Patrishia
Patrishia
  26 listopada 2009 (pierwszy post)

1. Szukam książek gdzie zostaje przedstawiona katastroficzna wizja przszłości, i pytanie- A. Huxley- Nowy wspaniały świat- nadaje się?
2. Kiedyś, z 10 lat temu oglądałam film, horror, o rodzinie ktora przeprowadziła się do nowego domu, było tak jakieś drzewo przed tym domem, no i ono było jakieś nawiedzone, nie pamietam dokładnie, były tam jakieś dzieci, kilka chyba, ktoś coś kojarzy? ;)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  26 listopada 2009
Patrishia
Patrishia: 2. Kiedyś, z 10 lat temu oglądałam film, horror, o rodzinie ktora przeprowadziła się do nowego domu, było tak jakieś drzewo przed tym domem, no i ono było jakieś nawiedzone, nie pamietam dokładnie, były tam jakieś dzieci, kilka chyba, ktoś coś kojarzy? ;)

duch :woot:

Patrishia
Patrishia: Szukam książek gdzie zostaje przedstawiona katastroficzna wizja przszłości,


Erich von Daniken - pisze o katastrofach przeróżnych
"Wojna światów" - Wellsa
"Głowa Kasandry" - Baranieckiego
"Czarna chmura" - Hoyle'a
"Kurs na zderzenie" - Bayleya
"Gra Endera" - Carda
"Kantyczka dla Leibowitza" - Millera

Patrishia
Patrishia: A. Huxley- Nowy wspaniały świat- nadaje się?

a to nie będzie już po katastrofie ?
...Ignorance is bliss...
Patrishia
Patrishia
  26 listopada 2009

To chyba ten film, jutro obejrze ;)
Za książki dzięki, będę musiała przeczytać kilka.
A Huxley pisze o 30 wieku, no i wizja tego świata nie jest zbyt fajna. Ale sama nie wiem.

PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  26 listopada 2009

ejj a gdzie Orwell?

A Włatcy Much się nie nadają?:-)

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

MaliciousBitch
MaliciousBitch
  27 listopada 2009
Patrishia
Patrishia: 1. Szukam książek gdzie zostaje przedstawiona katastroficzna wizja przszłości, i pytanie- A. Huxley- Nowy wspaniały świat- nadaje się?


Czytałam tylko fragment "Nowego wspaniałego świata" i to raczej nie jest katastroficzna wizja przyszłości tylko typowe science-fiction a'la Lem. Może "Szok przyszłości" Alvina?

Patrishia
Patrishia: ktoś coś kojarzy? ;)


Probably to Duch
DoktorHouse
DoktorHouse
  27 listopada 2009
Patrishia
Patrishia: Szukam książek gdzie zostaje przedstawiona katastroficzna wizja przszłości

Ewangelia świętego Jana :ziober2:
x00
x00
  27 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ewangelia świętego Jana

Co ma Ewangelia do Apokalipsy? :zonk:
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  27 listopada 2009
Patrishia
Patrishia: 2. Kiedyś, z 10 lat temu oglądałam film, horror, o rodzinie ktora przeprowadziła się do nowego domu, było tak jakieś drzewo przed tym domem, no i ono było jakieś nawiedzone, nie pamietam dokładnie, były tam jakieś dzieci, kilka chyba, ktoś coś kojarzy? ;)


scenriusz 99% horrorów :P
:zakochany:
Patrishia
Patrishia
  27 listopada 2009

To był Duch, sprawdziłam sobie:)
Apokalipsa to jest dobry pomysł. Myślałam o tym i zapomniałam.

BrokulowaKrolewna
BrokulowaKrolewna
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co ma Ewangelia do Apokalipsy?

Tego samego autora? :woot:

Patrishia
Patrishia: 1. Szukam książek gdzie zostaje przedstawiona katastroficzna wizja przszłości

Patric Geryl "Światowy kataklizm w 2012 roku"
Yuui
Yuui
  28 listopada 2009

Proponowałabym Rozpustne nasienie Anthony'ego Burgessa :zakochany: jak i Mechaniczną Pomarańczę tego samego autora. Przyszłość w tych książkach jest... straszna.

MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  30 listopada 2009
Patrishia
Patrishia: Szukam książek gdzie zostaje przedstawiona katastroficzna wizja przszłości,

poczytaj sobie "miasto na górze" czy jakos tak autora nie pamietam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.