xXNieDlaCiebie19Xx
xXNieDlaCiebie19Xx
  10 marca 2011 (pierwszy post)

Potrzebuję programu do tworzenia podkładów muzycznych i nagrywania wokalu później na niego ;)
Znacie jakieś fajne ?

Bassline89
Bassline89
  10 marca 2011

fruity loops.

MusicMaker
MusicMaker
  10 marca 2011

Polecam FL Studio, bo tak on się teraz nazywa, albo Logic-a, albo Samplitude.

Snakee
Posty: 37 (po ~442 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
Snakee
  10 marca 2011

Skoro uzywasz slowa fajne to zanim ogarniesz reasona czy FL Studio potrwa duzoooo czasu... dlatego polecam Ci Sony ACID Music studio ;)
dosyc prosty, na pewno dobry na start :)

damianPPC
damianPPC
  11 marca 2011
Snakee
Snakee: reasona czy FL Studio

reason jest ciezki do skumania ale z FL i z opisami z interenetu dasz sobie rade, lepiej zaczynacv i sie uczyc od czegos w miare dobrego a nie tracic czas na jakies amatorskie programy..chociaz te tutaj tez nie sa profesjonalne ale daja duzo mozliwosci..
do tego polecam Cool Edit Pro do obrobki sampli i mozna cuda Tworzyć.
powodzenia ;)
MusicMaker
MusicMaker
  11 marca 2011

FL Studio ograłem w całości w ciągu jednego miesiąca bez żadnych instrukcji więc nie wiem w czym problem.

Bassline89
Bassline89
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: FL Studio ograłem w całości w ciągu jednego miesiąca bez żadnych instrukcji więc nie wiem w czym problem.

Haha
Bujaj las a nie nas
damianPPC
damianPPC
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Haha Bujaj las a nie nas

dokladnie .
MusicMaker
MusicMaker
  11 marca 2011

lol? a niby co tu ogarniać?
Wcześniej pracowałem na rejestratorze i mixerze i generalnie wszystko było to samo, więc zupełnie nie rozumiem skąd takie stwierdzenie?
Trzeba być matołem aby FL Studio ogarniać dłużej niż miesiąc.
To najprostszy program z jakim przyszło mi pracować. Wystarczy znać angielskie i mieć ogólną wiedzę muzyczną.

FromPolandProject
FromPolandProject
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: reason jest ciezki do skumania


To normalny daw jak jednego ogarniesz to i z innymi sobie poradzisz.

Sam osobiście zaczynałem od FL-a , ale długo na nim nie zabawiłem przerzuciłem się na Abletona, jak dla mnie o niebo lepiej. Przede wszystkim, bardziej stabilny, czytelniejszy, wydajniejszy, jak przypadkiem zabraknie prądu to można wrócić do nie zapisanego projektu, i nie ma takiego przejb.... paternowania jak w Fl-u nie nawiedziłem tego.
MusicMaker
MusicMaker
  11 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: paternowania jak w Fl-u nie nawiedziłem tego.

Już tego nie ma:) Zmienili to.
...a reason, cóż do nie dawna to było narzędzie dopiero wraz z nową wersją stał się DAW-em.
FromPolandProject
FromPolandProject
  11 marca 2011

reason po wcisnieciu tabulatora uczy kreatywnego myślenia, jak tu to wszystko podłączyć he :D

Tak przy okazji jak ktoś chce sobie po przełączać kabelki w starym stylu to proponuje Moog Modular :D


Przednia zabawa :D

MusicMaker
MusicMaker
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przednia zabawa :D

to tylko emulacja, więc ma się nijak do urządzenia, bo cała jego magia polega na tym że jest analogowy.
Tak czy owak, ja bym się z wielką chęcią pobawił na tym urządzeniu i wiele bym dał aby wejść w jego posiadanie.
FromPolandProject
FromPolandProject
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to tylko emulacja


Baa, też chciałbym prawdziwego Mooga, a dokładnie Voyagera :)
Bassline89
Bassline89
  12 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lol? a niby co tu ogarniać? Wcześniej pracowałem na rejestratorze i mixerze i generalnie wszystko było to samo, więc zupełnie nie rozumiem skąd takie stwierdzenie? Trzeba być matołem aby FL Studio ogarniać dłużej niż miesiąc. To najprostszy program z jakim przyszło mi pracować. Wystarczy znać angielskie i mieć ogólną wiedzę muzyczną.

Może dla ciebie fl to tylko wtyczka do twojego studia. Robisz zupełnie inną muzykę nie wiesz jakie są jeszcze możliwości tego programu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.