lucas
lucas
  5 października 2011 (pierwszy post)

mam 3gb ram. jaki system bardziej polecacie? 32bit czy 64bit?

jedynie co wiem to 32bit korzysta z pamięci dysku a 64bit z pamięci ram i niby procek działa o podwójnej sile.

na necie za wiele przydatnych informacji nie znalazłem. pozdro

Raziel165
Posty: 2527 (po ~123 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Raziel165
  5 października 2011
lucas
lucas: mam 3gb ram. jaki system bardziej polecacie? 32bit czy 64bit? jedynie co wiem to 32bit korzysta z pamięci dysku a 64bit z pamięci ram i niby procek działa o podwójnej sile. na necie za wiele przydatnych informacji nie znalazłem. pozdro

system 32 bit ci wystarczy,64 bit system używa się głównie po to żeby windows obsługiwał więcej niż 3 gb ramu
Bozar
Bozar
  5 października 2011
lucas
lucas: jedynie co wiem to 32bit korzysta z pamięci dysku a 64bit z pamięci ram i niby procek działa o podwójnej sile.

Nie, to same bzdury :)

System 64-bitowy jest potrzebny do obsługi więcej niż 3.2GB ramu. Te "bity" to długość liczb, którymi procesor posługuje się w celu zaadresowania pamięci fizycznej.
Draxiu
Posty: 2891 (po ~90 znaków)
Reputacja: 13 | BluzgometrTM: 55
Draxiu
  5 października 2011
lucas
lucas: mam 3gb ram. jaki system bardziej polecacie? 32bit czy 64bit?

jesli jestes zapalonym graczem i grywasz w nowe gry to 64 bity jesli nie to 32 wystarczy a Ty jako uzytkownik nie dostrzezesz zadnej roznicy
Linkin Park - New Devide
http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0
Bozar
Bozar
  7 października 2011

Nie tylko gry. Wszelkie programy graficzne, gdzie pracuje się z materiałem w wysokiej rozdzielczości również wymagają dużej ilości ramu, którą może obsłużyć tylko system 64-bitowy.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.