iCON
iCON
  4 października 2011 (pierwszy post)

Firma Paradox Interactive ogłosiła start przeglądarkowej kolekcjonerskiej gry karcianej pod tytułem Hearts of Iron The Card Game. Wszyscy gracze, którzy zarejestrują się do 17 października na oficjalnej stronie produkcji, mogą liczyć na darmowe dodatki.Hearts of Iron The Card Game, podobnie jak wcześniejsze tytuły wydane pod tym szyldem, jest osadzona w klimatach II wojny światowej. Gracze mogą stanąć po stronie Aliantów, państw Osi lub Kominternu. Każda frakcja posiada unikatowe karty, z których budujemy talię. Na początku, po założeniu konta, otrzymujemy za darmo:

3 zestawy startowe – po jednej dla każdej z nacji,
3 zestawy dodatkowe (tzw. boostery) zawierające 15 losowych kart,
10 biletów upoważniających do wzięcia udziału w turniejach.

Wymienione produkty można także zakupić za prawdziwe pieniądze w specjalnym sklepie. Dodatkowo, jeśli zapiszecie się do 17 października, to dostaniecie trzy promocyjne karty: Zavod No. 38, Panzer Repair Shop oraz Plentiful Ammunition. Dla zmotywowania niezdecydowanych osób, firma Paradox ogłosiła, że pod koniec miesiąca część z dostępnych obecnie kart zniknie ze sprzedaży i jedynym sposobem na ich zdobycie będzie wymiana z innymi użytkownikami.

Pod względem mechaniki Hearts of Iron The Card Game nie odbiega w znacznym stopniu od innych kolekcjonerskich gier karcianych. Pojedynek toczy się między dwoma graczami, którzy budują fabryki zdobywając w ten sposób surowce niezbędne do wystawienia wojsk, a następnie próbują zaatakować przeciwnika. Jeżeli nie ma on przygotowanych do obrony jednostek, to osoba posiadająca inicjatywę dostaje specjalny bonus określony przez tzw. kartę doktryny – najczęściej są to punkty zwycięstwa. Decydują one o tym, kto ostatecznie osiągnie sukces.

PoDgUr
PoDgUr
  4 października 2011

Jeżeli zamieszczasz już materiały nieswojego autorstwa, to proszę dodać źródło.

iCON
iCON
  4 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli zamieszczasz już materiały nieswojego autorstwa, to proszę dodać źródło.

ojojojjjj... ; **
PoDgUr
PoDgUr
  4 października 2011

No to zamykam.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.