Babsy
Babsy
  22 lutego 2011 (pierwszy post)

Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Każda z nas przed dokonaniem zakupu biustonosza, powinna odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań odnośnie rozmiaru:

1. Czy obwód biustonosza jest ścisły i prostopadły do kręgosłupa, czyli czy zapięcie nie podjeżdża do góry?
2. Czy miseczka obejmuje całą pierś?
3. Czy fiszbiny nie wbijają się w ciało pod pachą?
4. Czy biustonosz w środkowej części, między piersiami, ściśle przylega do mostka?
5. Czy biust nie „wylewa się” nad górną lub boczną krawędź miseczki (czy nie tworzą się tzw. „bułki”)?
6. Czy ramiączka biustonosza nie wbijają się w ciało?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś „TAK”, to znaczy, że biustonosz, który zamierzasz kupić jest w odpowiednim rozmiarze.
W przeciwnym razie powinnaś poszukać innego rozmiaru, kierując się poniższymi wskazówkami. Pamiętaj, aby wszystkie poniższe zasady były spełnione, ponieważ źle dobrany biustonosz może powodować szereg dolegliwości, które z czasem mogą stać się naprawdę uciążliwe, jak bóle pleców, skrzywienie kręgosłupa czy bóle głowy, spowodowane zbyt dużym obciążeniem i naciskiem na nerwy. Poza tym biust wygląda wtedy nieestetycznie, obwisa i traci jędrność.

Zatem do dzieła !!!

OBWÓD

Obwód to najważniejszy element biustonosza, to na nim opiera się 90% ciężaru piersi. I to właśnie obwód (a nie ramiączka !!!) utrzymuje biustonosz we właściwym miejscu, zapewniając właściwe podtrzymanie biustu. W celu ustalenia prawidłowego obwodu zmierz się pod biustem na wydechu, jak najściślej. Od wyniku odejmij 5 cm, np. jeśli Twój obwód po zmierzeniu to 78 cm, to po odjęciu 5 cm otrzymasz 73 cm. Wynik zawsze zaokrąglij w dół do najbliższego rozmiaru. W tym przypadku będzie to 70 cm. Tak obliczony obwód daje pewność, że biustonosz nie będzie za luźny. Pamiętaj, że prawidłowo dobrany biustonosz powinien ciasno opinać obwód, a gdy jest nowy powinien być zapięty na "najluźniejszą" haftkę. Nie może też utrudniać oddychania lub ranić ciała. Pamiętaj jednak, że miseczka np. F przy obwodzie 70 to zupełnie inne F niż przy obwodzie 80. Zatem po ustaleniu odpowiedniego obwodu biustonosza powinnaś ustalić również nowy rozmiar miseczki.

MISECZKI

Dobierając rozmiar miseczki, musisz znów dokonać pomiaru. Tym razem zmierz obwód w biuście jak najluźniej, w jego najszerszym miejscu. Jeśli obwód Twojego biustu wynosi np. 96 cm, a pod biustem (zmierzony wg powyższych zasad) 70 cm, to powinnaś wybrać rozmiar biustonosza 70F lub 70 FF. Warto wypróbować oba te rozmiary i zdecydować, który z nich układa się lepiej. Pamiętaj, że tabela jest punktem wyjścia do ustalenia właściwego rozmiaru. Ostateczną decyzję, czy biustonosz leży właściwie, podejmujesz mierząc go!
Miseczka stanika powinna obejmować całą pierś – koniec fiszbiny musi celować w środek pachy. Jeśli fiszbina wbija się w pierś i tworzą się „bułki”, oznacza to, że miseczka jest za mała. Pierś nie może też „wylewać się” górą lub bokiem. Jeśli tak się dzieje, również oznacza to, że miseczka jest zbyt mała. Nigdy nie idź na kompromis, godząc się na „nieco za małą” miseczkę. Lepiej wybrać odrobinę za dużą, ponieważ przy odpowiednio dobranym rozmiarze, biust z czasem „migruje” i pierś „dorośnie” do tej większej miseczki.

RAMIĄCZKA

Pamiętaj! Dobrze dobrany rozmiar biustonosza to odpowiedni obwód pod biustem, który jest fundamentem dla całego biustonosza i utrzymuje biust na właściwym miejscu. Nie daj sobie nigdy wmówić, że jeśli obwód jest za luźny, to wystarczy podciągnąć ramiączka!!! Jeśli bowiem ramiączka będą wbijać się w ciało, może to w przyszłości doprowadzić do różnych schorzeń. Ramiączka powinny tylko lekko podtrzymywać biustonosz, wystarczy zatem, że naciągniesz je tylko do momentu, kiedy nie będą się zsuwać. Nie mogą natomiast w żadnym wypadku wbijać się w skórę.

Powyższe wskazówki mają służyć tylko jako Twój elementarz, a nie wyrocznia. Dobór biustonosza jest bowiem sprawą bardzo indywidualną, zależy od budowy biustu. Wiadomo przecież, że każda z nas jest inna i to, co dobre dla koleżanki, nie musi być dobre dla Ciebie. Nie zniechęcaj się więc pierwszym niepowodzeniem, tylko przymierzaj, próbuj, porównuj. W końcu znajdziesz biustonosz odpowiedni dla Twojego biustu.
I zobaczysz jak wtedy zmieni się Twoje samopoczucie, biust będzie pełniejszy, postawa bardziej wyprostowana, a ubrania będą lepiej leżały!
http://www.dopasowana.pl/data/include/cms/polska-tabela.gif
źródło magic-bra.pl

a Wy? czy znacie swoj idealny rozmiar? korzystalyscie z brafittingu? czy tez uwazacie to za tracenie czasu i zbedny kaprys?

Babsy
Babsy
  22 lutego 2011

nie weszlo w tytulowym;/
mmaryjka
mmaryjka
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy znacie swoj idealny rozmiar? korzystalyscie z brafittingu?

oczywiście, że tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy tez uwazacie to za tracenie czasu i zbedny kaprys?

uważam, że jest to priorytet jeśli chodzi o dobór bielizny.
wiele kobiet nosi złe staniki i to WIDAĆ na pierwszy rzut oka. 90% kobiet noszących magiczne 75B ma źle dobrany stanik.
ja akurat nie mam z tym problemu, bo mam 65AA lub 60A - zależy od stanika i firmy.
Babsy
Babsy
  22 lutego 2011

ja jeszcze w liceum nosilam B, C, D... kiedys sie zmierzylam porzadnie, bo brafittingu u mnie nie uswiadczysz- i wyszlo mi G... w Lowiczu mam jeden sklep, ktory oferuje biustonosze powyzej rozmiaru D... szczescie, ze jeszcze sa sklepy internetowe.

Insuffisant
Insuffisant
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Wy? czy znacie swoj idealny rozmiar?

Znam. Ale nie produkują biustonoszy z miseczkami o dwóch różnych rozmiarach.
Babsy
Babsy
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam. Ale nie produkują biustonoszy z miseczkami o dwóch różnych rozmiarach.

wtedy nnalezy dobierac biustonosz do tej wiekszej piersi:)
Insuffisant
Insuffisant
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wtedy nnalezy dobierac biustonosz do tej wiekszej piersi:)

I tak też robię :). Ale drażni mnie to bardzo...
Babsy
Babsy
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I tak też robię :). Ale drażni mnie to bardzo...

ano niestety... podobno kazda kobieta ma nierownej wielkosci piersi, i to zazwyczaj lewa jest wieksza. ja tez tak mam, ale nie jest to wiele, troche mniej niz pol rozmiaru moze. ale jak juz jest to roznica calego rozmiaru, to rzeczywiscie moze to byc uciazliwe;/
Insuffisant
Insuffisant
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jak juz jest to roznica calego rozmiaru, to rzeczywiscie moze to byc uciazliwe;

Jest bardzo uciążliwe - lewa pierś ładnie "trzyma się" w miseczce, za to prawa... W sumie prawie miseczki nie dotyka, biustonosz odstaje.
Jasmina
Jasmina
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Wy? czy znacie swoj idealny rozmiar?

Oczywiście, że znam. Nie mogłabym chodzić w staniku innym niż mój rozmiar, zwłaszcza za małym, żeby piersi mi się deformowały. Dlatego też jestem zmuszona kupować staniki w jednym sklepie gdzie mają dużą rozmiarówkę. Ale ceny tez są ładne.
Babsy
Babsy
  22 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Dlatego też jestem zmuszona kupować staniki w jednym sklepie gdzie mają dużą rozmiarówkę. Ale ceny tez są ładne.

niestety... wiecej "szczescia" jest bardziej kosztowne;) ale jak jest lepszej jakosci, to i dluzej posluzy.
Jasmina
Jasmina
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety... wiecej "szczescia" jest bardziej kosztowne;) ale jak jest lepszej jakosci, to i dluzej posluzy.

Też prawda :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Każda z nas przed dokonaniem zakupu biustonosza, powinna odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań odnośnie rozmiaru: 1. Czy obwód biustonosza jest ścisły i prostopadły do kręgosłupa, czyli czy zapięcie nie podjeżdża do góry? 2. Czy miseczka obejmuje całą pierś? 3. Czy fiszbiny nie wbijają się w ciało pod pachą? 4. Czy biustonosz w środkowej części, między piersiami, ściśle przylega do mostka? 5. Czy biust nie „wylewa się” nad górną lub boczną krawędź miseczki (czy nie tworzą się tzw. „bułki”)? 6. Czy ramiączka biustonosza nie wbijają się w ciało? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś „TAK”, to znaczy, że biustonosz, który zamierzasz kupić jest w odpowiednim rozmiarze. W przeciwnym razie powinnaś poszukać innego rozmiaru, kierując się poniższymi wskazówkami. Pamiętaj, aby wszystkie poniższe zasady były spełnione, ponieważ źle dobrany biustonosz może powodować szereg dolegliwości, które z czasem mogą stać się naprawdę uciążliwe, jak bóle pleców, skrzywienie kręgosłupa czy bóle głowy, spowodowane zbyt dużym obciążeniem i naciskiem na nerwy. Poza tym biust wygląda wtedy nieestetycznie, obwisa i traci jędrność. Zatem do dzieła !!!


jak sie idzie do porzadnego sklepu z bielizna, to kobiety cie zmierza i dopasuja idealny rozmiar. do tego pokaza jak wsadzac cycki w miseczki itp

ale dzieki za rady :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Wy? czy znacie swoj idealny rozmiar? korzystalyscie z brafittingu? czy tez uwazacie to za tracenie czasu i zbedny kaprys?

znacie, znacie, nosze 30dd.
mmaryjka
mmaryjka
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie produkują biustonoszy z miseczkami o dwóch różnych rozmiarach.

moja koleżanka ma podobny 'problem' i jest sklep w warszawie w którym pani dobrały jej idealne staniki. fakt, że piękne nie są, a tym bardziej tanie, ale wygląda super bo jednak zawsze tą różnicę było widać.

Konto usunięte
Konto usunięte: 30dd.

30 są ok;d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.