AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  29 września 2009 (pierwszy post)

Witam.

Poszukuję filmów, których akcja rozgrywa się na dnie oceanów, rowów oceanicznych albo w kosmosie na zapomnianych statkach kosmicznych :ninja: chodzi mi o jakiś dobry horror, thriller albo sci-fi.

Na wzór kilka tytułów:

- Lewiatan (1989)
- Kula (1998)
- Otchłań (1989)

Ewentualnie coś w stylu Ukrytego wymiaru (1997).

Konradziq
Konradziq
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: albo w kosmosie na zapomnianych statkach kosmicznych

Obcy. :ninja:
Stardust.
Konradziq
Konradziq
  29 września 2009
Konradziq
Konradziq: Stardust.

Ajj... Przepraszam, pomyliłem filmy...
Miał być o misji kosmicznej, gdzie wyruszają w kierunku Słońca, by zrzucić na nie bombę... Ale tytuł wyleciał mi z głowy...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 września 2009
Konradziq
Konradziq: Miał być o misji kosmicznej, gdzie wyruszają w kierunku Słońca, by zrzucić na nie bombę... Ale tytuł wyleciał mi z głowy...

W stronę słońca
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 września 2009

i jeszcze
- Obcy z głębin :D
- Ciśnienie
- 2001 Odyseja kosmiczna

...Ignorance is bliss...
AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  29 września 2009

Baj de łej, pisząc "w kosmosie na zapomnianych statkach kosmicznych" chodzi mi o fabułę zaczynającą się coś w stylu "grupa astronautów odnajduje w kosmosie statek kosmiczny. Wchodzą na pokład a tam burdel jak w masarni, załogi brak, słychać straszne dźwięki. [...] Penetrują statek w celu odkrycia jego przeszłości itp." :ninja:

Idealnym przykładem był by "Ukryty wymiar" który podałem wyżej i gra "Dead Space" (tak wiem, jest anime ale nie szukam bajki tylko filmu)...

margotka
margotka
  30 września 2009

filmy tudziez bajki o Atlantydzie zawsze się odbywają pod wodą...

oczywiscie Kapitan Nemo i 20 tyś mil podmorskiej żeglugi oraz Pan Kleks :mrgreen:

dla dzieci to na pewno jest przerażające :P

z dokumentalnych : książe Albert dokumentował badania nad pierwszymi maszynami do obserwacji dna morza...

...i jeszcze "polowanie na czerwony październik" ...

Konradziq
Konradziq
  30 września 2009
RexMundi
RexMundi: W stronę słońca

Jasne. Taki przewidywalny tytuł a ja zapomniałem... ; )

Konto usunięte
Konto usunięte: Baj de łej, pisząc "w kosmosie na zapomnianych statkach kosmicznych" chodzi mi o fabułę zaczynającą się coś w stylu "grupa astronautów odnajduje w kosmosie statek kosmiczny. Wchodzą na pokład a tam burdel jak w masarni, załogi brak, słychać straszne dźwięki. [...] Penetrują statek w celu odkrycia jego przeszłości itp."

No to W stronę Słońca (Sunshine) pasuje prawie idealnie :ninja:.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.