HotDogANDBigDog
HotDogANDBigDog
  27 maja 2009 (pierwszy post)

siemanko.
Macie jakies pomysły na ciekawa lekcje polskiego? cos co by sie przydało do liceum. myslalam o jakies najciekawszej lekturze w pierwsze liceum zeby sciagnac film i ogladac na lekcji a do tego przedstawienie postaci i opracowanie jej. co myslicie o tym ? moze macie jakies pomysly? :}

kKinguSss93
kKinguSss93
  27 maja 2009

hmm ogladanie czegos co sie czytało moze byc nudne choc moze wciagnac ;) a z innych pomysłow.. zawsze sprawdzaja sie prezenatcje multimedialne jesli macie rzutnik.. a temat ....hmm moze jakas powtórka ? albo cos interesujacego... tylko niie bardzo wiem co bo nie wiem co przebiacie ;) na pewno cos wymyslisz ;)

Bizolda
Bizolda
  27 maja 2009

ja kiedyś prowadziłam lekcje z kolerzankami o związkach frazeologicznych.
w II gim. wiem ,ze dla liceum to moze jest za dziecinny temat albo cos no ale na takich lekcjach jest wiele zeczy do zrobienia.Proponuje rebusy, krzyzowki,pytaninki na plusy ,dyktando ze zwiazkami frazeologicznymi albo opowiadanie z urzyciem wlasnie zw. fraz. na ''naszej'' lekcji było bardzo śmiesznie bo tez starałyśmy sie zeby koledzy proponowali swoje zw.fraz. i niekiedy byla niezła polewka xxD :) takze ogolnie duzo zeczy mozna z zwiazkówfraz. wymyslec;)

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  27 maja 2009

moja nauczycielka polskiego w ramach powtórki do matury przyniosła kiedyś na lekcje piłeczke i rzucaliśmy nią między sobą zadając sobie nawzajem pytania dotyczące lektur :) osoba rzucająca zadawała, osoba łapiąca odpowiadała :)
możesz wymyślić jakiś ciekawy quiz, coś w formie zabawy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: sciagnac film i ogladac na lekcji a do tego przedstawienie postaci i opracowanie jej

wybierz jakąś lekture dramat i zaangażuj reszte do inscenizacji jakiejś najciekawszej, najważniejszej, kluczowej sceny :)
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  27 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kolerzankami


Konto usunięte
Konto usunięte: zeczy


Konto usunięte
Konto usunięte: urzyciem

Ja proponuję postudiować troche słownik ortograficzny :zonk: wybacz, ale mnie to razi w oczy
Bizolda
Bizolda
  28 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bizolda:kolerzankamiBizolda:zeczyBizolda:urzyciem Ja proponuję postudiować troche słownik ortograficzny wybacz, ale mnie to razi w oczy


heh spoko,tylko ze ja niestety nie panuje nad tymi błedami :P
jestem dyzortograficzką,znam zasady no ale co ja moge skoro moj mozg nie umie ich przyswojic ? :))
ToLoseFace
ToLoseFace
  28 maja 2009
Ja oglądałam w liceum te dłuższe lektury na wideo:) I pani od polskiego pytała z filmu. To było bardzo dobre. Teraz większość lektur jest już na płytach. Inaczej wyobrażałam sobie postaci w książce "Lalka ", a inaczej w filmie :))))
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.