DarthZod
Posty: 1628 (po ~199 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 24
DarthZod
  13 maja 2011 (pierwszy post)

Dziś o 2 w nocy czasu polskiego stacja CW będzie emitować finałowy odcinek SMALLVILLE, w którym po 10 latach emisji,Clark Kent wreszcie ubierze buty Przeznaczenia i stanie się Człowiekiem ze Stali.Ktoś zamierza oglądać? No i pytanie dodatkowe: kto lubi tę postać komiksową?

LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  14 maja 2011

Filmy za kajtka oczywiście oglądałem ale jakoś komiks mnie nie zainteresował.

DarthZod
Posty: 1628 (po ~199 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 24
DarthZod
  14 maja 2011

A ja dziś w nocy oglądałem na żywo finał SMALLVILLE. Dodatkowo na bieżąco komentowaliśmy w serwisie poświęconemu serialowi,na bieżąco to co się tam działo. :D
Co do samego komiksu o Supermanie... Mało jest ambitniejszych pozycji z tym bohaterem,ale niewątpliwie wszystkim mogę polecić album SUPERMAN FOR ALL SEASONS wydany również w Polsce.

P.S. Moje początki z tą postacią sięgają lat 80-tych. ... Poszedłem po coś do kiosku i zobaczyłem czarno biały komiks wydany z okazji 50 lecia powstania Supermana.Kupiłem w ciemno.Potem długo nic,aż pewnego zimowego wieczoru znów przechodząc obok kiosku zobaczyłem pierwszy numer miesięcznika.Okładka wręcz "krzyczała" by kupić ten numer :)

Undertaker
Undertaker
  14 maja 2011

Superman to chyba największa postać komiksowa, lecz marvelowskie pomysły w latach 90 i dwudziestych zrobiły z niej kopiwklejkę przygód batmana i spidermana. Mervelowskie pomysły to robienie dziwnych komiksów które opisują jakieś pseudo zajścia które posiada chyba każdy bohater z tej stajni.

LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  14 maja 2011
DarthZod
DarthZod: P.S. Moje początki z tą postacią sięgają lat 80-tych. ... Poszedłem po coś do kiosku i zobaczyłem czarno biały komiks wydany z okazji 50 lecia powstania Supermana.


No to poczatki komiksów w latach jak ja kiedy kupienie komiksu w kiosku graniczyło z cudem :) 99 % swojej kolekcji zakupywałem w antykwariatach :)
DarthZod
Posty: 1628 (po ~199 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 24
DarthZod
  15 maja 2011
LeVentSolaire
LeVentSolaire: DarthZod:P.S. Moje początki z tą postacią sięgają lat 80-tych. ... Poszedłem po coś do kiosku i zobaczyłem czarno biały komiks wydany z okazji 50 lecia powstania Supermana. No to poczatki komiksów w latach jak ja kiedy kupienie komiksu w kiosku graniczyło z cudem :) 99 % swojej kolekcji zakupywałem w antykwariatach :)


Wyjątkiem były komiksy polskie jak Kajko i Kokosz,Tytus Romek I Atomek ,Kapitan Żbik,Kapitan Kloss czy choćby Thorgal. Warto też wspomnieć o stripach ukazujących się na łamach Świata Młodych.
DarthZod
Posty: 1628 (po ~199 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 24
DarthZod
  15 maja 2011

Oczywiście żeby nie było,Thorgal nie był polskim komiksem,ale był w naszym języku wydany ;]

LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  15 maja 2011
DarthZod
DarthZod: Warto też wspomnieć o stripach ukazujących się na łamach Świata Młodych.


Świat Młodych :) Też się nastałem za nim w kiosku :) Reguła była taka że jak nie wstałem rano to potem mogłem zapomnieć :) Świat Młodych był kuźnią reklamy dla komiksów. Dzięki niemu dowiadywałem się że są takie pozycje w twórczości rysowników i później sięgałem po ich wydania w całości.
sokol
sokol
  15 maja 2011
DarthZod
DarthZod:


bohater mojego dzieciństwa :tak:
ale i tak numerem 1 był Batman :ziober2: miał fajniejsze gadżety :D
LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  15 maja 2011

Ja inna epoka komiksów :) Z gadżetami śmigał u mnie inny zwierz kapitan Żbik :)

sokol
sokol
  15 maja 2011
LeVentSolaire
LeVentSolaire: kapitan Żbik :)


super kreacja milicjanta okresu prl :D
komiksy nim byly fajne to fakt.
LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  15 maja 2011

W 2006 podjęto kontynuacje serii tym razem głównym bohaterem był wnuk kapitana. Na pierwszym odcinku się skończyło. To już nie to.

sokol
sokol
  15 maja 2011
LeVentSolaire
LeVentSolaire:



widzisz każdy orze jak może :)
w tym roku wychodzi [bądź juz wyszla] nowa konsola zupełnie przypominająca Commodore :D ta sam obudowa, wsio jak za dawnych lat tylko flaki poteżne.

myslisz ze to znajdzie taka rzesze odbiorcow jak wtedy? :nie:
ale kolekcjonerzy kupią :D

btw- moze "pancernych" tez postanowia kontynuowac :D
LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  15 maja 2011
sokol
sokol: w tym roku wychodzi [bądź juz wyszla] nowa konsola zupełnie przypominająca Commodore :D


Tak widziałem w telewizji. Moda na stare wraca ale np: z radiami co sprzedaja teraz w Saturnie czy Media Markt to rozumiem bo fajnie wyglada ale z klawiaturami to się z Tobą zgadzam.
Undertaker
Undertaker
  15 maja 2011
LeVentSolaire
LeVentSolaire: W 2006 podjęto kontynuacje serii tym razem głównym bohaterem był wnuk kapitana. Na pierwszym odcinku się skończyło. To już nie to.

w 2009 Zimarski wydał nieoficjalne wydania genów kapitana, ale były tak mdłe jak x man w czasach niewoli wolfwerina.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.