UTurnCode
UTurnCode
  24 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam
Obecnie w której sieci najbardziej opłaca się korzystać z internetu na kartę? Transfer do 512 w ostateczności 1gb. Chciałbym aby to był sam internet gdyż karta będzie siedzieć w ipadzie a póki co nie planuję z niego dzwonić czy wysyłać smsy(tak da się).
Póki co używam karty simplusa i doładowanie 512mb za 15zł w ciągu miesiąca wykorzystałem zaledwie 350mb. Niestety trzeba doładowywać telefon za kwotę min 30zł aby przedłużyć ważność konta a to niestety mija się z celem bo pakiet kosztuje 15zł a nie 30.

Co polecacie?

Paranienormalny
Paranienormalny
  24 stycznia 2012

Orange. Ładujesz 3x5zł i masz 500 MB na miesiąc (oczywiście możesz łączyć pakiety), sam przez jakiś czas korzystałem i przepustowość osiągała średnio 2mbps, wystarczająco do korzystania z neta na kompie stacjonarnym.

Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  24 stycznia 2012

Orange free na karte... niezależnie od kwoty doładowania można wydłużyć ważność konta do 12 miesięcy, ważność bonusu na transfer danych też zostaje wydłużona do 12 miesięcy.
http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_free_pre_discover
http://biuroprasowe.tp.pl/pr/195398/2-lata-waznosci-konta-w-orange-na-karte?rss=true

{y*x=40
{x+y=10:woot:

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  25 stycznia 2012

Jeszcze play
http://www.play.pl/pl/oferta/internet/internet-na-karte/opcje/index.html

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

UTurnCode
UTurnCode
  25 stycznia 2012

Ale play kiepsko z zasięgiem stoi

xPietsze
xPietsze
  27 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

nie masz racji. ja mam tego Play on-line na kartę i zajeebiście śmiga ;)
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  27 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie masz racji. ja mam tego Play on-line na kartę i zajeebiście śmiga ;)

U Ciebie może mieć lepszy zasięg Play, u kogoś innego Orange. To jest też chyba zależne od stacji bazowej. U nas dobry zasięg ma zarówno Orange i Play, ale jeśli chodzi o neta mobilnego, Play działa zajebiście, natomiast Orange pożal się Boże :)
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  27 stycznia 2012
tomas
tomas: To jest też chyba zależne od stacji bazowej. U nas dobry zasięg ma zarówno Orange i Play, ale jeśli chodzi o neta mobilnego, Play działa zajebiście, natomiast Orange pożal się Boże

Działanie internetu przez sieć komórkową zależy od
-odległosć od nadajnika zwanego nodeB
- przeszkody terenowe
- obciążenie nadajnika- często z max zasięgiem w hsdpa prędkość neta spada do nieakceptowalnych wartości, częste zrywanie połączenia.
- jakość nadajnika
- zjawiska pogodowe
- jakość samego modemu
- w niektórych sieciach oferta dla firm vs normalna(firmowi podobno mają pierwszeństwo dostępu i pdp zapewnienie wyższych prędkości)
- Z tego co kojarze internet na kartę działa wolniej bo userzy są spychani na koniec kolejki - niższe prędkości i wyższe pingi

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

222slodki222
222slodki222
  7 lutego 2012

wez play. ja mam od 4 miesiecy i smiga bosko predkosc 4mega a mam tylko kreske zasiegu gdzie inne sieci 3g siadaja i nie ma wcale i jest tani. za 19giga płace 59z a nie ponad 100

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.