OryginalnyNickxD
OryginalnyNickxD
  16 maja 2013 (pierwszy post)

Witam wszystkich serdecznie,
przejdę od razu do mojego problemu - otóż wczoraj zakupiłem laptopa Samsunga, bez żadnych rewelacji, niestety z systemem Windows 8. Generalnie można powiedzieć, że wszystko jest ok, póki co się nie grzeje, bateria ładnie trzyma, piksel żaden się nie wypalił, ale niestety jest problem z Internetem. Na "wyposażeniu" win 8 jest internet explorer - strony internetowe się wczytują, mogę normalnie surfować po Internecie, natomiast problem pojawia się przy ściąganiu - nie mogę ściągnąć Google Chroma, Adobe Readera, WinRar'a, ani żadnego innego programu, który jest mi niezbędny, poza tym aplikacje Win 8, takie jak Poczta, Skype, Pogoda czy inne również nie mogą połączyć się z Internetem. Wyłączyłem nawet zapore systemową - bez zmian. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś się na tym zna i zanim pójdę oddać go na gwarancję doradzi mi co zrobić
Serdecznie pozdrawiam

Vascom
Posty: 2080 (po ~144 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 7
Vascom
  16 maja 2013

Co znaczy nie mozesz? Jakies okienko sie pokazuje lub cos? Podaj dokladnie co sie dzieje po kliknieciu linka do sciagania.

GRADEK83
GRADEK83
  17 maja 2013

Nic nie napisałeś jak się łączysz z internetem sprawdź DNSy

rafal0302
rafal0302
  17 maja 2013

skad masz internet ?

SiedzeNaSwini
SiedzeNaSwini
  18 maja 2013

Pamiętam, że na Windows 8 - był komunikat o niemożności uruchomienia aplikacji - bo może być niebezpieczna - kliknij w "Pokaż więcej szczegółów" - albo coś takiego, nie pamiętam tylko chwilę miałem windows 8 - i tam można dopiero zezwolić na uruchomienie aplikacji - pewnie taki masz problem, chociaż napisanie "nie mogę ściągnąć" jest zbyt ogólnikowe i możemy bardzo długo szukać wiatru w polu - a odpowiedź może się okazać wręcz trywialna.

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  20 maja 2013

Problem występuje tylko i wyłącznie na Twoim laptopie z win 8?

realizator
Posty: 1 (po ~1071 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
realizator
  26 maja 2013

haha z tego co napisałeś to nikt Ci nie pomoże, najlepiej znajdź kogoś kto się na tym zna kup mu 4 piwka i po problemie ;p używam win8 i śmiga jak ta lala, fakt że z tego menu startowego nie korzystam, ale tradycyjnego pulpitu a w patchu już podobno będzie przycisk start tak jak w starym pulpicie, dobra stop dygresji...
Masz laptop stronki działają ale nie możesz ściągać plików tak? no to co do tego ma firewall? Uruchom pulpit, uruchom IE i jak wciśniesz link jakiś to wyskakuje taki pasek na dole tam klikasz gdzie zapisać i już, jak system stwierdzi że może być niebezpieczny plik to ci blokuje ściąganie wtedy w download menagerze [ctrl]+[j] musisz ewentualnie ponownie kliknąć żeby ściągnęło
Jeśli chcesz ściągać programy z tego śmiesznego sklepu to musisz zarejestrować sobie konto gdzieś na Microsoft...Jeśli już to zrobiłeś i ściągasz te pliki ale ci nic nie wyskakuje to mały tip: te programy same się instalują i umieszczają gdzieś na końcu listy w tym całym menu start... listę można przewijać :P

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  26 maja 2013
realizator
realizator: no to co do tego ma firewall?


Chociażby to, że blokować może akceleratora pobierania plików. Jedna z wielu możliwych opcji, lecz przy takiej treści opisu problemu, trudno będzie pomóc autorowi :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.