Wrzucnaluz1992
Posty: 9 (po ~283 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Wrzucnaluz1992
  2 lipca 2016 (pierwszy post)

Witam wszystkich,pewnie nie raz zastanawialiście się który telefon wybrać, a wybór w dzisiejszych czasach jest ogromny. To tak co bym Wam mógł polecić z własnego doświadczenia hmm

1.Samsung ( ceny może nie powalają,ale czasem lepiej wydać więcej żeby być spokojnym. Duży + dla wyświetlaczy Super Amoled )

2.Sony ( podobnie jak w Samsungu, trochę lepiej z cenami, dobre wyświetlacze, głośniczki tez u mnie dostają + )

3.LG ( firma ta dba o aktualizacje Androida do najnowszej wersji nawet w tanich komach więc duży + )

4.Motorola ( tutaj rownież + jeżeli chodzi o aktualizacje )

5.Huawei ( firma ta nagle się pojawiła i bez problemu radzi sobie z konkurencją,mają tanie dobre telefony )

6.Asus ( Asus to Asus co tu dużo pisać ;) )

7.Lenovo ( od zawsze ich chwale )

8.HTC ( dobre ceny, nie miałem z nimi żadnych problemów )

9.Nokia ( tak nisko bo mają głównie telefony z Microsoftem,nie jestem fanem,wole Androida,ale co kto lubi ;) )
10.Prestigio ( jak ktoś nie ma kasy to dają rade )

Wiadomo każdy będzie miał własne zdanie ;) , dalej się wachasz? doradze co i jak ;]

zacny
zacny
  2 lipca 2016

Czemu ludzie są tak uprzedzeni do lumii?

Ja mialem L1320, L1520, a od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem L950XL. Mam też tablet od Apple. Do androida nigdy nie wrócę.

Archaiczny wygląd, aplikacje pisane w Java i otwarty kod to są główne minusy.

Wrzucnaluz1992
Posty: 9 (po ~283 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Wrzucnaluz1992
  3 lipca 2016

Każdy wybiera to co lubi ;)
Dla mnie Android jest duzo bardziej funkcjonalny,zresztą nie bez powodu telefony z tym systemem schodzą jak "ciepłe bułeczki"
Masa gier, aplikacji,wygląd bez problemu można dostosowac do swojego gustu,płynne działanie, (wiem,ze tutaj mozna dyskutowac,to zalezy od modelu).
Miałem Microsoft Lumie to jedyne co mi w niej odpowiadało to wytrzymała bateria,pozdrawiam ;)

zacny
zacny
  3 lipca 2016
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: to jedyne co mi w niej odpowiadało to wytrzymała bateria

Bateria jest ta sama, litowo-jonowa. To tylko twoje, jak to wspomniałeś' płynne działanie androida tyle kosztuje.
A na Windę nie ma masy aplikacji? Brakuje tylko snapchata, ale to już polityka.

Różnica w ilości aplikacji jest taka, że na andka jest 954 aplikacji, które imitują odgłos pierdzenia, a na Windę jest tylko 36.
Dodawanie aplikacji jest o wiele bardziej rygorystyczne w przypadku Microsoftu. Pilnują, żeby w sklepie nie zrobił się bałagan. I publikacja aplikacji jest droższa.

Konto usunięte
Konto usunięte: zresztą nie bez powodu telefony z tym systemem schodzą jak "ciepłe bułeczki"
Jak ciepłe bułeczki to schodzi tylko Samsung i Sony, ale to jest zasługa marketingu tych producentów. Nie wydaje mi się, żeby wszystkie telefony z androidem schodziły tak fajnie.

Windows Phone jest wyposażony w najlepsze środowisko programowania, jakie developer mógłby sobie wymarzyć, czyli .NET
Dzięki aplikacjom programowanym w niższym poziomie języka niż Java, system jest szybszy i mniej zasobożerny, co w konsekwencji bezpośrednio odbija się na koszcie urządzenia i, jak już wspomniałeś, na czasie pracy na baterii. W końcu z jakiegoś powodu Windows na desktopach ma 80% rynku. To jest kwestia czasu, jak WP wypchnie tego dziada.

Mam 950XL DS od paru dni. Niesamowite jest to, że aplikacje 'kupione' na telefonie pojawiają się również w moim desktopie. Microsoft wyprzedził Apple. Zrobił platformę całkowicie uniwersalną. I o wiele tańszą od iOS.

A co ciekawe, 950 może pracować jak normalny komputer po podłączeniu do stacji dokującej. Zamierzam wyposażyć swoich pracowników w te telefony i wywalić pecety. Handlowiec pracuje w biurze normalnie przed monitorem. Jak wyjeżdża w teren, to zabiera swój 'komputer' do kieszeni i dalej ma całkowity dostęp do każdego dokumentu. Może trochę mniej wygodnie, ale może przygotować każdy rodzaj dokumentu na przykład w samochodzie, kiedy nie miałby dostępu do komputera.

Na przykład Google chyba się już wycofał z tego całego systemu na netbooki. Ale nie jestem pewny i nawet nie chce mi się sprawdzać...

Paręnaście ludzi przekonałem do windy. Większość twierdzi, że już nie zmieni systemu. Daj mu szansę.

Nie umniejszam teraz roli Androida i nie próbuję za wszelką cenę go zdyskredytować. Tylko zastanawia mnie fenomen tego systemu. Bo on nic nie wniósł, nic nie wnosi nowego. Jedyne przełomy, to pralki wyposażone w ten system i telewizory. I moim zdaniem tam się on nadaje w 100%.

Tez pozdrawiam.
zacny
zacny
  3 lipca 2016

I chcę też zaznaczyć, że nie jestem żadnym fanbojem. Wbrew pozorom patrze na temat bardzo obiektywnie.
Tylko mój problem z Windowsem polega na tym, że po kilku latach pracowania z nim mogę się przyczepić do kilku pierdółek.

A ten ostatni telefon zrobił na mnie większe wrażenie, niż myślałem.
A ze względu, że mam obecnie 3 numery telefonu i każdy z nich muszę mieć codziennie przy dupie, to chciałem sobie również zakupić iPhone 6 plus, ale teraz się zastanawiam, czy nie kupić jeszcze jednej 950, może tym razem tą mniejszą.

Jedyne w czym moim zdaniem Lumia 950 ustępuje swoim rywalom (iPhone 6s plus i Galaxy s7 egde), to design.
Choć nowa Lumia jest bardzo estetyczna, to jest po prostu nudna.

Wrzucnaluz1992
Posty: 9 (po ~283 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Wrzucnaluz1992
  3 lipca 2016

Masz sporo racji nie zaprzeczam,tylko wiesz jest jak jest;) najlepiej schodzą Samsungi
Sony
LG
Huawei tez sie wybił i ma coraz to więcej odbiorców
Z Androidem jest sporo "zabawy" np root podkręcanie procka,ale nie bede Ci wyjasniał bo widze,ze jestes obeznany to nie ma sensu tlumaczyc od A do Z, tak jak wcześniej pisałem ludzie wolą Androidy i dlatego ten temat założylem żeby pomoc przy wyborze komy,pozdro ;)

Wrzucnaluz1992
Posty: 9 (po ~283 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Wrzucnaluz1992
  3 lipca 2016

Szamuje oprogramowanie Microsoftu, mam bzika na punkcie komputerów i Windows 7 jest dla mnie na medal,ale co do telefonow to mam takie a nie inne zdanie ;)

Wrzucnaluz1992
Posty: 9 (po ~283 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
Wrzucnaluz1992
  3 lipca 2016

***szanuje ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.