Undertaker
Undertaker
  8 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Siema, dziś wam zaprezentuje albumy z moich zbiorów które poruszyły moje emocje i po ich przeczytaniu myślałem o nich długo.

1. Zaśnij, dziewczynko

Juan, dziennikarz ?wolny strzelec?, rozpaczliwie pragnie zostać przyjęty przez czasopismo ?Nowe Tysiąclecie?. Jego przyjaciel, Emilio, być może odkrył sensacyjny temat w szpitalu, gdzie pracuje i który może stać się wielką szansą: różne małżeństwa zmarły podczas snu. Nadmiar ofiar, nadmiar zbiegów okoliczności, nadmiar podobieństw.
Wspólnym łącznikiem wydaje się być autystyczna dziewczynka, która cierpi na dziwną chorobę: wszystkie ofiary kolejno ją adoptowały. Według Emilia jej biologiczni rodzice doświadczyli jeszcze gorszego losu: zostali zamordowani.
Zadziwiający i przerażający komiks, ?Zaśnij, dziewczynko?, przypomina nam, że istnieją we wszechświecie siły, których lepiej nie znać, ani nie przywoływać.
10/10

2. Black Gas

Przystań jachtowa, jacht, słońce, błękitne morze i jeszcze błękitniejsze niebo. Młody chłopak i piękna dziewczyna schodzą na ląd z zamiarem wycieczki w pobliski las. Czy ta urocza atmosfera potrwa dłużej. Śmiem wątpić. Ha, ha, ha...
8/10

3. Chosen
"Wyobraź sobie, że masz dwanaście lat i nagle odkrywasz, że jesteś nowym wcieleniem Jezusa Chrystusa. Możesz zamienić wodę w wino, uzdrawiać chorych, a może nawet przywracać zmarłych do życia. Co byś zrobił, co zrobiłaby twoja rodzina. Co byś zrobił, gdybyś wiedział, ze twoim przeznaczeniem jest wziąć udział w konflikcie, na który ludzie czekają ponad dwa tysiące lat?"
10/10

4. Zwłoki
"Zwłoki" to historia o postapokaliptycznej wersji naszego świata. Człowiekowi udało się zapobiec wszystkim konfliktom na świecie. Miał zapanować pokój i dobrobyt. Zapadła globalna decyzja o zniszczeniu broni atomowej. Jednakże w czasie procesu niszcenia głowic jądrowych coś poszło nie tak. W jednej chwili ogień i promieniowanie objęło cały glob. Tylko garstce udalo się przeżyć to piekło. I w momencie gdy zdawało się, że najgorsze już minęło......
10/10
5. The Nobody
Miasteczko Large Mouth zawsze wiało nudą - aż do przyjścia obcego obandażowanego od stóp do głów. Wiedziona ciekawością, samotniczka Vickie odkrywa tragiczną historię jego przeszłości i dziwny wypadek, który pozostawił go odrażająco zdeformowanym.
Jednak, czy jego bandaże ukrywają tylko blizny? Gdy ktoś popełnia kolejne przestępstwa, cisi ludzie zwracają sie przeciwko Griffenowi, polując na niego i zagrażając odkryciem najbardziej przerażających tajemnic. Oryginalna powieść graficzna w czerni, bieli i błękicie. "Nikt" wykorzystuje nieśmiertelną postać H.G. Wellsa, "Niewidzialnego" i umieszcza go we współczesnym miasteczku, używająć go jako pionka, który odkrywa tematy tożsamości, strachu i paranoi, i jak stawiają małą społeczność przeciwko sobie, niszcząc nawet najczystsze z przyjaźni.
Jeff Lemire jest twórcą "Opowieści z Hrabstwa Essex" nominowanych do nagrody Eisnera. Jest on zdobywcą Xeric Award i YALSA Alex Award
10/10

6.Siedem
Londyn, 1941. Pułkownik brytyjskiej armii otrzymuje lukratywną propozycję: zrekrutowania siedmiu szaleńców, wybranych spośród mieszkańców zamkniętych zakładów, by utworzyć komando, które dostanie misję: zabić Hitlera!
Trudno przewidzieć zachowanie psychopatów, a do tego ich myśli krążą w kompletnym chaosie, więc wróg nigdy nie dowie się jakie mają zadanie.
Winston Churchill osobiście dał zezwolenie na kontynuowanie tej misji, więc bez zbędnej zwłoki grupa zostaje zrzucona jako spadachroniarze na terytorium Niemiec...
9/10

f607velFox
f607velFox
  13 kwietnia 2011
Ja chętnie bym tą trójeczkę przeczytał, chociaż nie lubię fantastyki, ale czemu nie ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.