KiwiLattina
KiwiLattina
  1 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam. :piwo:
Chciałabym poznać Wasze opinie.

1. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się iść na studia?
2. Zauważyłam, że ostatnimi czasycoraz bardziej cenieni i doceniani są ludzie mający fach w ręku, np. hydraulicy czy budowlańcy. Natomiast ludzie po studiach coraz częściej lądują na zmywaku ;-) Jak myślicie, z czego to wynika? Z braku miejsc pracy odpowiednich do kwalfikacji, czy to może wina ludzi?
3. Gdzie posłalibyście swoje dziecko? Do zawodówki, technikum, czy liceum a potem na studia? ;>
4. Czy tylko po kierunkach technicznych można mieć dobrą przyszłość?

MaQ7
MaQ7
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się iść na studia?

oplaca , jesli wybierzesz dobra droge studiow i myslisz przyszlosciowo

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Zauważyłam, że ostatnimi czasycoraz bardziej cenieni i doceniani są ludzie mający fach w ręku, np. hydraulicy czy budowlańcy. Natomiast ludzie po studiach coraz częściej lądują na zmywaku ;-) Jak myślicie, z czego to wynika? Z braku miejsc pracy odpowiednich do kwalfikacji, czy to może wina ludzi?

a z czego wynika ze ceni sie tych z fachem? : ) z tego ze inni z tym fachem albo uciekli za granice, albo po prostu nie uczeszczaja do zawodowek a wola isc do LO a potem jakis studiow a la "byle papier"
na zmywaku wlasnie laduja ci co chcieli zrobic tylko papier albo nie mysleli czy kierunek studiow zapewni im prace, albo mieli po prostu pecha i trafili w "dziure" czyli akurat nie ma zapotrzebowania na ich kwalifikacje

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Gdzie posłalibyście swoje dziecko? Do zawodówki, technikum, czy liceum a potem na studia? ;>

heh, nie wiem na pewno chcialbym by szlo za tym co lubi i o czym mysli w przyszlosci, oczywisice chcialbym mu podpowiedziec by wybral cos "przyszlosciowego"

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy tylko po kierunkach technicznych można mieć dobrą przyszłość?

uwazam ze w wiekszosci tak i raczej szybko sie to nie zmieni , oczywiscie mowie tu o dobrej i lekkiej przyszlosci, bo wiadomo mozna na budowie jako robol zarabiac sporo pracujac ciezko po 12 h dziennie
KiwiLattina
KiwiLattina
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: uwazam ze w wiekszosci tak i raczej szybko sie to nie zmieni , oczywiscie mowie tu o dobrej i lekkiej przyszlosci, bo wiadomo mozna na budowie jako robol zarabiac sporo pracujac ciezko po 12 h dziennie

Ale teraz coraz więcej ludzi wybiera właśnie kierunki techniczne, więc za kilka, kilkanaście lat znou będzie za dużo absolwentów uczelni technicznych ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: oplaca , jesli wybierzesz dobra droge studiow i myslisz przyszlosciowo

Tylko ytanie, jakie studia są teraz dobrą drogą. ;-)
MaQ7
MaQ7
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale teraz coraz więcej ludzi wybiera właśnie kierunki techniczne, więc za kilka, kilkanaście lat znou będzie za dużo absolwentów uczelni technicznych ;-)

na nich szybko nie ustanie zapotrzebowania a po za tym , nie ukrywajmy ze nigdy 100% maturzystow nie pojdzie do uczelni technicznej itd

Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko ytanie, jakie studia są teraz dobrą drogą. ;-)

nie wiem to zalezy, jak dla mnie 2 lata temu gdy wybieralem studia, dwa kierunki uwazalaem za pryszlosciowe budownictwo i elektronike wybralem to drugie ;)
bursztynek162
bursztynek162
  1 czerwca 2010

uwazam ze studia sa dobre nawet jak sie nie dostanie pracy w zawodzie zawsze pozaostaje wiedza
w polsce ludzie po studiach nie sa doceniani nie ma odpowiednich miejsc pracy siezek rozwoju
moje dziecko pojdzie tam gdzie bedzie chcialo ale gdziesz bedzie musialo pojsc bo inaczej wydziedzicze hehe zartuje
ludzie z fachem sa doceniani bo polska to zacofany kraj
dobrym kieunkiem jest teraz tak mi sie wydaje informatyka po tym zawsze cos sie w tym zawodzie znajdzie tylko pytanie czy naprawianie komputerow jest czyjms spelnieniem marzen
uwazam ze trzeba isc na to co kazdy chce a pozniej coz bedzie co bedzie albo jakims cudem sie znajdzie dobra prace w kraju albo sie wyjedzie za granice albo zostanie sie w kraju jako kierownik czegos...:P

bursztynek162
bursztynek162
  1 czerwca 2010

sorka za literowki i bledy spieszylam sie piszac:P

agasta
agasta
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy tylko po kierunkach technicznych można mieć dobrą przyszłość?

Nie.
Moj wuj jest po szkole specjalnej[tylko] i zarabia wiecej, niz nie jeden technik:ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się iść na studia?

Lepiej miec,niz ich nie wiem.
Tylko studia,to nie wszystko.. [papierek] wiedze, mozliwosci,umiejetnosci tez trzeba miec:tak: - przedewszystkim,

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Gdzie posłalibyście swoje dziecko? Do zawodówki, technikum, czy liceum a potem na studia? ;>

Nigdzie, samo niech wybierze co chce:tak:
KiwiLattina
KiwiLattina
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na nich szybko nie ustanie zapotrzebowania a po za tym , nie ukrywajmy ze nigdy 100% maturzystow nie pojdzie do uczelni technicznej itd

100% na pewno nie... Ale z czasem i nimi rynek pracy będzie przepełniony, bo teraz większość osób właśnie te kierunki wybiera ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: w polsce ludzie po studiach nie sa doceniani nie ma odpowiednich miejsc pracy siezek rozwoju

racja :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: dobrym kieunkiem jest teraz tak mi sie wydaje informatyka po tym zawsze cos sie w tym zawodzie znajdzie tylko pytanie czy naprawianie komputerow jest czyjms spelnieniem marzen

ale dla mężczyzn. :and: Kobiety-informatyczki podobno nie mają łatwo ze znalezieniem pracy :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Moj wuj jest po szkole specjalnej[tylko] i zarabia wiecej, niz nie jeden technik

To co on takiego robi że ma więcej? Kim jest?

Konto usunięte
Konto usunięte: [papierek] wiedze, mozliwosci,umiejetnosci tez trzeba miec - przedewszystkim,

No tak, tu się zgodzę.
MaQ7
MaQ7
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 100% na pewno nie... Ale z czasem i nimi rynek pracy będzie przepełniony, bo teraz większość osób właśnie te kierunki wybiera ;-)

rynek szybko sie nie przepelni bo i tak wiekszosc z nich wyjezdza z Polski : )
KiwiLattina
KiwiLattina
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: rynek szybko sie nie przepelni bo i tak wiekszosc z nich wyjezdza z Polski : )

Ni niektórzy z nich na pewno wyjeżdżają, zresztą coraz więcej ludzi postanawia wyemigrować z kraju, ale bądźmy szczerzy- w UK czy innych krajach w końcu też zabraknie posadek ;-) Oni przecież mają też swoich ludzi, fachowców, inżynierów... chociaż z drugiej strony, nam Polakom opłaca się wyjeżdżać bo dostaniemy większe pensje niż u nas, a im się to opłaca z racji tego, że w większości przypadków polscy specjaliści są lepsi od "ich" specjalistów, a zapłacą nam znowu mniej niż swoim. Także obie strony mają korzyści :tak:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się iść na studia?

tak by przedłużyć sobie młodość i wolność bez zobowiązań życia codziennego ;p
gdy kończy się szkoła pojawiaja sie problemy wiec dobrze się uczyć długo :)
oczywiście możne wpierw znaleźć pracę a dokształcać sie w tym kierunku mając w perspektywie awanse zawodowe
plus oczywiście chyba dobrze jest mieć wykształcenie jakieś

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Zauważyłam, że ostatnimi czasycoraz bardziej cenieni i doceniani są ludzie mający fach w ręku, np. hydraulicy czy budowlańcy. Natomiast ludzie po studiach coraz częściej lądują na zmywaku ;-) Jak myślicie, z czego to wynika? Z braku miejsc pracy odpowiednich do kwalfikacji, czy to może wina ludzi?

1. wyjazd ludzi za granice - więcej zapotrzebowania na pracowników - zwłaszcza fizycznych
2. miejsc pracy dla "roboli" jest więcej niż dla "dyrektorów" :)
3. dobrze jest mieć plecy - każdy zna jakiegoś malaża, hydraulika mechanika itd. wiec łątwo sie wkręcić do pracy tam , praktyki , staż i jakoś to leci
dużo robisz ale w miarę zarabiasz , a trudniej dostać się do posad biurowych - chyba że masz członka rodziny w tym fachu :)
4. po Zawodówce, technikum - masz zawód i praktykę , Po LO i studiach . masz wiedzę i teorię

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Gdzie posłalibyście swoje dziecko? Do zawodówki, technikum, czy liceum a potem na studia? ;>

stawiam na wykształcenie więc LO i studia
chyba zę samo zdecyduję inaczej
jesli sie okażę genialnym mechanikiem czy coś.. to moze technikum jakieś i dalsze kształcenie w tym kierunku

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy tylko po kierunkach technicznych można mieć dobrą przyszłość?

nie
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się iść na studia?

jeśli nie chcesz być robolem, opłaca. Oczywiście, jesli masz jakieś konkretne plany i chcesz studiować w miarę przyszłosciowy kierunek.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Zauważyłam, że ostatnimi czasycoraz bardziej cenieni i doceniani są ludzie mający fach w ręku, np. hydraulicy czy budowlańcy. Natomiast ludzie po studiach coraz częściej lądują na zmywaku ;-) Jak myślicie, z czego to wynika? Z braku miejsc pracy odpowiednich do kwalfikacji, czy to może wina ludzi?

z czego wynika? z zapotrzebowania.
Jejku, jak ktoś idzie na filozofię, to niech liczy się z tym, że później ciężko będzie mu znaleźć jakąś pracę.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Gdzie posłalibyście swoje dziecko? Do zawodówki, technikum, czy liceum a potem na studia? ;>

a co mi do tego, gdzie chce moje dziecko iść? Niech idzie tam gdzie chce.
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Czy tylko po kierunkach technicznych można mieć dobrą przyszłość?

Humaniści ze smykałką do szukania pracy zawsze coś sobie znajdą. A jeśli nie, niech zrobią kurs pedagogiczny i mogą uczyć w szkole.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się iść na studia? 2. Zauważyłam, że ostatnimi czasycoraz bardziej cenieni i doceniani są ludzie mający fach w ręku, np. hydraulicy czy budowlańcy. Natomiast ludzie po studiach coraz częściej lądują na zmywaku ;-) Jak myślicie, z czego to wynika? Z braku miejsc pracy odpowiednich do kwalfikacji, czy to może wina ludzi? 3. Gdzie posłalibyście swoje dziecko? Do zawodówki, technikum, czy liceum a potem na studia? ;> 4. Czy tylko po kierunkach technicznych można mieć dobrą przyszłość?

1. To zależy, ale raczej tak.
2. Wynika to ze słego systemu szkolnictwa, który jest nieprzystosowany do potrzeb rynku pracy. No i pewnie jest to też winą ludzi, niektórzy nie prezentują sobą nic, nawet po studiach...
3. Nie chcę mieć dzieci, ale jeśli już, to samo by zdecydowało.
4. nie
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: słego

złego, znaki
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.