DarLosuPieknoChwil
DarLosuPieknoChwil
  22 września 2010 (pierwszy post)

proszę o szybką pomoc z dziedziny Historii mam wypisać najważniejsze daty z okresu Stalinizmu w Rosji niestety nie mogę tego znajsć fajnie opisanego z góry dziękuje :)

feministka
feministka
  22 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: najważniejsze daty z okresu Stalinizmu w Rosji
a w podręczniku od historii nie ma? :and:

1917 - budowa państwa komunistycznego po zwycięstwie bolszewików (władzę ma Włodzimierz Lenin)
1918 - Konstytucja bolszewików
1922 - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich - nadanie tej nazwy. bardzo ważne!
1924 - śmierć Lenina - walka o władzę miedzy kilkoma osobami, miedzy innymi Stalin kontra Lew Trocki (Trocki ucieka do meksyku, ma romans z malarką, Frida Kahlo, ale i tak go dopadają zwolennicy Stalina - zlecenie dostaje jego prywatny kierowca ! najbardziej zaufany człowiek Trockiego)
1929 - pozbycie się z kierownictwa WKP(b) głównych oponentów Stalina, czy ogólnie przejęcie władzy przez tę osobę.
1953 - śmierć Józefa Stalina.

stalinizm i hitleryzm - od połowy strony masz to, co Cię interesuje. :) Poczytaj, dobrze opisane, ja Ci streściłam i kilka rzeczy dorzuciłam od siebie - np. romans z Trockiego z malarką. :tak: To są fakty.
DarLosuPieknoChwil
DarLosuPieknoChwil
  22 września 2010

dziękuje bardzo za pomoc niestety nie mam podrecznika bo to jest materjal z klasy 2 którego nie zdązyliśmy zrobic

feministka
feministka
  22 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuje bardzo za pomoc niestety nie mam podrecznika bo to jest materjal z klasy 2 którego nie zdązyliśmy zrobic
A podręcznika z klasy drugiej nie ma?
:wtf:
DarLosuPieknoChwil
DarLosuPieknoChwil
  22 września 2010

no nietsety juz nie bo nie wiedziałam ze bedzie potrzebny

shamaramorgan
shamaramorgan
  23 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no nietsety juz nie bo nie wiedziałam ze bedzie potrzebny

ojej :and:
feministka
feministka
  23 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ojej
Wiesz, niekażdy jest taki, jak my. Ja u siebie znalazłam podręcznik z drugiej gimnazjum od historii - nie wiem, jak on się uchował. :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.