Martynia
Martynia
  7 maja 2010 (pierwszy post)
Cześć. :)


W tym roku zdaję maturkę. Podczas powtórek korzystałam bardzo często z gazetek typu Cogito. Znalazłam w nich wszelkie potrzebne informacje, ładnie zebrane w jednym miejscu. Pomyślałam, ze skoro mi się już one nie przydadzą to może by je sprzedać? W związku z tym mam pytanie.

1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały?
2. Chętnie sięgaliście/sięgalibyście do opracowań?
3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

Pozdrawiam. :)
julCiak69
julCiak69
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: 1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały?

nie kupowałam Cogito. :nie:

Martynia
Martynia: 2. Chętnie sięgaliście/sięgalibyście do opracowań?

owszem. całe LO przeleciałam na opracowaniach książek. :tak:

Martynia
Martynia: 3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

za mało się przykładałam. :nie:
Martynia
Martynia
  7 maja 2010
julCiak69
julCiak69: nie kupowałam Cogito.

Ja też nie, dostałam w spadku po starszej siostrze. :mrgreen:

julCiak69
julCiak69: owszem. całe LO przeleciałam na opracowaniach książek.

To tak jak ja, przeczytałam chyba tylko 5 lektur w całości a tak to same opracowania.

julCiak69
julCiak69: za mało się przykładałam.

Właściwie to ja też, stać mnie było na więcej. Eh, lenistwo.
julCiak69
julCiak69
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: Ja też nie, dostałam w spadku po starszej siostrze.


Martynia
Martynia: To tak jak ja, przeczytałam chyba tylko 5 lektur w całości a tak to same opracowania.

ja przeczytałam Quo Vadis, wszystko od Reja co przerabialiśmy, Kochanowskiego (treny, pieśni), Dziady, Kordian, Pan Tadeusz, wiersze Leśmiana, Różewicza, Tetmajera, Herberta i tyle. :mrgreen:

Martynia
Martynia: Właściwie to ja też, stać mnie było na więcej. Eh, lenistwo.

za bardzo leniwa jestem. przydałby się wehikuł czasu, albo coś w ten deseń.
MaQ7
MaQ7
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: 1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały?

cos typu Cogito raczej nie uzytkowalem ^^

Martynia
Martynia: 2. Chętnie sięgaliście/sięgalibyście do opracowań?

zwlaszcza przed omawianiem lektury na polskim x]

Martynia
Martynia: 3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

A ja dobrze wspominam ogolem szkole i chetnie ja odwiedzam od czasu do czasu, szkoda tylko ze wiekszosc nauczycieli ktorzy mnie uczyli juz nie pracuje ; /Jak mam byc szczery to wydaje mi sie najbardziej lajtowy ostatni rok szkoly ;o
Sardyn
Sardyn
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: 1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały?

Nie korzystałem z Cogito więc nie wiem co tam jest ;)
Martynia
Martynia: 2. Chętnie sięgaliście/sięgalibyście do opracowań?

Owszem, większość lektur przejechałem na opracowaniach. Polonistka wiedziała, że nie czytamy więc nie dawała trudnych pytań przy sprawdzaniu wiedzy. W całości czytałem tylko to co uważałem za ciekawe. :)
Martynia
Martynia: 3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mam byc szczery to wydaje mi sie najbardziej lajtowy ostatni rok szkoly ;o


Dokładnie tak jak pisze MaQ. Naluźniejszy rok z całych 4 lat technikum. Nawet nauczyciele jacyś tacy milsi.

Osobiście niczego nie powtarzałem, bazowałem na tym co wiem i czego uczyłem się na bierząco. Jedynie dzień przed pisemną maturą przeczytałem streszczenie kilku lektur. :)
Martynia
Martynia
  7 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: MaQ7: Jak mam byc szczery to wydaje mi sie najbardziej lajtowy ostatni rok szkoly ;oDokładnie tak jak pisze MaQ. Naluźniejszy rok z całych 4 lat technikum. Nawet nauczyciele jacyś tacy milsi. Osobiście niczego nie powtarzałem, bazowałem na tym co wiem i czego uczyłem się na bierząco. Jedynie dzień przed pisemną maturą przeczytałem streszczenie kilku lektur. :)

Jeśli chodzi o maturę pisemną z języka polskiego to moje powtarzanie wyglądało podobnie. Zmarnowałam pół nocy na czytanie streszczeń, bo i tak dostałam lekturę, którą już wcześniej znałam na wylot.
91kasia
91kasia
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: 1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały?

Nie korzystalam z Cogito

Martynia
Martynia: 2. Chętnie sięgaliście/sięgalibyście do opracowań?

Zależnie od potrzeb

Martynia
Martynia: 3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

Dużo nauki i powtarzania. Przez 3 lata najlepsza klasa w całej szkole więc to zobowiązuje ;] (liczba świadectw z paskiem- największa; srednia klasy- najwyższa)
shamaramorgan
shamaramorgan
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: 1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały?

czytałam Cogito, ale niewiele wyciągnęłam informacji z tej gazety.

Martynia
Martynia: 3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

tyle co przez całą moją edukację w szkole średniej- prawie nic.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  7 maja 2010

Ja czytałam Cogito, czasem fajne tam mają artykuły ;) I coś podobnego do Cogito tylko dla gimnazjum, ale z tej samej serii chyba pomogło mi napisać wypracowanie w teście gimnazjalnym :crylol: Tak się (nie)szczęśliwie złożyło, że oczywiście nie czytałam lektury a przypadkiem kiedyś czytałam straszczenie w tej gazetce akurat z niej.

Konto usunięte
Konto usunięte: tyle co przez całą moją edukację w szkole średniej- prawie nic.

szczerość :D
Sardyn
Sardyn
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: Zmarnowałam pół nocy na czytanie streszczeń, bo i tak dostałam lekturę, którą już wcześniej znałam na wylot.

No ja przeczytałem kilka streszczeń w drodze na maturę, bo 2,5 godziny miałem :P I oczywiście okazało się, że była "Granica" której strzeszczenia nie przeczytałem.
pijana
pijana
  7 maja 2010
Martynia
Martynia: 1. Czy Wam również pomogły/pomogłyby w przygotowaniach takie materiały? 2. Chętnie sięgaliście/sięgalibyście do opracowań? 3. Pytanie do absolwentów: Jak wspominacie swój ostatni rok w szkole średniej? Dużo nauki i powtarzania? :)

1. Nie przygotowywałam się do matury (oprócz matematyki).
2. Nie sięgałam wcale.
3. Nauka z maty do matury i na bieżąco z angola, nic więcej. I dobrze na tym wyszłam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.