Fiat126p
Fiat126p
  16 listopada 2011 (pierwszy post)

W tym temacie chcialbym poruszyc watek filmow z gatunku fantasy, siegajacych w mroczne zakamarki wyobrazni. Chcialbym poznac kilka tytulow filmow, ktorych jeszcze nie obejrzalem i podziele sie rowniez sam tymi, ktore znam. Jest to moj ulubiony gatunek (ale kogo to obchodzi w sumie) Chodzi mianowicie o filmy ze swiata zniszczonego przez wojny miedzy ludzmi lub lub miedzy ludzmi a jakas inna rasa pozaziemska. Zarowno globalne, polityczne jak i rasowe etc. Moga tez byc inne, nieco futurystyczne, ktore niekoniecznie siegaja po drastyczne wizje upadlego swiata jaki znamy. Przykladem moze byc Czlowiek demolka ze Stalone'm w roli glownej, ale ciagle mi malo. Wracajac do poprzedniego typu: przykladem moga byc trzy matrixy,Gwiezdne wszystkim znane Wojny, Wojna swiatow, AI sztuczna inteligencja, Jestem legenda, Piaty element, Waterworld, rewelacyjne Pandorum, czy nawet Mgla (2007) zekranizowana na podstawie genialnej powiesci Kinga... Generalnie masa tego, ale nie wiem co by tu jeszcze.
Szukam mainstreamowych dziel, niekiczowatych, mocno wchodzacych w piety. Mam nadzieje ze beda chetni zeby obejrzec tego gatunku filmy i na temacie skorzystaja.

Pozdrawiam, troll naczelny fotka-czata

Patrishia
Patrishia
  16 listopada 2011

Jestem legendą bardzo mi się podobał i jakby ktoś znał więcej tego typu filmów o ludziach walczących o przetrwanie po upadku cywilizacji to bardzo proszę o tytuły. Właściwie to ja znam wszystkie takie o zombiakach, ale może są i inne ;)

Matrix obejrzałam tylko 1 część, była świetna.

Z takich co nie widzę tu tytułów to Zaginiona przyszłość (jak przebrniesz żałosny początek nawalanki z jakimś zwierzem, chyba leniwcem, to robi się dość ciekawie. Na minus fakt, że to niskobudżetowiec i to bardzo widać, na plus pomysł i Sean Bean dla którego to oglądałam :D), Equilibrium (nie dość, że świetny to też gra tam Sean Bean, choć niestety dość krótko, i ten gość z filmu o batmanie albo czegoś tam, z kamiennym, surowym ryju, który w tym filmie sprawdził się doskonale), Raport mniejszości (kojarzy mi się pozytywnie z Equilibrium, który jest w podobnym klimacie), Nowy wspaniały świat (na podstawie powieści Huxleya, książka ciekawsza, bo filmu nie oglądałam całego).

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 listopada 2011

Księga Ocelenia
Mad Maxy
Droga

...Ignorance is bliss...
Gothiclady
Gothiclady
  17 listopada 2011

Tank Girl :ziober2: http://www.filmweb.pl/film/Odlotowa+dziewczyna-1995-33023 :D

Alucard
Alucard
  18 listopada 2011

Trzymaj http://trzynasty-schron.net/ie_postkultura_filmy.htm
Też jaram się klimatem.

psycholicho
psycholicho
  19 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też jaram się klimatem
Prawdziwa groza jest tam gdzie nie ma zywych i zdrowych na umysle ludzi, co nie? :D
Alucard
Alucard
  19 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Prawdziwa groza jest tam gdzie nie ma zywych i zdrowych na umysle ludzi, co nie? :D

Fallout się kłania :ninja:
psycholicho
psycholicho
  19 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Fallout się kłania
pozdrów go też :D
Alucard
Alucard
  20 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pozdrów go też :D

Widzę że śmieszek z Ciebie xD

Gothiclady
Gothiclady
  20 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Alucard


bratasz sie z człowiekiem czata ohohoooo :Zakochany:
psycholicho
psycholicho
  20 listopada 2011
Gothiclady
Gothiclady: z człowiekiem czata
Ja rozumiem ten zabawny dla mnie nieco konflikt, ale zdradzam po prostu partię ...zauważ Aguś, że pisałem coś o frustrafci na temat czaciQ :P Dupowato nim zarzadzasz heheh (zartuje kochana ^^)

Alu ...obrazek zajebisty xD Az se na kompa zapisalem :P

Tez zarzuce cos w ten deseń

...125p ^^
Alucard
Alucard
  20 listopada 2011
Gothiclady
Gothiclady: bratasz sie z człowiekiem czata ohohoooo

Bo wszystkie trolle to jedna watacha, nie ważne czy foruma czy z czata :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Alu ...obrazek zajebisty xD Az se na kompa zapisalem :P

http://submachine.pl/komiks/aom tu masz wszystkie paski z tego :ninja:
psycholicho
psycholicho
  20 listopada 2011

masakra, dobre hahahah... sie wczytuje :P

praksyda
praksyda
  20 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo wszystkie trolle to jedna watacha, nie ważne czy foruma czy z czata

wszyscy jada na tym samym wózku, tylko niektórzy mają swój wyimaginowany świat.
czy na forum,czy na czacie wszędzie jest pitu pitu o mniej ważnych sprawach.
psycholicho
psycholicho
  20 listopada 2011
praksyda
praksyda: czy na forum,czy na czacie wszędzie jest pitu pitu o mniej ważnych sprawach
cos sie nie podoba? :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.