rafiki1989
rafiki1989
  24 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam chciałbym się dowiedzieć, co myślicie na temat starszych filmów z lat 70-80-90 a najnowszych produkcjach polskich. Chodzi mi zarówno o komedie, dramaty, jak i filmy akcji.

Patty527
Patty527
  24 sierpnia 2010

Ja wolę nowe.

newwaver
newwaver
  24 sierpnia 2010

Starsze.
Dzisiaj Polacy nie potrafią zrobić dobrej komedii, a żeby robili coś innego to nawet nie słyszałem. Pomijając film "Nigdy w życiu", który de facto mi się podobał.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 sierpnia 2010

różnie to bywa
obecnie kino polskie to głównie - komedie romantyczne :haft:
czasami trafi się jakaś dobra komedia a czasami dno w stylu JOB, Ciacho
z poważniejszych filmów bywają obecnie dobre produkcje
co do "starego" kina to pewnie każdy ma już wyrobiony jakiś gust i upatrzone filmy do których lubi powracać typu ( Samowolka, Psy, Dług, komedie Barei czy Machulskiego, czy cięższe filmy np. Wajdy )

...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  24 sierpnia 2010

dawno nie oglądałam nowych, polskich filmów.
Dlatego jestem za starymi filmami.

eMeR
eMeR
  24 sierpnia 2010

sprzed 2000 niewiele widziałam, ale "Tato", "Kogel-mogel" lubię.
polskie komedie typy "Ciacho", "To nie tak jak myślisz", "Idealny facet dla mojej dziewczyny" toż to beznadzieja.
komedie romantyczne też nic ciekawego, jedynie "Nigdy w życiu" uwielbiam i oglądałam 11 razy, ale już kontynuacja czyli "Ja wam pokaże" to tragedia.
I kiedy po obejrzeniu tych kilku pożal się Boże polskich komedyjek zaczęłam wątpić w polską kinematografie natknęłam się na takie perełki jak:
Duże zwierzę (2000)
Pręgi (2004)
Jasminum (2006)
Wszystko będzie dobrze (2007)
także jak na razie wolę te nowsze, ale może dlatego, że tych starszym niewiele oglądałam.

Alucard
Alucard
  24 sierpnia 2010
RexMundi
RexMundi: obecnie kino polskie to głównie - komedie romantyczne

Popieram.

Kroll to mój ulubiony polski film.
rafiki1989
rafiki1989
  24 sierpnia 2010

to prawda, zobaczcie dzisiejsze seriale kryminalne i kto w nich gra, ahh dawne Polskie filmy z Lindą, Pazurą, Lubaszenko i tp to było to Psy, Balanga, Kroll, Demony Wojny, Sara. Była masa filmów które się chciało oglądać! a nie dzisiejsi aktorzy ciasteczkowi typu Zakościelny którzy nawet cholera na planie nie powiedzą!

newwaver
newwaver
  25 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Demony Wojny

uwielbiam to, ponad wszystko.

Konto usunięte
Konto usunięte: nawet cholera na planie nie powiedzą!

dokładnie. a rzucenie sobie mięchem nie musi od razu działać demoralizująco, ponieważ wychodząc na miasto możemy usłyszeć (i podłapać :ninja: ) kilka niebanalnych zwrotów, używanych przez Polaków, co świadczy o tym, iż to jest CAŁKIEM NORMALNE. a scenarzyści współczesnych polskich filmów najwidoczniej przekonani są, że nasi rodacy, gdy są wściekli, mówią "ojej"... owszem, istnieją tacy, ale to raczej mniejszość.

eMeR
eMeR: "Nigdy w życiu" uwielbiam i oglądałam 11 razy,

ja nawet nie liczę, ile razy to widziałem, ale kiedyś w domu obejrzałem osiem razy pod rząd :rotfl: w kinie byłem na tym 3 razy.
prawie wszystkie dialogi znam na pamięć :mrgreen:

eMeR
eMeR: ale już kontynuacja czyli "Ja wam pokaże" to tragedia.

bo jest obsada okropna.
rola Judyty nie nadaje się dla Wolszczak.
i Jabłczyńska nawet była bardziej "tosiowata".
Alucard
Alucard
  25 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to prawda, zobaczcie dzisiejsze seriale kryminalne

To akurat stoi na dobrym poziomie: Pittbull, Oficer czy Kryminalni, Twarzą w twarz a nawet tasiemce kryminalne na wzór CSI jak w11 czy Monka detektywi/Malanowski & Partnerzy.
rafiki1989
rafiki1989
  25 sierpnia 2010

Np Psy czy Sara, tam teksty były znakomite i obsada też, i nikt się nie przejmował, że rzucano mięsem na prawo i lewo. Np tekst Co ty wiesz o zabijaniu? albo w imię zasad sku.:cenzura:.ysynu... Te teksty dają przesłanie, że nie zdradza się najlepszego kumpla! I takie właśnie filmy pokazywały prawdę na temat Polski lat 90, a obecnie to tylko komercja! ii aktorzy typu Zakościelny! Gdzie stara gwardia?? niestety się zestarzeli... Gajos, Kondrat, Linda, Pazura, Lubaszenko.
A co do filmów Kryminalnych, to najlepsza była zdecydowanie Fala Zbrodni... szkoda że się już skończyła... i to w takim momencie.

Piotr8723
Piotr8723
  25 sierpnia 2010

Dobre są te stare jak i nowe. Seriali nie oglądam brazylijskich, polskich, zagranicznych, innych hausów, niań, tych z wspólnej, czy kryminalnych po prostu strata czasu jak dla mnie ;), poza tym kto ma na to czas :) wolę ten czas przeznaczyć na dobry film w kinie :)

Precelek
Precelek
  25 sierpnia 2010

Stare polskie filmy są o wiele lepsze od tych nowych, pożal się Boże komedii romantycznych. Rzadko kiedy wychodzą teraz nowe, polskie filmy.

teoretyk
teoretyk
  31 sierpnia 2010

witaj.Polacy najlepiej umia robić komedię,np.kultowe już dzisiaj filmy Bareji,np.Brunet wieczorową porą,Co mi zrobisz jak mnie złapiesz,Miś,Nie ma róży bez ognia,Poszukiwany,poszukiwana,serial Alternatywy.Co do do filmów teraz mało ogladam.Mnie podobały się filmy Konrada Niewolskiego:"Symetria","Job czyli ostatnia szara komórka.Podobały mnie się też takie filmy jak:Rezerwat,Senność,Pręgi,Lejdis,Idealny facet dla mojej dziewczyny. Podobał mnie się Rejs i Wniebowzięci z niezapomnianymi rolami Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza.

DomesticGoddess
DomesticGoddess
  31 sierpnia 2010

07 zgłość się rlz :mrgreen:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.