Vascom
Posty: 2080 (po ~144 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 7
Vascom
  26 maja 2013 (pierwszy post)

Witam zastanawiam sie jaka wybrac siec komorkowa w abonamecie. Obecnie posiadam telefon w play (na karte) i jestem zadowolony problem w tym ze slyszalem wiele negatywnych opini o tej sieci jesli chodzi o abonament.
Nastepna czesc pytania to jaki telefon wybrac? Zalezy mi na duzym dobrym wyswietlaczu oraz dobrym aparatem oraz nagrywaniem filmow.
Co proponujecie?

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  26 maja 2013

Jeśli chodzi o pierwszą część pytania, wszystko zależne jest od tego w jaki sposób i w jakim stopniu użytkujesz telefon. Wadą abonamentu jest to, iż przez cały okres obowiązywania umowy wisisz na starej taryfie i niewiele mozesz modyfikacji przeprowadzić. Jeśli ktoś rozmawia przykładowo 100 minut miesięcznie, a wezmie abonament za 89zł z 1000minut, żeby tylko dostać wybrany telefon w rozsądnej cenie jest dla mnie absurdem :).

Mi się kończy abonament w T-mobile niebawem i przenoszę się do Play na kartę, bo póki co oferta dla mnie najlepsza :) Za miesiąc może w innej sieci być korzystniej, więc mogę sobie migrować, kiedy tylko zechcę :). Ponadto wiele opcji, czy usług jest za darmo w przeciwieństwie do abonamentu. Na wstępie musisz przeanalizować wszystko, co od strony ekonomicznej jest dla Ciebie bardziej korzystne. Nawet jeśli wezmiesz duży pakiet minut, to masz zobowiązanie przez 24 miesiące. Ja ostatnio przeanalizowałem wszystko, zanim przedłużyłęm umowę: zostałęm przy karcie, natomiast telefon kupiłem na Allegro poprzez Raty Payo..10 rat. W efekcie od strony ekonomicznej wyszedłem podobnie, co w abo na 24m., ale ze zobowiązaniem na 10 miesięcy i możliwością migrowania, czy zmiany taryf i usług ;)

W Twoim przypadku może się jednak bardziej opłacać na abonament..nie napisałeś, w jaki sposób korzystasz z telefonu; ile średnio minut miesięcznie i transferu danych ;) Każdy przypadek indywidualnie należy rozpatrywać ;)

Jeśli chodzi o telefon: kumpel ostatnio wziąłw Play http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperias/ i jest bardzo zadowolony. Najlepiej będzie, jeśli pójdziesz do salonu i sam zadecydujesz, który Ci bardziej pasuje konstrukcyjnie i dizajersko ;) Pózniej spośród tych modeli mozesz wybrać coś sugerując się opisami z internetu ;) Przestrzegam Cię już teraz przed Galaxy SIII mini..strasznie awaryjne, i nie jest to teza oparta na 1, czy 2 przypadkach :). Ja na chwilę obecną mam Galaxy Ace2; wg mojej oceny jest znakomity, jeśli o ten przedział cenowy chodzi; wyśw. dobry, bateria również: dla porównania; przy tym samym użytkowaniu, Lumia 800 wytrzymywałą mi 1,5 dnia bez ładowania, natomiast Ace 2 pod 5 dni niekiedy...ale już zaznaczam, ze zawsze rozłądowuję baterię co najmniej poniżej 20% :) Rozmawiam po kilka minut dziennie, kilka sms, raz na jakiś czas internet (może 3 razy w tygodniu 5min.), muzykiw ogóle nie słucham, zdjęcia również czasem zrobię, czy filmik nakręcę..a filmiki nagrywa niesamowicie.

Vascom
Vascom: Zalezy mi na duzym dobrym wyswietlaczu oraz dobrym aparatem oraz nagrywaniem filmow. Co proponujecie?

Myślę, ze to 4-4,2 cale są wystarczające, jeśli chcemy mieć urządzenie mieszczące się w kieszeni ;) Ace 2 ma 3,8 i mi to wystarcza. Można by tu jeszcze sporo w temacie napisać, ale łatwiej będzie, jeśli Ty nieco rozwiniesz temat :)
To jest oczywiście wszystko moja subiektywna opinia :)
Vascom
Posty: 2080 (po ~144 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 7
Vascom
  26 maja 2013

250 -500 min miesiecznie i min 1gb danych. Na chwile obecna przed wykonaniem dosc istotnego telefonu musze sprawdzic stan konta przeanalizowac czy wystarczy by sie dogadac i ewentalnie zadzwonic badz kupic karte. Strasznie denewruje mnie takie korzystanie z telefonu.
Wiem ze bede "uwiazany" na 24 miesiace z dana siecia ale patrzac na abonamenty mieszace sie w moich limitach a wydawana kwote na doladowanie stwierdzilem ze bardziej mi sie oplaca abonament a jesli juz abo, to czemu nie skorzystac i wyrwac w miare dobry telefon?
Teraz mam xperie mini pro telefon fajny ale do przegladania internetu i zgrozo nawigowania sie nie nadaje dlatego zastanawiam sie nad czyms co ma min 4 cale, chodzi mi po glowie L9 tylko jakos nie jestem pewny tejze firmy.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  27 maja 2013
Vascom
Vascom: ale patrzac na abonamenty mieszace sie w moich limitach a wydawana kwote na doladowanie stwierdzilem ze bardziej mi sie oplaca abonament


Prawdą jest, że w karcie trzeba być na bieżąco z taryfami,w której co można włączyć, żeby obniżyć usługi, itp. Ja rozmawiam po 200-300 minut miesięcznie; ale nie prowadzę żadnych rozmów, tak dla zwyczajnego pogadania, tylko jeśli coś potrzebuje..średnio rozmowa 20-30 sekund. Na karcie zawsze miałem wystarczające rezerwy, więc nie było przypadkó, ze nie było można zadzwonić.
Wracając do Abonamentu; tutaj też od wielu czynników zależy; u mnie np. najkorzystniejsze jest Orange, przez wzgląd na łączone usługi Orange Open: Neo i telefon stacjonarny...do tego przez pierwsze 3miesiące abonament 0zł, co ze zniżkami daje kwotę miesięczną 54zł i...700minut o ile dobrze pamiętam :) W Play..z resztą w innych sieciach również, dobre promocje mają biorąc abonament bez telefonu. Możesz sprawdzić, ile wynosi abonament z interesując Cię liczbą minut z telefonem a ile bez telefonu, przeanalizować różnicę i jak by to się przedstawiało w przypadku zakupu telefonu poza promocją (Allegro, np.). Dodatkowy atut, to umowa na 12 miesięcy w ofercie bez telefonu ;).
Edge
Edge
  27 maja 2013

w dużym skrócie - Play ma najlepsze oferty, z zasięgiem jest przeciętnie choć większych problemów nie ma, telefony są dość drogie. Plus ma średnią ofertę, najlepszy zasięg i średnie telefony. Orange lubi robić psikusy na rachunkach więc nie polecam. Na T-Mobile zawsze słyszałem najwięcej skarg (a pracowałem w punktach Plus i Play).
Polecam brać umowę bez telefonu w Play i jakiś telefonik wziąć na raty.

Vascom
Vascom: chodzi mi po glowie L9 tylko jakos nie jestem pewny tejze firmy.

z wymienionych telefonów z czystym sumieniem mogę polecić wspomnianą Xperię S, bo sam mam i jestem bardzo zadowolony, a w najbliższych dniach ma dodatkowo wyjść aktualizacja systemu do ISC.
Jeśli chodzi o L9 to też świetny telefon. LG bardzo poprawiło jakość robionych telefonów i od L5 w górę mogę polecić wszystkie. Decydując się na umowę z telefonem, jeśli będziesz miał podobną cenę (raczej w to wątpię) L9 i Xperii S, bierz tą drugą bo lepszy aparat.
Możesz też zobaczyć: Sony Xperia L, LG Nexus 4, HTC One X+
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  27 maja 2013
Edge
Edge: Polecam brać umowę bez telefonu w Play i jakiś telefonik wziąć na raty.


Otóż to :)
Vascom
Posty: 2080 (po ~144 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 7
Vascom
  28 maja 2013

Jestem po rozmowie z konsultantem z Play, przedstawil mi calkiem ciekawa propozycje z 4 telefonami do wyboru LG 4x HD, Xperia S, LG swift L9 oraz Lg swift Vu teraz tylko zastanawiam sie co wybrac aczkolwiek jutro przelicze jak to wyjdzie kupujac telefon na raty plus umowa bez fona.
Swoja droga ktory z tych telefonow brac??

Edge
Edge
  28 maja 2013

moja kolejność:
1. LG 4x HD
2. Xperia S
3. LG L9

VU odpada zupełnie. Co prawda ma LTE, ale po co Ci to w Polsce? Jest na starym Androidzie (można zrobić update), a do tego ma tylko dwa rdzenie, a 4xHD ma cztery, więc będzie dużo wydajniejszy. Do tego 4xHD ma lepszą baterię i można rozszerzyć pamięć kartą.

BTW: jeśli chcecie mieć wzorowo przedstawioną ofertę i odpowiedź na wszystkie pytania, zróbcie tak, żeby konsultantowi wydawało się, że nagrywacie rozmowę. Pomyśli, że ma audyt tajemniczego klienta i będzie robił wszystko ze standardem :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.