| Fotka.com
chillia
Posty: 22 (po ~111 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
chillia
  6 March 2011 (pierwszy post)

witam, potrzebuje wyjasnic dlaczego minus nieskonczonosc przez minus nieskonczonosc to jest symbol nieoznaczony, oraz drugie zadanie : dobrac takie ciagi a i b aby nieskonczonosc przez nieskonczonosc bylo rowne rowne minus nieskonczonosc. nigdzie nie moge znalezc wytlumaczonej tej minus nieskonczonosci. bede wdzieczna za pomoc.

Czerek5
Czerek5
  7 March 2011
chillia
chillia: wyjasnic dlaczego minus nieskonczonosc przez minus nieskonczonosc to jest symbol nieoznaczony


Nieskończoność nie jest liczbą, każda jest różna od siebie więc nie możesz jednoznacznie określić która nieskończoność jest większa.
Elokku
Elokku
  7 March 2011

Może troszkę rozszerzając: nieskończoność, to jest jakaś bardzo bardzo duża liczba, która nie ma konkretnej wartości. W związku z tym, jeśli podzielisz jedną przez drugą, nie wiadomo co wyjdzie - stąd nazwa "symbol nieoznaczony". W przypadku określonych liczb gdy podzielisz jedną taką samą przez drugą taką samą to otrzymujesz 1, ale nie tutaj, bo nieskończoności nigdy nie są sobie równe. Podobnie symbolami nieoznaczonymi są 0/0, 0/nieskończoność, nieskończoność - nieskończoność itp. Więcej można znaleźć tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Symbol_nieoznaczony.
A to drugie zadanie, to chyba źle treść przepisałaś. Nie chodziło przypadkiem o to, aby dobrać takie ciągi a i b, aby granica przy x dążącym do nieskończoności była równa minus nieskończoność, albo coś w tym stylu?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.