JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  14 września 2012 (pierwszy post)

Ten, no. Od czego ja miał zacząć...

A! Temat jest wstępny i wprowadzić ma Was w mój pomysł. Chcę przeprowadzić ankietę, która na przestrzeni dwóch tygodni wyłoni siedem najlepszych filmów, z niżej wymienionych gatunków. Gatunków jest masa, ale wybrałem te najbardziej popularne. Podstawą wykonania projektu jest wysłanie do mnie wiadomości z najlepszymi Waszym zdaniem produkcjami (tutaj link bezpośredni do mojej skrzynki wiadomości). Można wymienić maksymalnie trzy ulubione filmy z gatunku. Listę ogłoszę na koniec bieżącego miesiąca, uwzględniając kolejność najczęściej wymienianych filmów - malejąco.
Jeśli lista będzie miała znaczną większość pojedynczych głosów na dany film, wyłonię te, które wymieniane były minimum dwa razy. Nie wiem jak to będzie wyglądało dokładnie, dlatego wolę zachować nacisk na sens tworzenia rankingu, zachowując treść i jego ścisły sens, a nie formę jako taką, aby długa lista była. Chodzi o te Wasze NAJ.

Oto lista gatunków rankingu:
1. Najlepsze Dramaty
2. Najlepsze Komedie
3. Najlepsze Thrillery
4. Najlepsze Horrory
5. Najlepsze Akcji
6. Najlepsze Fantastyki
7. Najlepsze Animowane

Hoshiko
Hoshiko
  14 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Oto lista gatunków rankingu: 1. Najlepsze Dramaty 2. Najlepsze Komedie 3. Najlepsze Thrillery 4. Najlepsze Horrory 5. Najlepsze Akcji 6. Najlepsze Fantastyki 7. Najlepsze Animowane


1.oszukana
2.ted, kac vegas, poznaj moich kumpli
3.przypadek 39, pułapka
4.tunnel,ostatni dom po lewej,bez litości,krwawe walentynki,lustra
7.madagaskar 3, epoka lodowcowa,nowe szaty krola
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 września 2012

brakuje i to bardzo

WOJENNYCH
ewentualnie jeszcze Fantasy i Przygodowych

...Ignorance is bliss...
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  14 września 2012
RexMundi
RexMundi:
Wątku prosiłem nie zamykać, więc jeśli ktoś będzie czytał posty, może dorzucić inne gatunki. W sumie nie zaszkodzi, o ile w finale filmy będą ze sobą konkurowały.
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  14 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 4.tunnel,ostatni dom po lewej,bez litości,krwawe walentynki,lustra
Wymień proszę 3 z tych pięciu, które mają zostać ;)
Strobista
Strobista
  15 września 2012

nie lepiej bylo zrobic jakąs specjalną ankiete internetową gdzie te odpowiedzi by sie zaznaczalo? ew tam gdzie trzeba wpisywalo?;) no i lepiej by chyba bylo jakbys bardziej ją sprecyzował bo bardzo ogólna jest:)brakuje rowniez dokumentalnych poza tymi które jeszcze wypisal RexMundi. Same horrory dziela sie jeszcze na slashery,ghost movie,monster movie,gore i inne pierdoły. Inne pewnie tez mają swoje glebsze podziały:)

1. Most do Terabithii
2. Naga Broń, Wysyp zywych trupów, Homo Erectus
3.Porwanie, Czlowiek Na Krawędzi,Ty będziesz następna
4.Paranormal Activity,Grotesque,ReGOREgitated
5.chyba Rambo...
6. Matrix Rewolucje,Reaktywacja
7.Beavis i Butthead Zwiedzają Amerykę, Shrek 2

jakbys jeszcze chciał Wojenne to były by to: Szeregowiec Ryan, Wróg u Bram, Death Watch :)

Hoshiko
Hoshiko
  15 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Wymień proszę 3 z tych pięciu, które mają zostać ;)

3 ? kurde.. a chciałam jeszcze więcej :lol: :D
to tunel,bez litości i ostatni dom po lewejd83ddc4c
Hoshiko
Hoshiko
  15 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Paranormal Activity

taka tam baja :pavarotti:
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  15 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie lepiej bylo zrobic jakąs specjalną ankiete internetową gdzie te odpowiedzi by sie zaznaczalo? ew tam gdzie trzeba wpisywalo?;) no i lepiej by chyba bylo jakbys bardziej ją sprecyzował bo bardzo ogólna jest:)brakuje rowniez dokumentalnych poza tymi które jeszcze wypisal RexMundi. Same horrory dziela sie jeszcze na slashery,ghost movie,monster movie,gore i inne pierdoły. Inne pewnie tez mają swoje glebsze podziały:)
Skoro mowisz za siebie, to smialo. Nikt nie broni wykonac takiego planu ;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  16 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: 1. Najlepsze Dramaty 2. Najlepsze Komedie 3. Najlepsze Thrillery 4. Najlepsze Horrory 5. Najlepsze Akcji 6. Najlepsze Fantastyki 7. Najlepsze Animowane


1. Bezcenny dar.
2. Zamiana ciał.
3. Człowiek na krawędzi.
4. -
5. Szybcy i wściekli 5. :lol2:
6. -
7. Shrek.
Hoshiko
Hoshiko
  16 września 2012
Kiniowska
Kiniowska: Zamiana ciał.

też dobre :tak:
ManipuIantka
ManipuIantka
  16 września 2012

1. Najlepsze Dramaty : Donnie Darko, Zapach Kobiety, Ostatni Samuraj. (tu by weszło jeszcze duuuużo)
_______________________________________________________________
2. Najlepsze Komedie : Due Date, Hangover, Taxi
_______________________________________________________________
3. Najlepsze Thrillery
- Nie odróżniam thrillerów i horrorów, wymienię 6 - Pozwól mi wejść, Shutter Island, Experiment, 1408, Equilibrium, American History X. (tu też)
4. Najlepsze Horrory
_______________________________________________________________
5. Najlepsze Akcji - Iron Man, Matrix, Fast and the Furious.
________________________________________________________________
6. Najlepsze Fantastyki - Lord of the Rings, Harry Potter, Ilusionist?
_________________________________________________________________
7. Najlepsze Animowane - The Lion King, How to Train Your Dragon, Wall-e.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  16 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: . Najlepsze Thrillery - Nie odróżniam thrillerów i horrorów, wymienię 6 - Pozwól mi wejść, Shutter Island, Experiment, 1408, Equilibrium, American History X. (tu też) 4. Najlepsze Horrory

Dobrze by było podzielić jednak po 3 dla danej grupy. Pomoże to przy klasyfikacji rankingu. Thriller - inaczej Dreszczowiec, jest gatunkiem konfrontacji instynktu dobra i instynktu zła, zacieśniający emocje widza do momentu kulminacyjnego.
Horror jako gatunek definiuje strach ludzki przed zjawiskami paranormalnymi, bądź wszelkim odchyleniem od wzorców zachowań, wykorzystując elementy fantastyki, okultyzmu itd.
Oba są do siebie bardzo podobne, jednak w drugim najczęściej chodzi o grozę wynikającą z działania bytów niematerialnych.
Alucard
Alucard
  16 września 2012

akcja animacja anime biograficzny dokumentalny dramat edukacyjny etiuda familijny fantasy historyczny horror komedia komedia kryminalna komedia obycz. komedia rom. krótkometrażowy kryminał melodramat musical muzyczny niemy przygodowy romans sci-fi sportowy thriller western wojenny baśń biblijny czarna komedia dla dzieci dla młodzieży dokumentalizowany dramat historyczny dramat obyczajowy dramat sądowy dramat społeczny dreszczowiec erotyczny fabularyzowany dok. fikcja literacka film-noir gangsterski groteska filmowa karate katastroficzny komedia dokumentalna kostiumowy nowele filmowe obyczajowy poetycki polityczny prawniczy propagandowy przyrodniczy psychologiczny płaszcza i szpady religijny satyra sensacyjny surrealistyczny szpiegowski sztuki walki xxx
kopiuj/wklej.

Taki podział będzie najlepszy.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  16 września 2012

Możesz podać swoje typy z tych gatunków, nic nie zaszkodzi ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.