daenerys
daenerys
  16 maja 2012 (pierwszy post)

Witam.

Przymierzam sie do zakupu jakiegoś nieskompikowanego sprzętu laptopowego. :D Ale, że z komputerami się już dobrze nie zaznajamiam od pewnego czasu to moja pani matka zapytała znajomego co sie na tym "zna", o pomoc. Znajomy ten polecił jej następujące pozycje. (w nawiasach są informacje ktore nie wiem o co chodzi, ale mama mi je podała. :ziober2:)

1. Asus k53sk i7 (reszta to chyba dane - 8gb/750/7hp/p64)
2. Lenovo IdeaPad Y570 (59/31/4488 ??? nie wiem co to i czy to wazne :-D), dodane jest, ze cos RapiD ale to tez nie wiem o co chodzi, jestem do tylu z komputerami od paru lat :-( )
3. Samsung RC530 (tez w nawiasie 503 pl).

Znajomy ten dekadę temu doradził kupno PCta ze zintegrowanym wszystkim co sie da i ani tego ruszyć, więc mu już nie ufam. :-D

Laptop ma służyć mi głównie do neta i jako przechowywalnia danych do nauki, gram sporadycznie i jestem przywiązana do klimatu starszych gier typu Fahrenheit, wiec z tym chyba nie będzie problemu. ;-)

Pozdrawiam.

daenerys
daenerys
  17 maja 2012

Okej, jak będę miala już na czym. :-) dawno nie jeździłam sobie. :ninja:
Jak dotąd moją ulubioną było nfs-u2. :D

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012

Zmienisz zdanie, zaufaj mi. Kolejnym sztandarowym tytułem jest death rally. Ok nie offtopuje w temacie.

Bierz lenovo, idealne parametry ma pod Ignition.

daenerys
daenerys
  17 maja 2012

To nie offtop, dział jest też o grach. :-)
Death nie znam, grałam w master, wiele lat temu :nostalgia:.
A no i Starsky i Hutch. :ziober2:

Oky, jak będę mogła, to go pewnie wezmę, już zamówiłam ten i jeszcze jeden, czekam na odpowiedź. :-)

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To nie offtop, dział jest też o grach. :-) Death nie znam, grałam w master, wiele lat temu :nostalgia

Ale nie temat. :ninja:
Co ty w ogóle porównujesz.:zonk: Mrówkę i słonia. Nie pomyl kto jest słoniem...(death)
Kłopoty z nosem ? :x

Konto usunięte
Konto usunięte: A no i Starsky i Hutch. Oky, jak będę mogła, to go pewnie wezmę, już zamówiłam ten i jeszcze jeden, czekam na odpowiedź. :-)

Nie wiedziałem, że taka gra jest nawet. Ale Ty same nowości wymieniasz... Młodaś...
2 zamówiłas?
daenerys
daenerys
  17 maja 2012

Na temat, grać też będę. :x
Brzmi podobnie. :ninja:
Tak, tak nim talga mi coś (nie wiem co to znaczy).

Młode? Kompa mam od gimnazjum.

2, jeden z tych będę i to może mieć. :ziober2:

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  17 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Ja to i takiego bym nie brał :x A różnice w kasie bym przejadł jedząc bogato dłuższy okres czasu.

rzuciłem podbijając pod jakość wykonania sprzętu:) wiem ze można znaleźć dużo tańsze acerki w takim kofingu

Kameleon
Kameleon: Zresztą karta 540m sporo nowych gier oblatuje na high-u http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-540M.45920.0.html Do internetów to i3 w zupełności wystarcza i słabsza karta. Taki zestaw to nieco powyżej 1500 można skleić.

Mam asusa k53sv i gromko śmiechłem gdy po ponad pół roku był droższy niż przy zakupie.

Kameleon
Kameleon: Do internetów to i3 w zupełności wystarcza i słabsza karta. Taki zestaw to nieco powyżej 1500 można skleić.

i5 jest oszczędniejsza jak nic nie robi, poza tym wolniej się zestarzeje niż i3 który żadną rewelacją nie jest. Choć patrząc na to co oferuje amd...

Kameleon
Kameleon: Ale kto wie może ona podświadomie taki sprzęt chce bo ma w sobie duszę ultra gracza i będzie naparzała jak szalona w D3 i inne zjawiskowe tytuły.

w sumie za 3,5k może mieć i5+ gtx560 a tu już jest czym się bawić:) ta radość gdy odpalasz bf na średnich..

Konto usunięte
Konto usunięte: Kwestia tego, że mam taką możliwość i prawie za to nie zapłacę, stąd takie to to. Gdybym mogła to bym szukała takiego za 5 tys, ale ograniczoną kwotę mam do ok 3,5, więc skoro mogę to czemu mam nie skorzystać?

Bo nic Ci to nie da, mocy nie wykorzystasz a sprzęt i tak ze jak przeżyje wiecej niż 3 lata to masz szczęście. lepiej za tą kasę kup sobie sprzęt z e-linkiem(do czytania e booków, bardzo wygodnie się na nim czyta) , albo jakiś aparat, tudzież zapełnisz szafę nowymi książkami:)

Konto usunięte
Konto usunięte: A to, że nie gram w gry, było w sumie kwestią, że nie miałam na czym, bo mi się nawet nie włączało, np takie gta. :-(

4? :rotfl:

Kameleon
Kameleon: Jakaś inna niech będzie bo ta ma małe wymagania.

To by poszło na moim trupie(zależnie od obsługi see2) z 2005:)
ShelbyGT500Michal
Posty: 14549 (po ~145 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 76
ShelbyGT500Michal
  18 maja 2012

Patka, to apropo asusa :rotfl:
będę Ci mówił, że masz fajnego esys : D http://www.youtube.com/watch?v=s5hQFNuQeB0

Ja tu zrobię Meksyk.

mLetsRockk
mLetsRockk
  19 maja 2012

po co Ci i7 do neta , starszych gier ? :wtf:

daenerys
daenerys
  19 maja 2012

Coś jest nie tak z tym i7 czy to tylko bulwers, że jest zbyt dobry or smth? Mam możliwość, to kupuje taki, pytałam o co innego.

mLetsRockk
mLetsRockk
  20 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś jest nie tak z tym i7 czy to tylko bulwers, że jest zbyt dobry or smth? Mam możliwość, to kupuje taki, pytałam o co innego.

Po prostu nie opłaca się kupować nowości. Elektronika szybko się zmienia, i ceny również. Wydasz 3.5 kafla tylko po to żeby serfować po necie, i pograć w gierki od czasu do czasu. To już lepiej kupić średniego kompa, plus konsolę. Na konsoli przez długie lata będziesz mogła sobie pograć. Internet na średnim kompie będzie tak samo chodzić jak na i7, po co przepłacać ? Do neta nawet wystarczający jest Core 2 duo. Poza tym kurde ale jak można grać na laptopie przy tak beznadziejnych klawiaturach? Chociaz w sumie to może się nie znam, ostatnio grałem w coś chyba z 5lat temu.

Ja bym Patrycjo proponował kupić Ci teraz coś z i3, a za 2-3 lata z której zostałaby Ci reszta z tych 3.5 coś lepszego z i9 (?)
daenerys
daenerys
  20 maja 2012

Rozumiem, ale ja kasy nie mam, tylko mogę mieć komputer, powiedzmy, że wygrałam, soł biorę naj w dostępnym przedziale cenowym. :-)

A temat już się wyczerpał, więc proszę o jego nie zamknięcie a usunięcie. :-)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.