BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  26 listopada 2013 (pierwszy post)
Aelita Andre - jest australijską artystką zwaną również małym Picassem. - Dlaczego? Potrafiła malować na długo przed tym, jak nauczyła się chodzić (debiutowała jako 9-miesięczne dziecko). Gdy miała zaledwie 4 lata w Nowym Jorku odbyła się pierwsza indywidualna wystawa jej obrazów...

Swoje abstrakcyjne obrazy maluje technikami stosowanymi przez Salvadora Dali, Pabla Picasso czy Jacksona Pollocka. Zdaniem niektórych krytyków jej styl przypomina obrazy amerykańskiego abstrakcjonisty Marka Tobey'a oraz Andre Massona.

Aelita maluje głównie farbami akrylowymi dodając do nich czasem takie przedmioty, jak plastikowe dinozaury, motyle czy pingwiny. Używa neonowych kolorów farb i klejów, aby stworzyć wirujące powierzchnie...



Pytania:
1. Jak Wam się podoba jej twórczość?
2. Znacie jeszcze jakieś inne dzieciaki obdarzone wyjątkowymi talentami artystycznymi?
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
zlosnicca
zlosnicca
  3 grudnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 1. Jak Wam się podoba jej twórczość?

:O Niesamowita.
Niesamowite jest też to, że rodzice się zorientowali i potrafili wypromować talent swojego dziecka (mam nadzieję, że nie z czysto egoistycznych pobudek ;)). W innym wypadku jej prace wisiały by na lodówce a nie w największych galeriach (hm sprytni rodzice).

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 2. Znacie jeszcze jakieś inne dzieciaki obdarzone wyjątkowymi talentami artystycznymi?

Oprócz mnie d83ddc7d to np. Alma Deutscher http://www.youtube.com/watch?v=tmo4Ksg2yJk - u Ellen
w wieku sześciu lat napisała operę, ot takie tam :)
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  5 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Niesamowite jest też to, że rodzice się zorientowali i potrafili wypromować talent swojego dziecka (mam nadzieję, że nie z czysto egoistycznych pobudek ;)). W innym wypadku jej prace wisiały by na lodówce a nie w największych galeriach (hm sprytni rodzice).


Przyznam, ze jak zoabczylam te obrazy to bylam w podobnym sozku :)
Ciekawe, cyz gdy podrosnie tez tak chetnie bedzie chciala malowac... ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: u Ellen w wieku sześciu lat napisała operę, ot takie tam :)


genialne jest ;D!

Troche zaluje, ze za mlodu nie bylam tak cudownym dzieckiem :and:
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
zlosnicca
zlosnicca
  5 grudnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Ciekawe, cyz gdy podrosnie tez tak chetnie bedzie chciala malowac... ;)


właśnie i czy nie straci swojej dziecięcej wyobraźni, ciekawe czy może jej to 'minąć' :woot:

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Troche zaluje, ze za mlodu nie bylam tak cudownym dzieckiem


me too ;( chociaż w sumie może byłyśmy tylko nikt nam nie pomógł odnaleźć dziedziny w której byłybyśmy genialne :D
na pewno mogłam być wirtuozem gry na harfie czy innej bałałajce tylko, skąd u mnie w domu taki sprzęt :mrgreen:
wsumie
wsumie
  6 grudnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: technikami


BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Jacksona Pollocka

Technika polegająca na strzepywaniu farby na powierzchnię, bardzo niecodzienna u dzieci. (śmiech)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.