DobrzePrzyjemnie
DobrzePrzyjemnie
  7 lutego 2012 (pierwszy post)

Mam taki problem ,iż router (TP-LINK Wireless G Router WR340G) działa nie do końca prawidłowo . Ustawiłem go tak aby łączył poprzez WIFI przy podaniu hasła . Wszystko jest super ,ponieważ łączy mi jednego laptopa ,także telefony z internetem ,jednakże kolejnego z laptopów nie chce połączyć z internetem łączy tylko lokalnie (jednakże jak w tym laptopie sprawdzam specyfikacje sieci widnieje komunikat o sieci niezweryfikowanej ) dziwne i do prawdy nie wiem w czym błąd . Dodam,że ten laptop nieszczęsny w pracy łączy mi się z inną siecią bez problemów,także wykluczam błędy sprzętowe .

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tomas
  7 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko jest super ,ponieważ łączy mi jednego laptopa ,także telefony z internetem ,jednakże kolejnego z laptopów nie chce połączyć z internetem łączy tylko lokalnie (jednakże jak w tym laptopie sprawdzam specyfikacje sieci widnieje komunikat o sieci niezweryfikowanej )

Sprawdz, jaki adres dostaje laptop z tego routera...i czy jest zgodny z tym, jaki oferuje pula adresowa ustawiona na routerze :)
DobrzePrzyjemnie
DobrzePrzyjemnie
  8 lutego 2012

ok sprawdzę to co mówisz

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: TP-LINK Wireless G Router WR340G

leży obok mnie.

tomas
tomas: Sprawdz, jaki adres dostaje laptop z tego routera...i czy jest zgodny z tym, jaki oferuje pula adresowa ustawiona na routerze :)

domyślna pula to adresy z sieci 192.168.1 więc nie powinno przydzielać inaczej: chyba że grzebał w statycznym przydzielaniu na routerze/laptopie :)
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tomas
  9 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: omyślna pula to adresy z sieci 192.168.1 więc nie powinno przydzielać inaczej:

Wystarczy, że podłączy go w tryb AP do innego urządzenia bez wyłączonego DHCP na tym tp linku...jeden komp pobierze sobie właściwy adres, drugi niekoniecznie. Niech może jeszcze kolega napisze skąd ma neta (dostawca) i jak podłączył tego tp linka :)
DobrzePrzyjemnie
DobrzePrzyjemnie
  9 lutego 2012

Bawiłem się,ustawiałem i nadal było tak samo. Wpadłem na pomysł aby combofixa użyć ,bo może i coś mnie dopadło. Po przeskanowaniu i usunięciu paru niepotrzebnych wpisów ,paru plików itp.. wszystko działa ok .
Internet działa i o to chodzi :)
Także,dziękuję za pomoc .

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.