xoSlodkaKotkaox
xoSlodkaKotkaox
  22 marca 2010 (pierwszy post)

Hej .. jak w temacie .. Mam zadanie z wos-u i kompletnie nie wiem jak je zrobić :(

Bardzo proszę was o pomoc .. Oto ono :

"Do jakich współczesnych modeli gospodarczych zaliczysz gospodarkę polską? Uzasadnij swój wybór."

I mam takie możliwości ,muszę wybrać odpowiednią :

a)liberalizm ekonomiczny
b)interwencjonizm państwowy
c)społeczna gospodarka rynkowa
d)państwo dobrobytu-państwo opiekuńcze
e)azjatyckie tygrysy

Piotrekang
Piotrekang
  22 marca 2010

ja bym napisał że. ( Nie odpowiem na to pytanie bo polska to jedno wielkie bagno nie ma roboty w niej itp. ale i tak ją kocham) the end

lucyferius
lucyferius
  22 marca 2010

szczerze ? do żadnego z tych :P

ememenska
ememenska
  22 marca 2010

skoro to praca z wosu to zajrzyj do konstytucji ;)

wg mnie to społeczna gospodarka rynkowa art 20 Konstytucji

hmm ale nie wiem czy dobrze myslę heh wos miałam ładnych pare lat temu ;D ale nie uzasadnie ci tego bo nie dam sobie reki uciac, ze tu o to chodzi :D jak cos to poszukaj w google cos na ten temat moze jakis komentarz do konstytucji do tego art czy na jakims portalu ;)

azjatyckie tygrysy ODPADAJA na 100% :D

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a)liberalizm ekonomiczny b)interwencjonizm państwowy c)społeczna gospodarka rynkowa d)państwo dobrobytu-państwo opiekuńcze e)azjatyckie tygrysy

f) cud nad Wisła :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i kompletnie nie wiem jak je zrobić :(

1. zdefiniuj pojęcia jakie masz dotyczące różnych modeli gospodarek
2. jeśli już po tym nie zorientujesz sie do jakiego modelu najbardziej pasuje Polska
poczytaj o gospodarce w naszym kraju i porównaj z definicjami do której jest jej najbliżej
3. wtedy odpowiesz że taka i taka a ponieważ iż tak.. " tu ładnie przekształcone cytaty z treści o polskiej gospodarce"
...Ignorance is bliss...
powerorginal
powerorginal
  23 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: c)społeczna gospodarka rynkowa

droga elimincaji najbardziej to pasuje nasza gospodarka przeszla w latach 80-90' na gospodarke rynkowa i podlegla prywatyzacji :) mam nadzieje ze nie pomieszalem Kotku :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.