Candysia
Candysia
  22 października 2009 (pierwszy post)

mam dwa zadanka ;x

1. Rozłóż na czynniki pierwsze liczbę 765.

2. Dana jest funkcja kwadratowa f(x)=x^2 + 8x + 15
a)oblicz miejsca zerowe
b)oblicz współrzędnę wierzchołka
c) zapisz wzró funkcji w postaci kanonicznej i iloczynowej
d) podaj dla jakich argumentów funkcja przyjmuje wartości ujemne .

do zadania 2 wystarczy mi podac wzory bez rozwiazan, albo przynajmniej zeby rozpocząć to jakoś :) bo liczenie to proste ale nie wiem do czego trzeba podstawić jak zacząć :)

z góry dziekuję :)

Candysia
Candysia
  22 października 2009

pierwsze zrobilam :D

pozostaje tylko drugie ;x proszęęę ;x

Konradziq
Konradziq
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a)oblicz miejsca zerowe

Skorzystaj z "wzoru na deltę".
Obliczysz x1 i x2 i będziesz miała miejsca zerowe (bo wykresem funkcji kwadratowej jest parabola).

Na resztę powinnaś już sama 'wpaść'.
shamaramorgan
shamaramorgan
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Dana jest funkcja kwadratowa f(x)=x^2 + 8x + 15 a)oblicz miejsca zerowe b)oblicz współrzędnę wierzchołka c) zapisz wzró funkcji w postaci kanonicznej i iloczynowej d) podaj dla jakich argumentów funkcja przyjmuje wartości ujemne .

deltę se policz, jeśli wyjdzie większa niż 0 to oblicz x1 i x2 jeśli równa zeru oblicz z wzoru na p

Konto usunięte
Konto usunięte: do zadania 2 wystarczy mi podac wzory bez rozwiazan, albo przynajmniej zeby rozpocząć to jakoś :) bo liczenie to proste ale nie wiem do czego trzeba podstawić jak zacząć :)

delta= b kwadrat - 4ac
MaQ7
MaQ7
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Dana jest funkcja kwadratowa f(x)=x^2 + 8x + 15 a)oblicz miejsca zerowe b)oblicz współrzędnę wierzchołka c) zapisz wzró funkcji w postaci kanonicznej i iloczynowej d) podaj dla jakich argumentów funkcja przyjmuje wartości ujemne .


Konto usunięte
Konto usunięte: do zadania 2 wystarczy mi podac wzory bez rozwiazan

wszystkie wzory do tego zadania masz tu :
Klik
MisiaV
MisiaV
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: do zadania 2 wystarczy mi podac wzory

nie wierzę że nie podawali tego na lekcji bądz nie ma tego w książce ;)
juleczkusia
juleczkusia
  23 października 2009
MisiaV
MisiaV: nie wierzę że nie podawali tego na lekcji bądz nie ma tego w książce ;)

jeśli nie ma tego w zeszycie (bo nie zapisała) i w książce (nie posiada książki.? :mrgreen:) to niech zajrzy na Wikedię, bo będzie :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.