aaPaulinka
aaPaulinka
  20 grudnia 2008 (pierwszy post)

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tymi kierunkami studiów: bezpieczeństwo wewnętrzne i bezpieczeństwo narodowe? :> Czym one się właściwie różnią? Czy nie jest tak że kierunek b.narodowe zawiera tak jakby w sobie b.wewnętrzne???? Może ktoś studiuje na którymś z tych kierunków i chce się ze mną podzielić swoimi spostrzeżeniami i refleksjami? :))
hmm... i jeszcze jedno pytanie :) Studiuje ktoś na AON ?? Jeżeli tak, to czy wysokie są tam progi punktowe żeby się dostać? :)

LaNdRyNeCzKa2050
LaNdRyNeCzKa2050
  21 grudnia 2008

W bezpieczenstwie narodowym przygotuja cie do kadr roznych szczebli administracji lokalnej oraz sluzb panstwowych (policja itp) ogolnie wszytsko to co wiaze sie z bezpieczenstwem panstwa.
A bezpieczenstwo wewnetrzne laczy w sobie nauki prawne i ekonomiczne i humanistyczne. Ten kierunek dotyczy bezpieczenstwa na szeroka skale. Po tym kierunku beda istotne dla ciebie nadchodzace zagrozenia z poza danego terytorium.

aaPaulinka
aaPaulinka
  21 grudnia 2008

Czyli który kierunek jest bardziej opłacalny? ;>

zenek140
Posty: 20 (po ~44 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
zenek140
  22 grudnia 2008

Zapraszam na http://www.espik.pl/?od=382 :)

LaNdRyNeCzKa2050
LaNdRyNeCzKa2050
  22 grudnia 2008

Wg mnie kierunek bezpieczenstwa wewnetrzenego, poniewaz po tym drugim kierunku chcac pracowac np jako policjant mozna przejsc selekcje opierajaca sie na egzaminach sprawnosciowych i psychologicznych. Natomiast jesli chodzi o bezpieczenstwo wewnetrzne i prace zwiazana z tym kierunkiem nie ma zadnych kursow ani nic w tym rodzaju.

neochrysaor
neochrysaor
  26 grudnia 2008

Żaden, bo to lamerskie kierunki!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.