SensitiVe
Posty: 2028 (po ~65 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 61
SensitiVe
  3 lipca 2015 (pierwszy post)

Siemka,
Jakiś czas temu kupiłem sobie nowy komputer więc stary stał odłączony dłuższy czas od zasilania.
Ostatnio próbowałem go odpalić i podczas włączania sam bez żadnego błędu, dźwięku się wyłącza.
Jakieś pomysły co do przyczyny? :woot:
Pozdro

Reggae w moim sercu :w00t: Zapraszam do klanu :mrgreen:
Rexon
Rexon
  3 lipca 2015

1. Za każdym razem Ci sie wyłącza jak go włączasz ?
2. Jak długo dziala zanim sie wyłączy ?

SensitiVe
Posty: 2028 (po ~65 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 61
SensitiVe
  4 lipca 2015
Rexon
Rexon: 1. Za każdym razem Ci sie wyłącza jak go włączasz ? 2. Jak długo dziala zanim sie wyłączy ?

1. tak
2. po każdym kolejnym włączeniu, czas pracy jest coraz krótszy w efekcie po paru próbach uruchomienia wyłącza się praktycznie od razu.

Uprzedzając ewentualne pytania - był czyszczony, wsadziłem bateryjkę od innego pc, wiatraczki się kręcą, ram i inny sprzęt wykrywa :and:
Reggae w moim sercu :w00t: Zapraszam do klanu :mrgreen:
Rexon
Rexon
  4 lipca 2015

Miałem podobny objaw u siebie. Okazało się ze zasilacz był przepalony. Komputer się uruchamiał normalnie ale nie działał dłużej niż 30 sekund.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  5 lipca 2015

miałem ten sam problem u sąsiadki, okazało się, iż procesor z braku basty termoprzewodzącej, także się wyłączał, identycznie jak u ciebie...więc spróbuj posmarować rdzeń procesora pastą, sąsiadce pomogło...

druga opcja to wada zasilacza

oczywiście jest jeszcze pare innych możliwości, ale te dwie są najczęstsze...

SensitiVe
Posty: 2028 (po ~65 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 61
SensitiVe
  5 lipca 2015

Dzięki za odpowiedź :mrgreen:
Spróbuje z tą pastą a czy jest jakiś domowy i łatwy sposób na sprawdzenie zasilacza? :woot:

Reggae w moim sercu :w00t: Zapraszam do klanu :mrgreen:
Rexon
Rexon
  6 lipca 2015

Najprościej jest go obserwować podczas uruchamiania komputera. Sprawdź czy wiatrak z zasilaczu nie przestaje się kręcić albo czy mocno się grzeje itp. Wg mnie na 100% masz problem z temperatura w kompie. Zrób probe z ta pasta a jak to nie pomoże to wymień zasilacz koszt ok 40zl

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  7 lipca 2015

domowy sposób na sprawdzenie zasilacza, po prostu sprawdź za pomocą woltomierza...

oldskull
Posty: 5 (po ~70 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
oldskull
  11 lipca 2015

Coś się przegrzewa ściągnij jakiś hw monitor

kikacz
kikacz
  14 lipca 2015
oldskull
oldskull: Coś się przegrzewa ściągnij jakiś hw monitor


Ledwo się włączy i już przegrzewa? Jak on uruchomi hw monitor??
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.