PinKx94xLionesS
PinKx94xLionesS
  16 stycznia 2010 (pierwszy post)

1. J.R.R Tolkien opisuje w trylogi "władca pierscieni" wędrówke Froda i jego przyjacioł. Ocalenie świata nie jest łatwym zadaniem, lecz powiernicy pierścienia doskonale sobie z nim poradzili. Jak sądzisz, dlaczego proza Tolkiena jest tak popularna i zyskuje wciąz nowych wielbicieli?
_______________________________________________
2. podaj trzy przykłady wydarzen z historii Poslki, które świadczą o wierności ideałom słuzby ojczyźnie.

Mółgłby ktoś pomóc..
Dostalismy w klasie zestaw zadan ktore trzeba zrobić, niestety władcy pierscienia nie omawialismy jeszcze, a ja filmu nie oglądałam, bo jakoś nie wzbudził we mnie zainteresowania.. Bardzo porszę.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. J.R.R Tolkien opisuje w trylogi "władca pierscieni" wędrówke Froda i jego przyjacioł. Ocalenie świata nie jest łatwym zadaniem, lecz powiernicy pierścienia doskonale sobie z nim poradzili. Jak sądzisz, dlaczego proza Tolkiena jest tak popularna i zyskuje wciąz nowych wielbicieli?

bo Tolkien stworzył piekny swiat . elfów , krasnoludów, orków, ogrów , goblinów , niziołków, magów paladynów itd. a sama historia opowiada o przyjaźni , miłosci, walce dobra ze złem , heroizmu itd. ..w sumie kazdy mógłby tu znaleźć cos dla siebie .. no może jedynie fanatycy UFO nic :D
łatwiej bedzie Ci obejrzeć wszystkie cześci niz przeczytać ksiazkę ( jednak bardzo polecam :) ) jesli chcesz dowiedziec się czemu staje sie to tak popularne
- popularności dodają także wszelkiego rodzaju fabularne gry PC bazujące na tolkienowskich klimatach
a jesli ani film ani ksiazka Cię nie interesuje .. to w necie na pewno znjadziesz nie jedno wypracowanie o tym dlaczego LOTR zdobywa taka popularność

Konto usunięte
Konto usunięte: trylogi

to nie jest trylogia
mozesz poprawić pania/pana nauczyciela

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. podaj trzy przykłady wydarzen z historii Poslki, które świadczą o wierności ideałom słuzby ojczyźnie.

Powstanie Listopadowe . Warszawskie... itd.
...Ignorance is bliss...
PinKx94xLionesS
PinKx94xLionesS
  16 stycznia 2010

dziękii wielkie :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.