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.