MusicMaker
MusicMaker
  7 marca 2011 (pierwszy post)

Witam
Dla tych co jeszcze nie widzieli...
Instrument Korg Monotron za 200zł.
Jak widać wystarczy jeden analog aby zrobić coś na prawdę dobrze brzmiącego:)
http://www.youtube.com/watch?v=k_HknFpOnLE

folkemon
folkemon
  7 marca 2011

To kosztuje tylko 2 stówki?

MusicMaker
MusicMaker
  7 marca 2011

220 dokładnie

folkemon
folkemon
  8 marca 2011

Fajne. Teraz już nie będzie wymówki dla wannabe producentów, że korzystają z presetów.

MusicMaker
MusicMaker
  8 marca 2011

oraz wymówki ze trzeba mieć dobry sprzęt aby ukręcić coś ciekawego:)

Bassline89
Bassline89
  8 marca 2011

tu mam za 10 zł ;d http://www.youtube.com/watch?v=8xHbgXNexBE&feature=related

MusicMaker
MusicMaker
  8 marca 2011

Porównujesz to do syntezatora analogowego MS-20 :| ?
Przecież monotron to ograniczony Korg MS-20 a to analogowa legenda nie mniejsza niż Jupiter. MS-20 brzmi tak samo jak Monotron.
Ja tu daje analoga a Ty mi pokazujesz jakąś tandetną cyfrę.
Dla sprostowania, analog to coś czego nie uzyskasz w żadnej wtyczce.

Bassline89
Bassline89
  8 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Porównujesz to do syntezatora analogowego MS-20 :| ? Przecież monotron to ograniczony Korg MS-20 a to analogowa legenda nie mniejsza niż Jupiter. MS-20 brzmi tak samo jak Monotron. Ja tu daje analoga a Ty mi pokazujesz jakąś tandetną cyfrę. Dla sprostowania, analog to coś czego nie uzyskasz w żadnej wtyczce.

Analog to analog,cyfra to cyfra ;D
Przez takie wypowiedzi na forach ludzie ktorzy chcieli by zacząć swoją przygode, a nie wiedzą od czego zacząć, zaczynają myśleć ze potrzebny im będzie sprzęt za ogromne pieniądze. Wystarczy trochę mocniejszy komputer, oprogramowanie, i monitory odsłuchowe podłączone nawet do zwyklego soundBlaster Live czy jakiegoś Audigy a nawet AC 97 jeśli kogoś nie stać na nic innego. Reszta to już techniki produkcji i słuch.
MusicMaker
MusicMaker
  8 marca 2011

cyfra to namiastka analogu, cała cyfra opiera się o naśladowanie oscylatorów i filtrów analogowych, niestety cyfrowo nie uzyskamy brzmienia analogowego.
Wiadomo, mam iphona mam studio muzyczne:)
Ja nie wiem z czego się utrzymują firmy produkujące hardware, jak wystarczy mieć pudło i pare wtyczek.

Bassline89
Bassline89
  8 marca 2011

Nie każdego na to stać.
Ja osobiście nie mam tyle kasy żeby robic studio ;d Mam wtyczki firmy Native Instruments i nie narzekam na te zabaki dla mnie magia.
Wtyczki mają za to jedną zaletę, której analog nigdy nie będzie posiadał - niska cena. Za najlepsze VST trzeba zapłacić góra 1000-1500 zł. Analog w tej cenie to zabawka dla dzieci. Poza tym VST jest kompaktowe. Co tu dużo mówić - nigdy się nie zepsuje, zawsze brzmi tak samo. W każdej chwili można wtykę zresetować do fabryki i robić z nią co się żywnie podoba. Analog pod tym względem nie dorówna VST nigdy.

MusicMaker
MusicMaker
  8 marca 2011

vst się nie zepsuje póki soft nie nawali z powodu np bad sektorów na dysku, ramu, virusów, albo nowych wadliwych sterowników od karty graficznej po updaty windowsa.
Są vst po 20.000zł i droższe, a mimo to wciaż ich działanie będzie w 100% zależne od tego czy komp będzie dziś stabilny czy może coś się wysypie w zasilaczu, ramie, dysku twardym itd.

Bassline89
Bassline89
  8 marca 2011

No wiadomo że kiedyś coś padnie to tylko urządzenie

SkrapiiiKoKo
SkrapiiiKoKo
  9 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam Dla tych co jeszcze nie widzieli... Instrument Korg Monotron za 200zł. Jak widać wystarczy jeden analog aby zrobić coś na prawdę dobrze brzmiącego:) http://www.youtube.com/watch?v=k_HknFpOnLE

Kupuje te zabawkę .
FromPolandProject
FromPolandProject
  9 marca 2011

He całkiem ciekawe maleństwo daje radę :D

MusicMaker
MusicMaker
  9 marca 2011

Ja też mam zamiar ją kupić jeszcze w tym tygodniu :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.