Jacek80
Jacek80
  20 maja 2011 (pierwszy post)

Czy wysyłając smsy do playa macie problem z ich dostarczeniem? Wysyłam z Ery do Playa i raz dochodzą od razu, raz z jakimś tam opóźnieniem, ale stosunkowo często nie dochodzą w ogóle. Do innych sieci idą normalnie.

milosz9292
milosz9292
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wysyłając smsy do playa macie problem z ich dostarczeniem? Wysyłam z Ery do Playa i raz dochodzą od razu, raz z jakimś tam opóźnieniem, ale stosunkowo często nie dochodzą w ogóle. Do innych sieci idą normalnie.

Tak mam czasem taki problem, że jak wyślę z Ery do Play to sms koledze nie dochodzi odrzau tylko na następny dzień. Są też problemy z połączeniami. Chciałem zadzwonić do kolegi to mi "wywaliło" połączenie i pojawił się komunikat w stylu "sieć zajęta" lub "sieć niedostępna" nie pamiętam dokładnie. Nie moglem się wtedy dodzwonić do 2 osób. Obydwie w Play. Mówili potem, że zasięg mieli normalnie i nie dostali żadnego powiadomienia, że próbowałem do nich dzwonić:)
eGabeleXxX
eGabeleXxX
  20 maja 2011

Również potwierdzam.
SMS z Plus'a do Play'a dochodzi czasami bardzo bardzo późno.

MichaU
MichaU
  20 maja 2011

i ja mialem to samo.... czasem piszac z play do play smsy dochodzily po kilku a nawet kilkunastu godzinach

jestemZDZICH
jestemZDZICH
  21 maja 2011

Raporty dostrczenia sms nawet wewnątrz sieci są naciągane i prędzej dostaniesz raport dostarczenia niż druga osoba sms, nie raz miałem sytuacje gdy raportu nie miałem a sms doszedł:)

Jacek80
Jacek80
  21 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Raporty dostrczenia sms nawet wewnątrz sieci są naciągane i prędzej dostaniesz raport dostarczenia niż druga osoba sms, nie raz miałem sytuacje gdy raportu nie miałem a sms doszedł:)

Tyle że w mojej sytuacji mam pewność że smsy się spóźniają albo wcale nie dochodzą... co ciekawe... jeden nie doszedł do tej pory, a następny, wysłany po kilku minutach do tej samej osoby już tak. Teraz nie wiem czy dzwonić do ery, czy odbiorca ma dzwonić do playa. Coś czuje że w obydwu przypadkach zostaniemy olani.
jestemZDZICH
jestemZDZICH
  21 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tyle że w mojej sytuacji mam pewność że smsy się spóźniają albo wcale nie dochodzą... co ciekawe... jeden nie doszedł do tej pory, a następny, wysłany po kilku minutach do tej samej osoby już tak. Teraz nie wiem czy dzwonić do ery, czy odbiorca ma dzwonić do playa. Coś czuje że w obydwu przypadkach zostaniemy olani.

Jeżeli byłbyś użytkownikiem oferty biznesowej to przez pół godziny by was obu przepraszali. w przeciwnym wypadku oleją i zwalą winę na drugą sieć.
Osobiście skłaniałbym się ku play, w wielu miejscach nadal dzierżawi zasięg od plusa(chyba ze mieszkacie w regionie lepiej zurbanizowanym) BTS gsm są bardzo rzadko rozstawiane(w sumie ery też) i łatwo o przeciążenia
sprawdzałeś czy sytuacja ma miejsce wysyłając sms z innego miejsca(i przechodziło przez inny BTS) do tej samej osoby i w sumie odwrotnie. W ten sposób chyba najlepiej wykluczyć czyja to wina
milosz9292
milosz9292
  21 maja 2011

Ja myślę, że wina leży po winie Play i to oni mają problem, który należałoby naprawić. Bo z wysyłaniem sms'ów do Plusa czy Ery nie ma najmniejszego problemu. Dochodzą one odrazu.

milosz9292
milosz9292
  21 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: że wina leży po winie Play

pff..
Miało być "wina leży po stronie Play":)
Jacek80
Jacek80
  21 maja 2011

Napisałem do Ery, zaznaczyłem że Play upiera się, że po ich stronie jest wszystko ok (oczywiście nie kontaktowałem się z playem) i odpisali, że mają jakiś problem techniczny i sprawa jest już w odpowiednim dziale, jak naprawią to dadzą znać :D
Odziwo mnie nie olali... może mieli więcej zgłoszeń :)

jestemZDZICH
jestemZDZICH
  22 maja 2011

Bardzo możliwe. Z tego jak czytam ludzi to Era najbardziej olewa klientów, więc jestem dość zaskoczony ich podejściem. Cóż gratuluje szczęścia:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.