KamiLek0302
KamiLek0302
  3 października 2015 (pierwszy post)

Hej wszystkim. my jako ludzie nowocześni, często młodzież, czasami też osoby nieznacznie starsze, jesteśmy postrzegani jako osoby uzależnione od komputera. Często jesteśmy wyśmiewani albo stajemy się obiektem kpin i żartów, próbują nam także narzucić swój własny świat, świat ,, jedno pokolenie w tył'' czyli czasy w których nikt nawet nie marzył ani nie myślał o takim czymś jak internet. Mówią nam między innymi że komputer to nie wszystko i że to nam wyżywienia nie da. no cóż wiadomo tak jak każdy z was nieraz wysłuchiwał i przytakiwał że ,,yhm'' albo ,,tak''. Niekiedy zdarzają się też tak zwane pyskówki że ,, gówno wiesz,, albo ,, weź spier....laj'',. Walczyć z takim człowiekiem się nie da, no bo wiadomo że zacofany i w większości ze wsi gdzie jedyną rozrywką było chodzenie na wiejskie ,,imprezy'' w remizach. Na koniec chciałbym się zwrócić do was, mianowicie co myślicie i jakie uczucia wzbudzają się w was kiedy takiego coś ma miejsce.... Dobranoc i miłych snów

i34ck3r0
i34ck3r0
  4 października 2015

Nie rozumiem trochę tego tematu. O co konkretnie chodzi?; bo zapis jest dość chaotyczny.

Nazywanie człowieka "zacofanym", to wykazanie ignorancji dla jego argumentów. Może lepiej byś to zrozumiał, gdybyś starał się poszukać motywów, w jakim starsi ludzie postrzegają spędzanie czasu przed komputerem. Pomińmy chwilo już całą różnicę światopoglądową, która wynika z naturalnego konfliktu pokoleń - chodzi nam o sam "komputer". Albo ogólnie technologię: komputer jako urządzenie stacjonarne, urządzenia mobilne (telefony, tablety) oraz Internet. Jeśli chcesz dyskutować ze starszym pokoleniem na temat użyteczności wykorzystywanej przez Ciebie technologii to udowodnij im, że nie mają racji, zamiast przytakiwać, jak to napisałeś. Bardzo możliwe, że to oni mają rację. Mają rację, jeżeli wykorzystujesz tę technologię do totalnych głupot, a nie oszukujmy się, większość internautów nie wykorzystuje zasobów Internetu w celu rozwijania się w jakikolwiek sposób. Jeśli wykorzystujesz Internet do nauki lub Twoje hobby lub przyszła praca jest bezpośrednio związana z tym co robisz na komputerze, to jest to mocny argument w dyskusji.

Poza tym spędzanie dużej ilości czasu przy komputerze jest niezdrowe, i nawet przy dobrym jego wykorzystaniu, trzeba umieć znaleźć czas na inne rozrywki, sport oraz świeże powietrze, by nie podupaść na zdrowiu i samopoczuciu. I z pewnością przed tym pragnie przestrzec nas starsze pokolenie. Są starsi i bardziej doświadczeni. Są ludźmi, którym młodość już minęła bezpowrotnie, są świadomi, że jest tylko małą chwilą w życiu człowieka i z bólem patrzą, jak je marnujemy przy komputerze, który dla nich jest ciągle jeden i ten sam.

Pozdrawiam.

KamiLek0302
KamiLek0302
  4 października 2015

spoko. nie no ja komputera używam raczej do nauki bo wiadomo technikum informatyczne to i uczyć się dużo trzeba, tylko wspomniałem tutaj o ludziach ,, ze wsi'' dla których nie ważne co robisz na tym kompie i tak będzie źle, no bo lepsze od nauki jest wiejska impreza gdzie tłum hmm, no ludzi wychowanych na wsi. kiedyś gościu się zapytał gdzie żem się urodził no to mówię mu że w krakowie, to ten mi na to że a no to już wiadomo że z miasta to do pracy nie za bardzo czy tak jakoś, rozchodziło mu się o to że jak się jest z miasta to się nie umie pracować albo jest się lewym, zlałem to bo wiadomo że co mi wieśniak będzie kit wciskał że ludzie z miasta nie zapi.:cenzura:.ają..... ale no w tym wypadku jak by mnie się to przytrafiło to ja bym powiedział to samo co napisałem wcześniej.

mylene1410
mylene1410
  5 października 2015

Zacofanym to można byc jak się ma takie staroświeckie zdanie na poszczególne pytanie jak autor wątku, czasami lepiej posłuchać starszych, ale niektórzy wolą spróbować i się sparzyć. A to że kiedyś nie było internetu instagramu to według ciebie jakiś problem? W dobie nowoczesnych technologii fb,twittera i tak nie umiemy rozmawiać z ludźmi, całkiem inne ma się spojrzenie na świat, bo oczywiście autor jest wkurzony na cały świat że ktoś mu prawdę mówi że za dużo przed pc siedzi i dlatego ten post się pojawił, a może by tak wyjść do realnego świata a nie się szufladkować?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.