DzieciakSzatana
DzieciakSzatana
  9 czerwca 2010 (pierwszy post)

Mam podany równoległobok, w którym muszę obliczyć wysokość. długości boków równoległoboku to 8 i 6. Jak obliczyć wysokość?

FajnaImprezowiczka
FajnaImprezowiczka
  9 czerwca 2010

nie mam pojecia jestem noga z matematyki straszna, niestety Ci nie pomogę

julCiak69
julCiak69
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: długości boków równoległoboku to 8 i 6. Jak obliczyć wysokość?

a masz np. kąt podany? albo pole? albo przekątne?
bursztynek162
bursztynek162
  9 czerwca 2010

masz wzor
P = a*h/a
h = P/a

ale tak ci siak potrzebujesz jakis kat zeby P obl...

MaQ7
MaQ7
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam podany równoległobok, w którym muszę obliczyć wysokość. długości boków równoległoboku to 8 i 6. Jak obliczyć wysokość?

Odp. Brak danych :ziober2:
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Szczególnymi przypadkami równoległoboku są romb (o wszystkich bokach takiej samej długości) oraz prostokąt (o wszystkich kątach prostych), a także kwadrat (o wszystkich bokach takiej samej długości i kątach prostych)


Wg powyższego 6 lub 8 :woot:

{y*x=40
{x+y=10:woot:

MaQ7
MaQ7
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wg powyższego 6 lub 8

za malo danych :P
kat miedzy bokami moze byc od 0 stopni do 90 :P
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: za malo danych :P kat miedzy bokami moze byc od 0 stopni do 90 :P

Nie jest za mało danych, bo można przyjąć założenie, że równoległobok jest prostokątem...

{y*x=40
{x+y=10:woot:

MaQ7
MaQ7
  9 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jest za mało danych, bo można przyjąć założenie, że równoległobok jest prostokątem...

"przyjac" przyjac tez mozna ze kat miedzy bokami jest 23 stopnie :)
to nie "dana"
julCiak69
julCiak69
  11 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jest za mało danych, bo można przyjąć założenie, że równoległobok jest prostokątem...

to by zasugerowali to w treści zadania. nie sądzę, abyś wtedy miał zaliczone na sprawdzianie takie zadanie, gdybyś coś sobie przyjął dla wygody obliczania. :tak:
to w zasadzie, jak mogę sobie przyjąć, że PI jest równe 3. an tej samej zasadzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Odp. Brak danych

nie tyle, co brak danych, a "ilość danych nie wystarczająca, aby rozwiązać zadanie."
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  12 czerwca 2010
julCiak69
julCiak69: to by zasugerowali to w treści zadania. nie sądzę, abyś wtedy miał zaliczone na sprawdzianie takie zadanie, gdybyś coś sobie przyjął dla wygody obliczania.

No ale po co wszystko podawać? Może to zadanie jest na myślenie tudzież należy odwołać się do definicji. No chyba, że ktoś chce sobie utrudniać życie, to może przyjąć, że kąt należy do przedziału (0, 180) i wyliczyć wszystkie możliwości. Dzięki temu otrzymamy nieskończenie wiele rozwiązań, a rozwiązanie, które odnosi się do definicji jest tylko jedno.

julCiak69
julCiak69: to w zasadzie, jak mogę sobie przyjąć, że PI jest równe 3. an tej samej zasadzie

No nie do końca, bo pi to stała, a podane prze zemnie rozwiązanie spełnia warunki zadania.

{y*x=40
{x+y=10:woot:

MaQ7
MaQ7
  12 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie do końca, bo pi to stała, a podane prze zemnie rozwiązanie spełnia warunki zadania.

PI jest stala , ale w zadaniu nie ma do ktorego miejsca po przecinku nalezy zaokraglic ; )
julCiak69
julCiak69
  12 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale po co wszystko podawać? Może to zadanie jest na myślenie tudzież należy odwołać się do definicji. No chyba, że ktoś chce sobie utrudniać życie, to może przyjąć, że kąt należy do przedziału (0, 180) i wyliczyć wszystkie możliwości. Dzięki temu otrzymamy nieskończenie wiele rozwiązań, a rozwiązanie, które odnosi się do definicji jest tylko jedno.
to można z każdego wzoru skorzystać. Czyli niby, jak do definicji? żeby ze wzoru liczyć, mimo, że przynajmniej jednej danej brakuje? ja bym bardziej sugerowała przedział od 0 do 89 stopni. chyba, żeby od razu skorzystać z kątomierza. prędzej.

Konto usunięte
Konto usunięte: No nie do końca, bo pi to stała, a podane prze zemnie rozwiązanie spełnia warunki zadania.
spełniałoby, gdyby było uwzględnione w odpowiedziach do w/w zadania.

Konto usunięte
Konto usunięte: PI jest stala , ale w zadaniu nie ma do ktorego miejsca po przecinku nalezy zaokraglic ; )

nie zawsze. :D czasem proszą w zadaniu o to, aby zaokrąglić do dwóch, trzech lub czterech miejsc po przecinku. ale to zależy. najczęściej jest do dwóch. :tak:
MaQ7
MaQ7
  12 czerwca 2010
julCiak69
julCiak69: nie zawsze. :D czasem proszą w zadaniu o to, aby zaokrąglić do dwóch, trzech lub czterech miejsc po przecinku. ale to zależy. najczęściej jest do dwóch.

mi chodzilo o takie rozumowanie jak tutaj gdzie nie ma podanego kata ;)
ShelbyGT500Michal
Posty: 14549 (po ~145 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 76
ShelbyGT500Michal
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: równoległobok

z definicji każdy prostokąt jest równoległobokiem

Konto usunięte
Konto usunięte: długości boków [...] to 8 i 6

a więc boki prostokąta mają po 8 i 6, więc wybierz sobie jeden bok, który przy okazji jest wysokością

Ja tu zrobię Meksyk.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.