Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011 (pierwszy post)

Od jakiegoś już czasu coś mi się dzieje z komputerem. Filmiki na YT, reklamy itp mi się strasznie tną, zaczyna mulić cały komputer aż nie wyłączę całej przeglądarki. Wczoraj próbowałam włączyć skype, to zaciął się cały komputer.
Czyściłam EasyCleanerem, Malwarebyte, combofixem, defragmentowałam, oczyszczałam. Przeinstalowałam javę, flasha, przeglądarkę. Nie mam już pomysłów o co w ogóle chodzi.
Dodać log z hjackthis?

Jacek80
Jacek80
  1 lipca 2011

- Ściągnij program HiJackThis
- zainstaluj i uruchom
- kliknij w "Do a system scan and save a log file"
- rozpocznie się krótkie skaonwanie i zostanie wyświetlone podsumowanie w notatniku (log)
- skopiuj jego zawartoś i tu zapodaj

W miedzyczasie sprawdź temperatury np za pomocą programu Everest

Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2 Scan saved at 1614, on 2011-06-29 Platform: Windows Vista (WinNT 6.00.1904) MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16386) Boot mode: Normal Running processes: C:\Windows\system32\Dwm.exe C:\Windows\Explorer.EXE C:\Windows\system32\taskeng.exe C:\Program Files\Vimicro Corporation\VMUVC\VMonitor.exe C:\Program Files\Real\RealPlayer\Update\realsched.exe C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe C:\Program Files\McAfee Security Scan\2.0.181\SSScheduler.exe C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe C:\Program Files\WapSter\WapSter AQQ\AQQ.exe C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe C:\Windows\system32\conime.exe C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT1098640 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896 R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157 R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = R3 - URLSearchHook: ooVoo Video Chat Toolbar - {e5a1e26f-0d1d-4307-868f-fbd9a374ab54} - C:\Program Files\ooVoo_Video_Chat\tbooVo.dll R3 - URLSearchHook: (no name) - {51a86bb3-6602-4c85-92a5-130ee4864f13} - (no file) O1 - Hosts: ::1 localhost O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll O2 - BHO: RealPlayer Download and Record Plugin for Internet Explorer - {3049C3E9-B461-4BC5-8870-4C09146192CA} - C:\ProgramData\Real\RealPlayer\BrowserRecordPlugin\IE\rpbrowserrecordplugin.dll O2 - BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll O2 - BHO: SkypeIEPluginBHO - {AE805869-2E5C-4ED4-8F7B-F1F7851A4497} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll O2 - BHO: ooVoo Video Chat Toolbar - {e5a1e26f-0d1d-4307-868f-fbd9a374ab54} - C:\Program Files\ooVoo_Video_Chat\tbooVo.dll O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\ProgramData\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll O3 - Toolbar: ooVoo Video Chat Toolbar - {e5a1e26f-0d1d-4307-868f-fbd9a374ab54} - C:\Program Files\ooVoo_Video_Chat\tbooVo.dll O4 - HKLM\..\Run: [VMonitorVMUVC] "C:\Program Files\Vimicro Corporation\VMUVC\VMonitor.exe" VMUVC O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe" O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe" O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Real\RealPlayer\Update\realsched.exe" -osboot O4 - HKLM\..\Run: [Malwarebytes' Anti-Malware (reboot)] "C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbam.exe" /runcleanupscript O4 - HKLM\..\Run: [avast] "C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe" /nogui O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe" O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\WapSter\WAPSTE~1\AQQ.exe O4 - HKCU\..\Run: [AlcoholAutomount] "C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\AxAutoMntSrv.exe" -automount O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe" O4 - Global Startup: McAfee Security Scan Plus.lnk = ? O4 - Global Startup: Ralink Wireless Utility.lnk = C:\Program Files\RALINK\Common\RaUI.exe O9 - Extra button: Skype add-on for Internet Explorer - {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll O9 - Extra 'Tools' menuitem: Skype add-on for Internet Explorer - {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll O18 - Protocol: skype-ie-addon-data - {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe O23 - Service: FsUsbExService - Teruten - C:\Windows\system32\FsUsbExService.Exe O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe O23 - Service: Usługa Google Update (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe O23 - Service: McAfee Security Scan Component Host Service (McComponentHostService) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\McAfee Security Scan\2.0.181\McCHSvc.exe O23 - Service: ServiceLayer - Nokia. - C:\Program Files\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe O23 - Service: StarWind AE Service (StarWindServiceAE) - StarWind Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe -- End of file - 5580 bytes


Konto usunięte
Konto usunięte: W miedzyczasie sprawdź temperatury np za pomocą programu Everest

Mam już ten program, ale nie wiem jak to zrobić. :ninja:
Shaitan
Shaitan
  1 lipca 2011
Patrishia
Patrishia: Mam już ten program, ale nie wiem jak to zrobić.

Zakładka Komputer ---> czujnik i robisz screena ;)

A co do loga, osobiście niewiele się na tym znam ale widzę, że masz zarówno Avasta jak i McAfee, a antywirusa powinno się mieć jednego ;)
piotrek1928
Posty: 893 (po ~205 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
piotrek1928
  1 lipca 2011

Jak włączysz program to dalej klikasz Komputer -> Czujnik
tak jak na screenie:

Nie dam zarobić fotce na sobie, nie wykupię gwiazdy - zbędna.
Dodatkowe funkcje forum!

Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011

Tylko ja mam wersję testową i nie wszystko wyświetla. Mam nadzieję, że to wystarczy :ninja:

Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011
Shaitan
Shaitan: e masz zarówno Avasta jak i McAfee, a antywirusa powinno się mieć jednego ;)

Poczułam się glupia. Któro lepiej usunąć?
Shaitan
Shaitan
  1 lipca 2011
Patrishia
Patrishia: Poczułam się glupia

Czemu? ;P

Patrishia
Patrishia: Któro lepiej usunąć?

Szczerze mówiąc nie wiem, z doświadczenia wiem, że Avast to ścierwo, ale McAfee nigdy nie używałem, więc może być albo lepszy, albo i gorszy, trudno powiedzieć...

Patrishia
Patrishia: Tylko ja mam wersję testową i nie wszystko wyświetla. Mam nadzieję, że to wystarczy

xD

No coś procek gorący... Ale masz lapka z tego co pamiętam, więc teoretycznie temperatura w normie.
Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011
Shaitan
Shaitan: Czemu? ;P

Bo nie wiedziałam, że mcafee to antywir. Myślałam, że jakiś anty spyware albo coś :D

Shaitan
Shaitan: Szczerze mówiąc nie wiem, z doświadczenia wiem, że Avast to ścierwo, ale McAfee nigdy nie używałem, więc może być albo lepszy, albo i gorszy, trudno powiedzieć...

No avast to syf. Miałam Avirę, ale mnie wkurzała.

Shaitan
Shaitan: xD No coś procek gorący... Ale masz lapka z tego co pamiętam, więc teoretycznie temperatura w normie.

Tak, laptop : )
Shaitan
Shaitan
  1 lipca 2011
Patrishia
Patrishia: Bo nie wiedziałam, że mcafee to antywir. Myślałam, że jakiś anty spyware albo coś :D

W zasadzie to taki kombajn ;P

Ja osobiście używam Eset Smart Security i go sobie chwalę ;)
Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011
Shaitan
Shaitan: W zasadzie to taki kombajn ;P Ja osobiście używam Eset Smart Security i go sobie chwalę ;)

Właśnie czytam : )

Płatny?
Shaitan
Shaitan
  1 lipca 2011
Patrishia
Patrishia: Płatny?

Tak, ale wart tej kasy ;) Albo cracka :ninja:
Jacek80
Jacek80
  1 lipca 2011

McAfee Security Scan to bardziej dodatek niż pełen program antywirusowy, ale fakt, że w połączeniu z innym może mulić, temperatura na procku może jest podwyższona, ale tragedii nie ma ;) wyłącz uTorrenta i AQQ i spróbuj jeszcze raz... jak nie pomoże, spróbuj zaktualizować firefoxa czy inną przeglądarkę

Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: McAfee Security Scan to bardziej dodatek niż pełen program antywirusowy, ale fakt, że w połączeniu z innym może mulić, temperatura na procku może jest podwyższona, ale tragedii nie ma ;) wyłącz uTorrenta i AQQ i spróbuj jeszcze raz... jak nie pomoże, spróbuj zaktualizować firefoxa czy inną przeglądarkę

To wszystko już robiłam. To raczej chodzi o coś głębszego. Nie o zwykłe mulenie.
Ech, chyba skończy się na reinstalce systemu :and:
Patrishia
Patrishia
  1 lipca 2011

Problem rozwiązany. Bawiłam się wydajnością zasilania. :fejspalm:
Można zamknąć.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.