daenerys
daenerys
  16 maja 2012 (pierwszy post)

Witam.

Przymierzam sie do zakupu jakiegoś nieskompikowanego sprzętu laptopowego. :D Ale, że z komputerami się już dobrze nie zaznajamiam od pewnego czasu to moja pani matka zapytała znajomego co sie na tym "zna", o pomoc. Znajomy ten polecił jej następujące pozycje. (w nawiasach są informacje ktore nie wiem o co chodzi, ale mama mi je podała. :ziober2:)

1. Asus k53sk i7 (reszta to chyba dane - 8gb/750/7hp/p64)
2. Lenovo IdeaPad Y570 (59/31/4488 ??? nie wiem co to i czy to wazne :-D), dodane jest, ze cos RapiD ale to tez nie wiem o co chodzi, jestem do tylu z komputerami od paru lat :-( )
3. Samsung RC530 (tez w nawiasie 503 pl).

Znajomy ten dekadę temu doradził kupno PCta ze zintegrowanym wszystkim co sie da i ani tego ruszyć, więc mu już nie ufam. :-D

Laptop ma służyć mi głównie do neta i jako przechowywalnia danych do nauki, gram sporadycznie i jestem przywiązana do klimatu starszych gier typu Fahrenheit, wiec z tym chyba nie będzie problemu. ;-)

Pozdrawiam.

daenerys
daenerys
  17 maja 2012

A, czaję już chyba z tym Asusem, bo tam dodają Office 'gratis'. I jest 8gb nie 6gb jak w linku. :-)

To jeszcze wykorzystam i zapytam, co to znaczy 7hp i p64 przy asusie? :o

I niech Cię nie myli moja płeć, samej mi wstyd, że mam takie braki w technice teraz. :x

Ok, jak wybiorę, ale nie wiem kiedy dokładnie. :-)

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012

Chwalipięta. :x

Antyban: Ramem się nie sugeruj bo to groszowe sprawy.

daenerys
daenerys
  17 maja 2012

Nie widzę tu nic do chwalenia się, ale racja, nie znam się. :rotfl:

O ramie już mi napisał kolega, ten za to uważa, że Samsungi są awaryjne, szlag, nic już nie wiem. :rotfl:

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie znam się.

A kto ma Cię znać. :zonk: No chyba , ze mama :x

AB: Przecież samsung, lenovo czy inny uj to tylko pudeło. Psuć to się może to co w środku. W teoretycznej sytuacji, który się popsuje szybciej jeśli mają to samo w żołontku? :zonk:
daenerys
daenerys
  17 maja 2012

Ale tu na mnie nie zonkaj, czo? :zonk:

Lenovo na razie w sumie prowadzi, lol.

leser
leser
  17 maja 2012

tez ostatnio szukalem laptopa. Kupilem Samsunga R590. Moge polecic :)

SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  17 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Asus k53sk i7 (reszta to chyba dane - 8gb/750/7hp/p64) 2. Lenovo IdeaPad Y570 (59/31/4488 ??? nie wiem co to i czy to wazne :-D), dodane jest, ze cos RapiD ale to tez nie wiem o co chodzi, jestem do tylu z komputerami od paru lat :-( ) 3. Samsung RC530 (tez w nawiasie 503 pl).

on je na chybił trafił brał? Dobra lenovo się nadaje przepłacasz ale niedużo bo są droższe z tymi bebechami. Pamiętaj ze dzisiejsze lapy to nie think pady one nie są niezniszczalne i często padają jak muchy po ponad 2 latach.
Pati kompletnie nie kumam po jaką cholerę Ci komputer za 3 kafle. Gdybyś jeszcze grała w jakieś battlefieldy, wiedzminów to zrozumiałbym, solidne to jakoś szczególnie nie są. ja bym wybrał Ci coś za 2,4k max z i5 i 540 bo nie rozumiem po co Tobie wydawać więcej. dobra może i zmęczysz raz czy dwa 555 ale po co do cholery Ci i7:O bo to najnowszy procesor i intel -_-
Każ się wypałować temu debilowi i my Ci wybierzemy normalne lapy:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Samsung dość dużo ram bo 6GB ale mniej od asusa choc i tak tego nie wykorzystasz :p za to samsung gorsza grafika. 3. Samsung jeszcze ma największy dysk bo az 1TB.

Zawsze myślałem ze w lapie patrzy się na jakość sprzętu zeby to się trzymało kupy, a z podzespołów olewało się ram który jest tani jak barszcz. kość ram 4gb za 120zł to nie majątek. Tak samo dysk, który po wymianie, upchnięciu w specjalne pudło może pracować jako dysk zewnętrzny:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ceny mam podane takie - Asus 3499, Lenovo 3599, Samsung 3299, a nazwy niby dobre, tylko ja kupuje w sklepie, nie w necie, może to ma jakiś wpływ?

o boże mój jedyny. nie . jedak gruby pieniadz wywalony w błoto. dodam od siebie, ze od tych kwot startuja laptopy z wydajna czysto gamingowa grafika,

Pati kupienie lapa na necie jest bezpieczne. Gwarancję masz u producenta:)
Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym wybrał Ci coś za 2,4k max z i5 i 540

Ja to i takiego bym nie brał :x A różnice w kasie bym przejadł jedząc bogato dłuższy okres czasu.
Zresztą karta 540m sporo nowych gier oblatuje na high-u http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-540M.45920.0.html
Do internetów to i3 w zupełności wystarcza i słabsza karta. Taki zestaw to nieco powyżej 1500 można skleić.

Ale kto wie może ona podświadomie taki sprzęt chce bo ma w sobie duszę ultra gracza i będzie naparzała jak szalona w D3 i inne zjawiskowe tytuły.
Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Taki zestaw to nieco powyżej 1500 można skleić.

Czy tam koło 2.
daenerys
daenerys
  17 maja 2012

Kwestia tego, że mam taką możliwość i prawie za to nie zapłacę, stąd takie to to. Gdybym mogła to bym szukała takiego za 5 tys, ale ograniczoną kwotę mam do ok 3,5, więc skoro mogę to czemu mam nie skorzystać? :ninja:

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012
Kameleon
Kameleon: D3 i inne zjawiskowe tytuły.

Jakaś inna niech będzie bo ta ma małe wymagania. :zonk:
daenerys
daenerys
  17 maja 2012

A to, że nie gram w gry, było w sumie kwestią, że nie miałam na czym, bo mi się nawet nie włączało, np takie gta. :-(

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012
2? :D
daenerys
daenerys
  17 maja 2012

2 jeszcze idzie. :rotfl:

Kameleon
Kameleon
  17 maja 2012

Tak mi się przypomniało. Zagraj sobie w Ignition:
http://www.youtube.com/watch?v=BadFguo5V4k&feature=related
Najlepsza samochodówka wszech czasów z umiarkowanymi wymaganiami.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.