Johnson
Johnson
  29 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Czesc,

Mam maly problem z rozdzielczoscia mojego ekranu, moj laptop ma 16" z rozdzielczoscia natywna 1366x768 a mi sie wydaje ze wszystko jest duzo ;/ znaczy sie napisy wszedzie wydaja sie duze, niby przez ctrl+- mozna zmniejszyc napisy na przegladarkach ale wszystko jakby sie rozjezdza i to nie jest to. Porownalem sobie jak wyglada u mnie forum fotki.pl na 2 ekranach o tej samej rozdzielczosci i tak wyglada wynik:

1. Ekran mojego laptopa 1366x768



2. Ekran laptopa sluzbowego 1366x768



Na sluzbowym wszystko jest mniejsze a ustawienie jest ten sam 96 dpi na kazdym urzadzeniu i nie rozumiem dlaczego na swoim lapku mimo tej rozdzielczosci wszystko wydaje sie duze.

Moze ktos mi pomoc? bo w google nic nie znalazlem a moze gdzies w rejestrach mozna byc wszystko zmniejszyc optymalnie? :((

Martinez90wawa
Martinez90wawa
  29 kwietnia 2013

wcisnij ctrl i przesun scrolla na myszy do gory raz :P

Immportant
Immportant
  29 kwietnia 2013

A to nie problem z rozdzielczością przeglądarki? :P

Johnson
Johnson
  29 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A to nie problem z rozdzielczością przeglądarki? :P


Wlasnie nie bo na pulpicie tez wszystko wydaje sie duze mimo wszystko ze parametry sa te same dla obu kompach :(((
rafal0302
rafal0302
  29 kwietnia 2013

Przyczyna leży w ustawieniach wyglądu Windowsa tj w kompozycjach
lub
w rozmiarze ekranu. Jeden ekran masz 16 cali a drugi ?

PS. Nie wiedzę na screenach różnic. Może minimalne.

Johnson
Johnson
  30 kwietnia 2013
rafal0302
rafal0302: w rozmiarze ekranu. Jeden ekran masz 16 cali a drugi ?


a drugi 15,4" .
rafal0302
rafal0302: PS. Nie wiedzę na screenach różnic. Może minimalne.


No na screenach trudno zauwazyc roznice ale nie mam jak inaczej pokazac bo z porownania stwierdzilem ze cos jest nie tak. Jak sie patrzy na te 2 ekrany do widac roznice.
rafal0302
rafal0302
  30 kwietnia 2013

ustaw sobie na dwóch lapkach te same kompozycje systemu windows oraz te same efekty wizualne.

Exploration
Exploration
  30 kwietnia 2013

A może przyczyną jest wersja przeglądarki, ta służbowa mi wygląda na starszą wersje.

Immportant
Immportant
  1 maja 2013

A to jest na tyle uciążliwe dla Ciebie?

Johnson
Johnson
  1 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A to jest na tyle uciążliwe dla Ciebie?


Tak
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.