szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  20 maja 2016 (pierwszy post)

Tak jak w temacie. Posiadam ten oto wzmacniacz:
http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-sony-ta-va8es-CID99-IDd1mVl.html
I przy głośniejszym słuchaniu muzyki zagrzewa się trochę i nie chcę dopuścić do jego przegrzania, bądź spalenia końcówek.
Z tyłu jest wejście gniazdkowe na AC do 100 Watt.
Ale już sam kształt mi nie pozwala tam podłączyć żadnego wiatraka. Jest może coś konkretnego w internecie pod taki model czy może samemu lepiej coś skonstruować???
Naturalnie że powietrze powinno być najlepiej wywiewane ku górze zgodnie z prawami fizyki. Ale mam obawy czy zwykłe wiatraczki komputerowe tu pomogą... Może by to jakoś zmodyfikować? Jakieś propozycje? Rady?

Jaworq
Jaworq
  23 maja 2016

Nie posiadam schematu do tego urzadzenia, ale warto sprawdzic czy posiada zabezpieczenie termiczne. Jesli tak, to stosowanie dodatkowego choldzenia nie ma sensu. Pojawi sie wiecej problemow. Warto rowiez sprawdzic dokrecenie, stan podkladek mikowych/ pasty termoprzewodzacej pod tranzystorami mocy/hybryda stk, prad spoczynkowy kazdego z kanalow jesli wzmacniacz jest na parach komplemantarnych tranzystorow. Najprostszym rozwiazaniem psujacym efekt wizualny, bez ingerencji w konstrukcje jest zastosowanie wentylatora komputerowego z czujnikiem termicznym obejmujacego powierzchnie radiatora i zewnetrznego zasilacza impulsowego 12V o pradzie wiekszym od tego pobieranego przez wentylator i wpiecie go do gniazda.
lub szukaj rozwiazanie na elektro.a pl. ;)
Nie uzywam polskich znakow.

szymontir
Posty: 178 (po ~316 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 9
szymontir
  26 maja 2016

Ok,, dzięki za jakąś podpowiedź. Ciekawe, że nie zastosowali tu już w standardzie wiatraczka, tylko dali MOŻLIWOŚĆ podłączenia dopiero. Może by zmniejszyć koszty produkcji???



Sony VA8ES "AC OUTLET SWITCHED 100 Watt MAX" - taki napis tam widnieje.

Kiedyś mój kolega zrobił tak, że położył wiatrak taki normalny "stojący - pokojowy" na wzmacniaczu i ten wiał na radiatory bezpośrednio :D


I wyglądało to mniej więcej tak :D (przykład z komputerem)



Sytuacja czysto awaryjna (na spontaniczną imprezę), ale raczej nie do zastosowania na co dzień. I tak btw. to on powinien wywiewać powietrze, a nie je tam kumulować.

Jeszcze wiem, że są takie wiatraczki (komputerowe) :



A takie by coś pomogły?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.