Holigula
Holigula
  25 lutego 2009 (pierwszy post)

Witam.

Mam pewien problem;/ Jestem w trakcie pisania rozprawki i nie wiem, jak jest poprawnie. Oto zdanie:

Ceremonie związane z zasiadaniem do stolu [ osobę dażącą dużym szacunkiem i względami, sadzano na honorowym miejscu przy stole, w tym przypadku jest nią Podkomorzy - i tutaj mam problem... chcę pisać dalej w nawiasie, ale nie wiem czy mogę postawić kropkę, ma byc podany kolejny przykład [ znaczy ja chce podać;D], a potem zamknięcie nawiasu i znowu po przecinku pisanie o innych obyczajach... Co zrobić??;/

JestemNudziara
JestemNudziara
  25 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ceremonie związane z zasiadaniem do stolu [ osobę dażącą dużym szacunkiem i względami, sadzano na honorowym miejscu przy stole, w tym przypadku jest nią Podkomorzy - i tutaj mam problem... chcę pisać dalej w nawiasie, ale nie wiem czy mogę postawić kropkę, ma byc podany kolejny przykład [ znaczy ja chce podać;D], a potem zamknięcie nawiasu i znowu po przecinku pisanie o innych obyczajach... Co zrobić??;/

A może podaj przykład bez nawiasów, ewentualnie po przecinku
Holigula
Holigula
  25 lutego 2009

Musi być w nawiasie, bo po nawiasie piszę o obyczajach, a do każdego obyczaju [ z Pana Tadeusza] podaję po kilka przykładów.

EverybodyLies
EverybodyLies
  25 lutego 2009

zrób kropke pisz dalej. ;)

margotka
margotka
  26 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ceremonie związane z zasiadaniem do stolu [ osobę dażącą dużym szacunkiem i względami, sadzano na honorowym miejscu przy stole, w tym przypadku jest nią Podkomorzy - i tutaj mam problem... chcę pisać dalej w nawiasie, ale nie wiem czy mogę postawić kropkę, ma byc podany kolejny przykład [ znaczy ja chce podać;D], a potem zamknięcie nawiasu i znowu po przecinku pisanie o innych obyczajach... Co zrobić??;/


[akapit]Ceremonie związane z zasiadaniem do stołu wiązały się z ustawieniem gości przy stole. osoby dażone dużym szacunkiem i względami, sadzano na honorowym miejscu. W tym wypadku jest to Podkomorzy.
[akapit]Kolejno, ... Po wtóre... Następnie... i takimi zwrotami mozesz przytaczaj nastpene przykłady...
[akapit] Ponadto obyczajowośc staropolska... bla bla bla...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.