Fenomenka
Fenomenka
  31 stycznia 2011 (pierwszy post)

Ktokolwiek widział.. ktokolwiek wie..

Ostatnio nanosiliśmy poprawki w quizach. Jeśli coś umknęło naszej uwadze, wpisz w tym wątku felerne pytanie i prawidłową odpowiedź/sugestię zmiany.

Za każdą usterkę (którą uznam za usterkę), wypłacam 30 Fame Points!

Sprawdź czy ktoś nie zgłosił błędu wcześniej, zanim go tu wpiszesz!

(Do tego wątku zaglądam co środę)

indecency
indecency
  31 stycznia 2011

Wiele pytań jest takich, że wpisujemy skojarzoną odpowiedź i zadziała (np samo nazwisko wystarczy wpisać, pytanie o nixona bądź kolor czarny a w odpowiedzi ma być czarne) i z drugiej strony wpisujemy coś podobnego lub niemal to samo, jedynie wyrazy odwrotnie i nie działa (pytanie gdzie chodzi o amerykę południową, wpiszemy południowa ameryka nie zadziała, a na odwrót już tak).
A dziś mi się rzuciło w oczy język używany w Danii: w odpowiedzi jest "dański" a powinno być "duński". Oraz błąd w roku w którymś pytaniu gdzie zamiast roku 1963 był 2963. Potem sobie poprzypominam kolejne :)

NicolQaa
NicolQaa
  31 stycznia 2011

Dzisiaj jak grałam w Quizie dla nastolatków, to było pytanie "Co chroni palec przed ukłuciem igły?", odpowiedź do naparstek i napisałam tą odpowiedź jako pierwsza, a dziewczynie, która napisała ją jako druga zaliczyło jej odpowiedź. Tak już się zdarzało kilka razy.

AquaVidax3
AquaVidax3
  31 stycznia 2011

według mnie dziwne jest to że na pytanie "Gdzie leży Westerplatte ? " <czy coś w tym stylu> trzeba odp "zatoką gdańską" a nie np przy zatoce gdańskiej czy coś xDD

Shake
Posty: 2777 (po ~58 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 37
Shake
  31 stycznia 2011

bład w kole fortuny! Gralem dziś wyszło , brawo shake twoja nagroda to 25 fame points! Nie dostalem ich !

:-**** :zakochany:
:calusek:

BeautifulThinks
BeautifulThinks
  31 stycznia 2011

Pragnę zwrócić uwagę na błędy tego typu :
"W którym roku była koronacja Władysława Łokietka" odpowiedziałam "1320" i nie uznało, za chwilę od innej osoby padła ta sama odpowiedź i już uznało. Taki błąd pojawił się też kiedyś w innych pytaniach.

BeautifulThinks
BeautifulThinks
  31 stycznia 2011

Jest też jakieś pytanie w quizie dotyczące opowieści z Narnii, a dokładnie trzeba dokończyć nazwę "Lew, Czarownica i Stara.." odpowiedź brzmi szafa, jednak trzeba ją zapisać ze spacją w ten sposób " szafa", gdyż w przeciwnym wypadku nie uznaje.

indecency
indecency
  1 lutego 2011

Właśnie znalazłem błąd w pytaniu o herbatę, wpisałem "liści" i nie zaliczyło, a odpowiedź było liści i tak.

BeautifulThinks
BeautifulThinks
  1 lutego 2011

bo tam trzeba odpowiedzieć "z liści" :P a nie "liści" ale to też jest głupie, ze w niektórych pytaniach wystarczy jedno słowo jakieś kluczowe, najważniejsze powiedzmy, a tu się liczy to "z", bezsensu, bo w niektórych odpowiedziach trzeba to uwzględnić, a w innych nie i skąd wiedzieć, że w którymś pytaniu akurat trzeba się sprecyzować?

Sensi
Sensi
  1 lutego 2011

Albo pytanie o to, jak nazywamy ludzi, którzy kąpią się zimą w morzu - 'morsami,morsy' - trzeba obie wpisać do tego z przecinkiem, ale po przecinku nie może być spacji. :zonk:

Dość często nie zalicza tym, co pierwsi odpowiedzą - dopiero drugiej osobie. To jest nie fair szczerze powiedziawszy.

BeautifulThinks
BeautifulThinks
  1 lutego 2011

"W którym roku odbył się Kongres Wiedeński?" Na takie pytanie padło wiele odpowiedzi, w tym prawidłowa "1814", jednak nie została zaliczona żadnej z dwóch osób, które ją napisały.

Fenomenka
Fenomenka
  2 lutego 2011

30 FPs ląduje u indecency za jęz. dański
2 x u BeautifulThinks za "z liści" i " szafę"
Sensi za morsy
AquaVidax3 za pomysł na Westerplatte

Dodatkowe uwagi: indecency - owszem, tak się zdarza. Próbowaliśmy uwzględnić jak najwięcej możliwych odpowiedzi. Jeśli uważasz, że w przypadku jakiegoś konkretnego pytania powinno coś być zmienione, podaj to konkretne pytanie i konkretną propozycję zmiany!

NicolQaa i Beautifulthink: tu znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was pytanie:
http://www.fotka.pl/grupa/830909/Miasto_Fotki/Forum/135608/INFO_Odpowiedzi_innych_graczy_zostaja_wczesniej_uznane_w_quizach

Shake, jak jesteś w Mieście Fotki to na dole w prawym rogu jest napis Kontakt. Zgłoś tam swoje zagadnienie. Tutaj jest to offtopic.

indecency
indecency
  2 lutego 2011

Jak już pisałem, jest kilka pytań jaki język jest używany w danym kraju, nie pamiętam dokładnie pytania, ale odpowiedź wpisałem język angielski a odpowiedź została uznana, ale wyskoczyło, że prawidłowa to niderlandzki. Dziś w nocy była taka sytuacja :)

aGuLLa175
Posty: 17 (po ~184 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
aGuLLa175
  2 lutego 2011

w pokoju matematyczny geniusz przy drugim bądź tez trzecim pytaniu myli kolejnośc zalicza odpowiedzi drugiej osobie pomimo że odpowiedz prawidłowa była napisana wcześniej przez innego gracza

diablicaaa93
diablicaaa93
  3 lutego 2011

w teście wiedzy spotkałam sie z takim czymś ze słowa blednie napisane są uznawane, np słowo kluczowe to "krawat" a ktoś napisze "krawatr" i jest to uznane.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.