iCON
iCON
  4 października 2011 (pierwszy post)

Alexandre Amancio, jeden z projektantów pracujących nad serią Assassin’s Creed, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer wyjawił, że kolejna część bardzo popularnej serii ukaże się przed końcem 2012 roku.

Takie wyznanie z pewnością nie powinno być wielkim zaskoczeniem dla fanów cyklu. Fabuła serii operuje na założeniu, że koniec świata nastąpi w grudniu 2012 roku. W związku z tym, autorzy chcą do tego czasu zamknąć wątek poświęcony Desmondowi (historie Altaira i Ezio zostaną zakończone w nadchodzącym Assassin’s Creed: Revelations), czyli współczesnemu asasynowi.

„Mieliśmy bardzo złożoną historię do opowiedzenia. Staraliśmy się przekazać ją jak najlepiej w dotychczasowych grach z serii Assassin’s Creed. Tworzenie produkcji opartej na rzeczywistości, a następnie przedstawienie zakończenia po grudniu 2012 roku byłoby niezbyt mądrym posunięciem” – mówi Amancio.

Dodał również: „Po zwieńczeniu wątku Desmonda, seria z pewnością nie zostanie zakończona, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej popularność. Assassin’s Creed sprowadza się do cykli. Mamy cykl Ezio, Altaira oraz Desmonda. Dwa z nich zostaną zwieńczone w Revelations, a kolejny w przyszłym roku. W uniwersum Assassin’s Creed jest jednak wiele takich cykli. W końcu historia ludzkości oferuje wiele możliwości”.

Podobno następne odsłony serii o Bractwie Asasynów nie będą wydawane w tak szybkim tempie jak dotychczas. Amancio powiedział, że zespół deweloperski zmienił nieco podejście do tworzenia kolejnych tytułów, więc ich struktura i częstotliwość pojawiania się ulegną zmianie.

Assassin's Creed: Revelations zadebiutuje w połowie listopada bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Premiera wersji pecetowej została niedawno przesunięta na 2 grudnia. Wydawcą gry w naszym kraju jest firma Ubisoft Polska.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.