ona268
ona268
  15 września 2011 (pierwszy post)

Mam do napisania na jutro analizę tematu prezentacji maturalnej na język polski.
Powinnam zawrzeć w niej 3 punkty :
1. Główny problem
2. Informacje dodatkowe
3. Materiały

Wybrałam taki temat :
Motyw samotności w literaturze. Omów zagadnienie, analizując wybrane przykłady.

Wie ktoś jak mam to napisać ?

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  15 września 2011

Poszukałam trochę w sieci, coś tam może by i było.

Ale zacznijmy od tego że to wcale takie trudne nie jest. Jak sama napisałam masz analizowac wybrane przyklady więc znajdź sobie coś co może dotyczyc tego tematu, a reszta będzie w necie.

Ciekawe jak Ci matura pójdzie.. :)

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
ona268
ona268
  15 września 2011

Ale to nie chodzi o to, że mam opracować w tej analizie konkretne przykłady, tylko napisać jakoś ogólnie. Nie wiem po prostu jak mam to "ubrać w słowa".
Utwory dotyczące samotności znam, ale analiza ma być ogólna...
Co do matury to jakoś sobie poradzę, analiza jest na ocenę dlatego szukam tutaj pomocy. Nie chodzi mi o gotową pracę, tylko o podpowiedzenie, jak mam to zrobić.

ona268
ona268
  15 września 2011

Poza tym na lekcjach jeszcze nie omawialiśmy prezentacji maturalnych więc mam prawo nie wiedzieć :P mieliśmy tylko analizę, ale nie analizę tematu maturalnego.

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  15 września 2011

Skoro ma byc ogólnie to napisz ogólnie o samotności, która dotykała ludzi w literaturze głownie z przyczyn miłosnych lub rodzinnych. Niektórzy nie mogli byc ze swoimi ukochanymi, ponieważ były takie prawa, bądź też musieli rozstawac się z przymusu.
Możesz nie podawac konkretnych przykładów, ale skorzystac z ksiązek i opisac trochę jakieś przykłady.

Np. Kobiety musiały walczyc samotnie o jakieś prawa.
Różni bohaterzy izolowali się od świata, by móc udręczac się w samotności.
Ludzie mogą byc także samotni wraz ze swoją wiarą w miastach/państwach gdzie wierzą w co innego i nie chcą zrozumiec innej wiary.
Ktoś chce coś osiagnąc ale ludzie go nie rozumieją i musi sam dążyc do jakichś wytyczonych celów.

sorki że tak chaotycznie.

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Fantastyczna
Fantastyczna
  15 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 4 godziny temu Mam do napisania na jutro

Nie pozstaje mi nic innego, jak zyczyc powodzenia :D
denatka
denatka
  22 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale analiza ma być ogólna...


Sylvinka
Sylvinka: napisz ogólnie o samotności,

Wymień cechy wspólne i różnice łączące bohaterów...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.