Patriotaa
Patriotaa
  31 sierpnia 2013 (pierwszy post)

Witam ktoś sprzedaje na allegro laptopa uszkodzonego z takim błędem.Nie znam się na tym może ktoś coś na ten temat powiedzieć? Da radę usunąć usterkę?

Patriotaa
Patriotaa
  31 sierpnia 2013

ps. Na aukcji tak piszę:
Witam do sprzedania używany kompletny laptop ibm a22e. Sprzedaje jako uszkodzony z powodu tego że laptop uruchamia się pracuje około pół godziny po czym się wyłącza i nie można go włączyć przez około 2 godziny. Po tym czasie można znowu normalnie włączyć komputer. Przy włączeniu pojawia się komunikat widoczny na zdjęciu. Po resetowaniu biosu komputer uruchamia się normalnie. Nie znam przyczyny i nie mam możliwości naprawy dlatego sprzedaje jako uszkodzony. Do tej pory działał normalnie a uszkodzenie pojawiło się po podróży kiedy laptop był wyłączony przez dwa dni. Laptop kompletny z zasilaczem, hdd 20 Gb , napęd DVD, bateria raczej nie działa bo już wcześniej działała krótko. Wszystko widoczne na zdjęciach.

GRADEK83
GRADEK83
  31 sierpnia 2013

Wyczerpała sie bateria od Biosu

Patriotaa
Patriotaa
  31 sierpnia 2013

Warty jest 60zł?

Jacek80
Jacek80
  31 sierpnia 2013

może w samym biosie coś się posypało i wystarczy go zaktualizować, bo przy wyczerpanej baterii powinien raczej dać radę wystartować na ustawieniach domyślnych...
Nie wiem jakie bebechy ma ten laptop w sobie, ale za 60 zł to może i dla samych części warto

PszemkoxD
PszemkoxD
  31 sierpnia 2013

ale bateria nie powodowalaby wylaczania laptopa
pewnie jeszcze sie przegrzewa

Patriotaa
Patriotaa
  31 sierpnia 2013

To dam sobie na looz z nim.

GRADEK83
GRADEK83
  31 sierpnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Warty jest 60zł?


Jako zabytek to tak :)
GRADEK83
GRADEK83
  31 sierpnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: To dam sobie na looz z nim


Mądra decyzja :)
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tomas
  1 września 2013

Moim zdaniem jest to wina procesora lub płyty głównej :) W Większości takich przypadków, procesor uzyskując maxymalną temperaturę, ewentualnie wartosć temp. ustawioną w biosie, wyłącza się i możliwe ponowne załączenie jest dopiero po jego wystudzeniu :) Kolejna możliwa opcja, to zamontowany procesor nieobsługiwany przez bios, płytę...nie zawierzaj do końca w opisy sprzedawców ;)

denaturat
denaturat
  10 września 2013

o ile 2 pierwsze maja bezposredni zwiazek ze zuzyta bateria CMOS to drugi juz mowi o konflikcie sprzetowym - w takim sprzecie nalezalo sporo opcji ustawic recznie z poziomu BIOS m.in IRQ wiec skoro bateria nie trzyma ustawien BIOS to sa konflikty, w przeciwnym wypadku daj komus do ustawienia lub daj sobie spokoj.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.